ЯК ОФОРМИТИ ІНВАЛІДНІСТЬ ПІСЛЯ ПОРАНЕННЯ? - ПРАВОВА ДОПОМОГА
Серйозні бойові поранення можуть призвести до інвалідності. Захисники України та їхні родини, які зіткнулися з такими ситуаціями, часто не знають, куди звернутися після висновку військово-лікарської комісії про непридатність для служби. Ми пояснимо, які дії потрібно вжити, куди звертатися та чому важливо мати юридичний супровід протягом цього процесу.
Виключення з військової служби
Після отримання висновку ВЛК необхідно сповістити вашу військову частину, щоб розпочати підготовку документів для звільнення. Як правило, цей процес проходить без проблем, якщо є хороша комунікація з ротними, взводними та командуванням.
Боєць повинен отримати витяг з наказу про звільнення, в якому вказані нарахування компенсації за невикористану відпустку та інші аспекти. Важливо перевірити, щоб у документах чітко зазначали обставини поранення. Якщо травма була отримана під час виконання бойового завдання, це має бути ясно відображено у витягу з військової частини. Якщо зазначені інші обставини, вимагайте виправлення формулювання, оскільки це вплине на подальші етапи і виплати.
Якщо поранення сталося під час бойового завдання, частина проводить розслідування, яке може тривати 1-2 місяці. По завершенні розслідування, частина має надати заключення, що підтверджує отримання поранення під час виконання бойового завдання з захисту батьківщини. Це важливо для коректного оформлення всіх документів. Після офіційного звільнення і отримання оригіналів документів, починається наступний етап.
Процедура проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК)
Далі воїна очікує проходження медико-санітарної експертної комісії (МСЕК), яка визначає групу інвалідності та ступінь втрати працездатності. Після звільнення зі служби, військовослужбовцю необхідно пройти медичний огляд у медичному закладі за місцем укладення договору з сімейним лікарем. Для цього потрібно отримати дозвіл на проходження комісії.
Перед проходженням МСЕК потрібно пройти обстеження у лікарів, рентгенографію та здати аналізи. Огляд включає консультації з 1-2 профільними медиками, лікарями інших спеціалізацій та висновок психоневрологічного диспансеру.
Після збору всіх медичних документів їх слід передати директору лікарні, який передасть їх до МСЕК. Через кілька тижнів після цього вам призначать дату комісії.
Документи після проходження МСЕК
Після отримання довідки МСЕК про інвалідність вам слід знову звернутися до військкомату. Вам потрібно зібрати документи для подачі до військкомату, які потім направлять до Головного управління пенсійного фонду та Управління соціального захисту. Для цього потрібно подати три заяви: на одноразову грошову допомогу, пенсію та доплату, якщо у вас є діти.
Будьте готові, що для отримання грошової допомоги знадобиться копія довідки про участь у бойових діях, яку видає військова частина. Її варто замовити разом з іншими документами. Також потрібно надати грошовий атестат і документ про додаткове грошове забезпечення. Ці документи використовуються для розрахунку пенсії.
Зверніть увагу на печатки на документах. Окрім круглих печаток, військова частина має поставити кутові печатки, інакше документи не приймуть у військкоматі. Рекомендується завчасно попередити командира про необхідність кутових печаток на грошовому атестаті та довідці про додаткове забезпечення.
Після подачі документів і заяв, розпочнеться оформлення посвідчення за присвоєним статусом.
Консультація Адвоката з військового права в Києві
Консультація адвоката з військового права в Києві є важливою для правильного оформлення інвалідності після поранення. Адвокат допоможе в отриманні висновку ВЛК, підготовці медичних документів, оформленні заяв у військкоматі для отримання грошової допомоги і пенсії, а також у процесі отримання посвідчення інвалідності. Він забезпечить правильність всіх документів, допоможе в оскарженні рішень та захистить ваші права на кожному етапі процесу.
Зв’яжіться з нами вже сьогодні для отримання професійної юридичної консультації!
Зв’яжіться з нами вже сьогодні, щоб отримати висококваліфіковану юридичну допомогу. Наші фахівці готові надати вам консультацію та підтримку, які допоможуть ефективно вирішити ваші правові питання. Не відкладайте на завтра те, що можна вирішити сьогодні – звертайтеся до нас для професійної та надійної допомоги! Телефонуйте +380637375800!
Серйозні бойові поранення можуть призвести до інвалідності, і для захисників України важливо знати, як правильно пройти всі етапи оформлення інвалідності після висновку військово-лікарської комісії. Після звільнення зі служби потрібно спочатку повідомити військову частину, щоб почати підготовку документів для звільнення. Уважно перевіряйте правильність формулювань у документах, особливо щодо обставин поранення. Потім слід пройти медико-санітарну експертну комісію (МСЕК), яка визначить групу інвалідності. Після отримання довідки МСЕК, знову звертайтеся до військкомату для збору необхідних документів для грошової допомоги та пенсії. Консультація адвоката з військового права в Києві може суттєво полегшити цей процес, адже професіонал забезпечить правильність оформлення всіх документів і захистить ваші права на кожному етапі. Зв’яжіться з нами вже сьогодні для отримання висококваліфікованої юридичної допомоги!