Розірвання шлюбу
Вступаючи в шлюб, кожна пара думає про сумісне життя до самої смерті. Але насправді таке буває далеко не завжди. Чимало партнерів з часом втрачають почуття та бажання жити разом. Тому випадки розлучення далеко не рідкісні. На жаль, у зв'язку з війною цей процес може бути складним. Адже багато жінок знаходяться за кордоном, або живуть в різних містах України далеко від чоловіків. До того ж процедура розірвання шлюбу відрізняється в залежності від багатьох обставин. Тому не завжди виходить легко пройти всі її етапи самотужки.
Що потрібно знати про розірвання шлюбу
Розірвання шлюбу є припиненням особистих та майнових відносин між подружжям. Тому важливо все оформити згідно з чинним законодавством. Зробити це можна двома способами. Все залежить від індивідуальних обставин, що склалися в родині.
Шлюб може бути розірваний РАЦСом або в судовому порядку. Легше всього розлучитися через РАЦС, але така процедура доступна не всім.
Як розірвати шлюб через РАГС
Такий вид розлучення доступний парам, які повністю досягли згоди по всім майновим питанням та не мають спільних дітей. Процедура проста та зрозуміла. Подружжя має відвідати РАЦС та надати відповідну заяву.
Також треба прикріпити до неї:
- Копії паспортів та ідентифікаційних номерів (якщо надається не ID-картка, а паспорт книжечка);
- Оригінал свідоцтва про одруження;
- Квитанцію про сплату державного мита.
Шлюб може бути розірваний протягом місяця, якщо ніхто з подружжя не матиме за цей час заперечень.
Як розірвати шлюб через суд
Розлучення через суд є дещо складнішим процесом. Він потребує кваліфікованої юридичної допомоги. Перш за все важливо правильно скласти ісковий позов. В ньому враховується чимало нюансів. Від причин розлучення до розділу майна та вирішення подальшого місця проживання дітей. Обов'язки та права партнера, котрий буде жити окремо від дитини. Фінансове забезпечення дитини. Все це потребує глибоких знань законодавства країни.
Також знадобляться наступні документи при розірванні шлюбу через суд:
- Паспорти;
- Підтвердження місця реєстрації;
- Свідоцтво про шлюб;
- Свідоцтва про народження дітей;
- Документи на право власності нерухомим майном;
- Квитанція про оплату судового збору.
Розгляд справи займає до трьох місяців. Якщо виникають суперечки між подружжям, термін може бути подовжено.
Яким чином можна розірвати шлюб, якщо немає змоги особисто бути присутнім у суді
Наразі це найгостріша проблема. Іскова заява подається за місцем реєстрації одного з подружжя (частіше за все відповідача). Але багато людей стали переселенцями та перебувають далеко від місця реєстрації. Деякі регіони взагалі знаходяться під окупацією і невідомо, в який суд подавати заяву. Розв'язати ці проблеми можна, але навряд чи вийде це зробити власними силами. Досвідчений адвокат має доступ до рішень Верховного суду стосовно розташування всіх відділень. Тобто він розуміє, в яку інстанцію потрібно відправляти позов. Крім того, він складе додаткову заяву про розглядання справи без присутності позивача.
Переваги послуг адвоката з розлучень
Відсутність необхідності розбиратися в нюансах законодавства.
Скорочення часу отримання розлучення та гарантований результат.
Можливість не відвідувати засідання суду.
Які існують підстави для розірвання шлюбу
Якщо подружжя дійшло згоди щодо розлучення, особливих підстав не потрібно. Достатньо вказати своє небажання продовжувати спільне життя. Якщо мова йде про загальні підстави для припинення шлюбу, то до таких відносяться:
- Смерть одного з подружжя;
- Безпосередньо розірвання шлюбу;
- Визнання одного з партнерів безвісти зниклим;
- Встановлення фіктивності шлюбу;
- Визнання одного з подружжя недієздатним.
Але зазвичай кожну з цих підстав (нетипових) необхідно підтвердити.
Де видають свідоцтво про розірвання шлюбу
Коли процес розірвання шлюбу через суд закінчено, позивач отримує відповідне рішення. З цим документом потрібно звернутися в РАЦС. Саме там внесуть відповідний запис у книгу реєстрації та нададуть свідоцтво про розлучення.
Вартість розірвання шлюбу
Загалом ціна розлучення — це розмір державного мита. Але, як вже було сказано, процес це не простий. Тому потрібно враховувати ще послуги адвоката, який допоможе розпочати судовий розгляд.
Вартість послуг адвоката при розлученні залежить від наявної ситуації. Це може бути розірвання шлюбу через суд:
- За згодою;
- З наявністю неповнолітніх дітей;
- З розподілом майна та бізнесу;
- З запереченням шлюбного контракту;
- Без згоди одного з подружжя.
Відповідно змінюється й ціна послуги. В будь-якому випадку допомога досвідченого юриста — це комфорті умови розірвання шлюбу, а також повна відповідність процедури чинному законодавству.
ВисновокЗвертаючись в юридичне агентство, ви забезпечуєте собі максимальний захист власних інтересів. До того ж значно скорочуєте процедуру. При намаганнях скористатися типовими шаблонами іскових заяв позови часто повертають без розгляду. Причиною тому є наявність помилок чи невідповідність окремих пунктів. Не витрачайте даремно свій час. Довірте захист власних інтересів фахівцям.