Консультації, безпосереднє ведення справ, витребування документів, складання письмових висновків, реалізація прав і свобод громадян.
Одноразова грошова допомога військовослужбовцям
Отримавши певний досвід з спілкування з військовими, які з моменту початку бойових дій на території України, отримали чимало поранень на війні, контузій, каліцтв, я хотів би висвітлити, в матеріалі даної статті, певний перелік труднощів та проблем, які виникають в процесі збору документів на отримання Одноразової грошової допомоги (ОГД).
Отже, щоб було зрозуміло і помітно, вважаю за необхідне описати весь процес, від отримання безпосереднього отримання шкоди здоров’ю, до отримання коштів.
Все виглядає приблизно за таким сценарієм, як приклад:
- Отримання травми військовослужбовцем;
- Евакуація військового з поля бою;
- Надання першої допомоги та направлення, за наявністю можливості, на лікування до військового шпиталю;
- Період лікування, строк якого різниться, в залежності від тяжкості травми;
- Певний строк реабілітації, приблизно до 60 календарних днів;
- Повернення після реабілітації до військової частини та направлення на проходження військової лікарської комісії (ВЛК);
- Проходження медико-соціальної експертної комісії;
- Збір та подача всіх необхідних документів на отримання ОГД.
- Отримання коштів за поранення на війні.
Також необхідно зазначити перелік документів, які подаються:
- Довідка про обставини отриманого поранення;
- Висновок ВЛК;
- Довідка МСЕК;
- Копія паспорта, ідентифікаційного коду;
- Заява (рапорт) про отримання ОГД.
Довідка про обставини отриманої травми – результат службового розслідування, в якій зазначені обставини отриманого поранення, наявність засобів захисту та озброєння, на яких підставах – під час виконання бойового завдання, пов’язаного із захистом батьківщини, також вказує на те, що травма не пов’язана із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення, або не є наслідком вживання алкогольних напоїв. І не треба плутати таку довідку з довідкою форми 100, в якій зазначені не вище перелічені обставини а уражені частини тіла.
Висновок ВЛК – аналізує обставини отриманого поранення, медичну документацію а також стан військовослужбовця, для визначення його придатності до несення військової служби.
Довідка МСЕК - механізм дослідження схожий з ВЛК, однак визначає ступінь втрати працездатності з встановленням групи інвалідності або без останнього.
Заява – подається у вільній формі із зазначенням підстав, до безпосереднього командира.
Ознайомивши Вас з механізмом, а також переліком документів, хочу також вказати на проблеми і помилки, з якими стикаються військові при зборі документів і під час проходження лікування:
- Не можуть отримати довідку про обставини отриманого поранення, дехто навіть не знає про її існування.
- Вважають, що огляд лікарів і надання реабілітації на 30 діб і є проходженням ВЛК. Це помилка, необхідно пройти курс лікування, відновитися, за можливості, і після повернення до частини написати рапорт на проходження ВЛК.
- Про необхідність проходження МСЕК взагалі не чули, а навіть коли і знають про її проходження, не займаються цим питанням, оскільки з частини не відпускають, направлення не дають.
- Випадки з контузією, коли командири роблять акцент на тому що це не поранення, лікуватися не має сенсу і одноразова грошова допомога за це не виплачується – повна маячня!
Виходячи з вищезазначеного можна зробити єдиний висновок – єдиним і дієвим варіантом, для збереження свого здоров’я, отримання коштів і правильного збору необхідних документів є звернення до адвоката з військових питань (військового адвоката). Адвокат може проаналізувати всі довідки і результати досліджень, запропонувати допомогу у їх зборі, а також складе юридично правильну заяву для отримання грошової допомоги.