Яким чином можна розірвати шлюб?
За наявності згоди подружжя на розірвання шлюбу, документи про розірвання шлюбу можна оформити або в органі державної реєстрації актів цивільного стану чи ЦНАП або в суді.
Якщо у подружжя нема дітей, то процедура розірвання шлюбу відбувається в органі ДРАЦС або ЦНАП. Подружжю необхідно подати спільну заяву про розірвання шлюбу. Шлюб припиняється після спливу одного місяця від дня подання відповідної заяви. У цьому випадку держава встановила вартість розірвання шлюбу в 8 грн. 51 коп.
Якщо у подружжя є діти, то процес розірвання шлюбу відбувається через суд. Подружжю необхідно подати до суду спільну заяву про розірвання шлюбу та письмовий договір про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей. У цьому випадку шлюб може бути розірваний судом після спливу одного місяця від дня подання відповідної заяви. А припиняється шлюб у день набрання чинності рішенням суду. За такої процедури держава встановила вартість розірвання шлюбу у 2024 році в 605 грн. 60 коп.
У випадку, коли один з подружжя заперечує проти розірвання шлюбу або ухиляється від подання спільної заяви подружжя, шлюб може бути розірваний судом на підставі позовної заяви, поданої до суду іншим з подружжя. У цьому випадку час розірвання шлюбу через суд чітко не визначений, адже буде відбуватись позовне провадження. Держава встановила вартість розірвання шлюбу у позовному провадженні, яка у 2024 році становить 1211 грн. 20 коп.
У випадку засудження одного з подружжя до позбавлення волі, розірвання шлюбу можливе за заявою будь-кого з подружжя, поданою до суду. Шлюб може бути розірваний судом після спливу одного місяця від дня подання відповідної заяви. Припиняється шлюб у день набрання чинності рішенням суду. Держава встановила вартість розірвання шлюбу у цьому випадку, яка становить у 2024 році в 605 грн. 60 коп.
У випадку визнання, за рішенням суду, одного з подружжя безвісно відсутнім або недієздатним, розірвати шлюб можна в органі ДРАЦС або ЦНАП подавши відповідну заяву іншим з подружжя. Шлюб припиняється шляхом реєстрації розірвання шлюбу у день подання відповідної заяви іншим з подружжя. Держава встановила вартість розірвання шлюбу у цьому випадку, яка становить 51 копійку.
- За умови розірвання шлюбу через суд, кожен із колишнього подружжя отримає рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.
- За умови розірвання шлюбу через органи ДРАЦС або ЦНАП, кожен із колишнього подружжя отримає свідоцтво про розірвання шлюбу.
- Розірвати шлюб можна не залежно від наявності чи відсутності спору про поділ майна.
- У визначених законом випадках, певна категорія українців звільняється від оплати державі за розірвання шлюбу.
Щоб зрозуміти всі аспекти процедури розлучення та визначити оптимальний спосіб розірвання вашого шлюбу отримайте консультацію в юридичному маркетплейсі «КОНСУЛЬТАНТ».
Замовити послуги адвоката та дізнатись вартість послуг адвоката при розлученні можна на сайті https://consultant.net.ua/.