Працюю юристом з 2015 року.
Сімейне законодавство України передбачає, що матір чи батько дитини мають право за своєю ініціативою добровільно сплачувати аліменти. Для цього необхідно подати заяву за місцем отримання такого доходу. В заяві вказується строк протягом якого роботодавець або інша установа буде здійснювати відрахування. Заяву платник може в будь-який момент відкликати. Відрахування аліментів здійснюються протягом трьох днів після виплати доходу. Під доходом розуміють заробітну плату, стипендію, пенсію. За заявою батька чи матері дозволяється відрахувати суму, яка перевищує половини доходу.
Також, законодавством передбачений варіант підписання між батьками договору про виплату аліментів за власним бажанням. В договорі вказуються розмір сплати та терміни. Забороняється встановлювати в договорі пункти, які порушують права та інтереси дитини. Форма такого договору – письмова. Договір нотаріально посвідчується. У випадку коли матір чи батько не виконують договір, нотаріус видає виконавчий напис. Оформити угоду про стягнення аліментів юрист допоможе маючи відповідний досвід.
Другим варіантом виплати коштів є примусове їх стягнення на підставі рішення суду. Цей варіант спрацьовує, коли між батьками є конфлікт щодо утримання дитини. Сума підлягає стягненню у частці від прибутку платника чи у твердій сумі. За зверненням до суду одного з батьків можливим є визначення іншого варіанту стягнення. Тому, доцільно отримати послуги юриста зі стягнення аліментів.
Гроші, що сплачуються одним з батьків потрібні для розвитку дитини.
Суд під час розгляду справи керується:
- матеріальним станом сторін;
- станом здоров`я сторін;
- наявністю дітей, подружжя, що є непрацездатним, батьків;
- наявністю у платника матеріальних цінностей;
Погане матеріальне становище платника не впливає на зменшення судом розміру.
Конфлікт між матір’ю та батьком дитини може виникнути з причини стягнення коштів та їх розміру. Тому правова допомога в отриманні аліментів є необхідною.
При наявності декількох дітей визначається одна єдина частка. Сума стягується до того як найстарша дитина стане повнолітньою.
Один з батьків з яким живе дитина має право звернутися до суду за отриманням судового наказу на стягнення аліментів. Адвокат по стягненню аліментів допоможе написати та подати відповідну заяву.
Надається право на звернення до суду для встановлення суми аліментів у твердому розмірі. Ця сума підлягає щорічному індексуванню. Суд враховує всі доходи, які є у платника.
Суму аліментів можна збільшити або зменшити. Для цього необхідно звернутися із заявою в суд.
Розмір аліментів може бути змінений за заявою платника до суду. Причиною може стати зміна грошового становища, сімейного стану та здоров’я платника. Виплата аліментів може бути припинена у випадку укладення договору між батьками про передачу права власності на нерухомість. В такому випадку потрібен дозвіл органу опіки.
В сучасному світі є досить поширеними випадки коли подружжя розлучається, виникає конфлікт щодо дітей, який призводить до примусового стягнення аліментів. Як бачимо, процедура стягнення коштів є доволі важким процесом як з моральної точки зори, так і правової. Вона потребує значних фахових знань у сфері сімейного права. Тому, під час стикання з ситуацією коли необхідно стягнути з одного з батьків аліменти радимо звернутися до кваліфікованого адвоката. Юрист маючи відповідні знання в цій сфері, наддасть консультацію, зорієнтує в законодавстві, вибере правову позицію у справі, допоможе скласти угоду між батьками або позов, представить ваші інтереси в суді. Вартість послуги адвоката в суді по стягненню аліментів є доволі різною та може залежати від чисельних факторів, як репутація, досвід фахівця, завантаженість та інше.