Працюю юристом з 2015 року.
Під спадкуванням розуміють оформлення юридичних прав та зобов’язань від спадкодавця на спадкоємців після його смерті.
Згідно з українським законодавством спадкування можливе за законом або за заповітом.
В сьогоднішній статті розглянемо порядок складання заповіту.
Під заповітом розуміють документ правового характеру, який містить волевиявлення спадкодавця щодо майбутнього його майна після смерті. Спадкоємцями майна можуть бути родичі будь-якого ступеня спорідненості, особа, як проживала однією сім’єю зі спадкодавцем, народжені діти, сторонні особи, які не перебувають у родинних відносинах зі спадкодавцем, юридичні особи, а також держава. Тобто, спадкоємцями за заповітом можуть бути одна чи декілька осіб.
В заповіті заповідач має право усунути від спадкування осіб, крім тих, які мають право на обов’язкову частку. До такої категорії осіб належать: 1) діти, які є неповнолітніми; 2) діти, які є повнолітніми, але непрацездатними; 3) вдівець або вдова, які є непрацездатними; 4) батьки, які є непрацездатними.
Форма заповіту – письмова, підлягає нотаріальному посвідченню. Заповіт може бути посвідчений командиром у військовій частині, керівником в медичній установі, на судні – капітаном або іншими уповноваженими на це особами згідно з законодавством. Якщо заповіт складений неуповноваженою на це особою, він вважається таким, що є нікчемним. У заповіті вказується місце за яким він складається, а також має бути особистий підпис заповідача. Також, слід звернути увагу на те, що заповідач самостійно записує від руки заповіт або нотаріусом з використанням засобів техніки.
Заповіт може бути змінений, скасований або доповнений з вказанням, що є причиною цього.
В заповіті можуть бути передбачені вказівки для спадкоємців щодо об’єкта майна. Ніхто не має право нав’язувати заповідачу коло осіб, які будуть спадкувати, особисті розпорядження щодо майна.
На нотаріуса, який посвідчує заповіт покладається обов’язок ознайомитись зі змістом, а у випадку виявлення недоліків – усунути їх. Також, нотаріус перевіряє чи заповідач дійсно проявив свою волю.
Заповіт підлягає складанню коли особа жива, виконується – лише після смерті.
Своє чергою слід звернути увагу на те, що у зв’язку із запровадженням воєнного стану в Україні строк для звернення до нотаріуса зі заявою про прийняття спадщини становить не 6, а 10 місяців. Також, заяву можна подати до будь-якого нотаріуса на території України.
Консультації щодо оформлення спадщини може надати в першу чергу нотаріус. Своєю чергою оформити спадщину адвокат по сімейним справах також допоможе. Фахівці по спадковому праву допоможуть розтлумачити законодавство, перевірять документи на майно, представлять ваші інтереси, при необхідності складуть заяву до суду для виправлення помилок в актових записах. Як, бачимо юрист з оформлення спадщини покроково здійснить супровід під час оформлення спадщини в Україні.
Скільки коштує оформити спадщину в Україні залежить від того до якого нотаріуса будете звертатись державного або приватного. Нотаріальні послуги приватного нотаріуса будуть значно вищими аніж у державного. Вирішуючи до якого нотаріуса звернутись вплинуть матеріальні можливості особи.