Українські громадяни можуть самостійно оформити пенсію, навіть перебуваючи за межами країни або у будь-якому куточку України, і це не вимагає особистого візиту до сервісного центру Пенсійного фонду.
Більшість людей не люблять відвідувати державні установи і витрачати час на черги та бюрократію. А для тих, хто досяг пенсійного віку за кордоном, це ще складніше, адже вони навіть фізично не можуть звернутися до сервісного центру Пенсійного фонду України.
Оформлення пенсії дистанційно
З цієї статті ви дізнаєтесь як це зробити. Якщо ви ще не знаєте, чи маєте право на пенсію, рекомендуємо перечитати наші попередні статті, де детально розглянуто цю тему.
Найпоширенішим видом пенсії є пенсія за віком. Її можуть отримати громадяни України, які досягли шістдесяти років, починаючи з першого січня дві тисячі двадцять четвертого року. Окрім вікової межі, важливо також мати щонайменше тридцять один рік страхового стажу. Якщо всі умови виконані, ви можете звернутися до органів Пенсійного фонду України для подачі заяви про призначення пенсії.
Є декілька варіантів подачі заяви:
- Особисто в будь-яке територіальне управління Пенсійного фонду, незалежно від вашого місця проживання чи реєстрації.
- Через відповідальну особу підприємства або установи, де ви працюєте, на момент звернення за пенсією, якщо ваше право на неї вже виникло.
- Через представника, який діє за нотаріально посвідченою довіреністю.
- Онлайн, через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.
Якщо ви обираєте дистанційний спосіб подачі, дотримуйтесь таких чотирьох кроків:
Крок перший. Щоб подати документи через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду, підготуйте та відскануйте такі документи:
- Паспорт або інший документ, що засвідчує вашу особу, місце реєстрації і дату народження.
- Документ, що підтверджує вашу реєстрацію.
- Довідка про реєстраційний номер облікової картки платника податків.
- Трудову книжку або інші документи, що підтверджують ваш стаж (архівні довідки, накази про прийом та звільнення з роботи тощо).
- Військовий квиток, якщо є.
- Документи, що підтверджують зміну прізвища (свідоцтво про шлюб, розірвання шлюбу тощо).
- За бажанням, можна подати довідку про заробітну плату за період страхового стажу до першого липня дві тисячі року.
Якщо жінка доглядала за дитиною до трьох років, слід надати свідоцтво про народження дитини.
Питання
Які документи можна доати додатково?
Відповідь
Додатково можна надати документи, що підтверджують особливий статус особи для призначення пенсії - посвідчення постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, посвідчення учасника бойових дій, посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни та інші подібні документи, документи, що підтверджують пільговий стаж, наприклад, роботу у районах Крайньої Півночі або на шкідливих виробництвах, довідка про відкриття рахунку в банку для виплати пенсії, якщо хочете отримувати її на банківську картку.
Зверніть увагу, що скановані копії документів повинні бути високої якості та кольоровими.
Крок другий. Для подачі заяви через вебпортал Пенсійного фонду потрібно увійти на портал за допомогою електронного цифрового підпису або через систему електронної ідентифікації (Дія підпис).
Крок третій. Після входу до особистого кабінету оберіть розділ "Заява на призначення пенсії", заповніть всі поля анкети та прикріпіть скановані кольорові копії документів. Зауважте, що заява повинна бути обов’язково підписана електронним цифровим підписом, навіть якщо ви увійшли через BankID або Дія підпис. Тому радимо подавати заяву саме через електронний цифровий підпис.
Крок четвертий. Перевіривши всі введені дані та прикріплені документи, підпишіть заяву електронним цифровим підписом і надішліть її до органу Пенсійного фонду України. Після цього очікуйте на рішення. Про нього вас повідомлять за допомогою SMS не пізніше ніж через десять днів після подачі заяви.
Питання
Чи можна подати заяву онлайн на різні види пенсій?
Відповідь
Через вебпортал Пенсійного фонду можна також подати заяву на призначення інших видів пенсії: пільгової (за списком номер один чи два), пенсії учасникам бойових дій, пенсії за вислугу років, Чорнобильської пенсії, пенсії у разі втрати годувальника тощо. Процедура подачі документів залишається такою ж.
Якщо вам потрібна допомога з призначенням пенсії або ви отримали відмову, звертайтеся до нас за консультацією.
Запрошуємо скористатися нашими послугами допомоги в оформленні пенсії та соціальних виплат
Наша компанія пропонує комплексну допомогу у вирішенні питань, пов'язаних із оформленням пенсії та соціальних виплат. Ми розуміємо, що цей процес може бути складним та заплутаним, тому надаємо повну підтримку на всіх етапах — від підготовки документів до отримання виплат. Наші експерти допоможуть вам швидко і безпечно пройти всі бюрократичні процедури.
Ми також надаємо консультації щодо різних соціальних питань, таких як:
виплата при народженні третьої дитини;
як перевірити субсидію на газ;
льготи, льготи для інвалідів, льготи інвалідам 2 групи, льготи інвалідам 3 групи;
субсідія, призначення субсидії та як оформить субсидію;
борги перед ЖКХ та їх врегулювання.
Якщо ви стикаєтесь з питаннями, пов'язаними з пенсією чи іншими соціальними виплатами, ми готові вам допомогти. Ми також надаємо консультації щодо льгот для інвалідів, допомагаємо отримати субсидії та пропонуємо послуги для вирішення проблем з боргами перед ЖКХ.
Звертайтесь до нас, і ми зробимо все можливе, щоб забезпечити вам спокій та впевненість у завтрашньому дні. Спеціалісти нашої компанії завжди поруч, щоб допомогти вам у складних життєвих ситуаціях.
В сучасних умовах подати заяву в державні органи стало значно легше. Це стосується в тому числі і отримання пенсії. При подачі заяви в дистанційному режимі потрібно бути уважним до деталей, та робити якісні сканкопії документів. Якщо Вам потрібна додаткова інформація або консультація саме для вашого питання, ви завжди можете звернутися в нашу компанію. Ми надаємо юридичні послуги для різних категорій населення, в тому числі і для пенсіонерів. Обравши нас ви точно будете спокійні за свої справи, адже вони - в надійних руках.