Працюю юристом з 2015 року.
У сімейних стосунках виникають ситуації коли подружжя бажає врегулювати свої відносини на правовому рівні. Питання укладання шлюбних договорів є однією з найактуальніших тем в сімейному праві, оскільки вирішує ряд матеріальних взаємовідносин подружжя та пари, яка лише вступає у шлюб. Законодавство України передбачає, що сімейні пари можуть письмово встановити свої майнові відносини через договір задля виключення конфліктів надалі.
Шлюбний договір - це контракт, який укладається особами, які одружуються. Основною характерною особливістю цього виду договору є вільне волевиявлення сторін. Договором регулюються майнові права та зобов’язання подружжя під час шлюбу або після розлучення. Це може стосуватися майна, боргів, кредитів, аліментів тощо.
- Слід звернути увагу на те, що укладання шлюбних договорів є можливим не лише для пар які одружуються, а й вже одружені. Якщо пара живе у незареєстрованому шлюбі вона не має право укласти таких договорів. Під час коли угоду укладає особа, яка не досягла 18 років тоді потрібна нотаріальна згода батьків чи особи, що нею піклується.
-Шлюбний контракт підписується в трьох примірниках та нотаріально посвідчується. Сторони мають право звернутися як до державного, так і до приватного нотаріуса. Один примірник договору залишається в нотаріальній справи, інші два видаються сторонам контракту. Нотаріус тлумачить положення контракту.
Адвокат шлюбний договір складе під конкретну ситуацію, тому радимо звертатися до фахівця.
У контракті може бути встановлений конкретний строк дії або певних його розділів. Певні умови можуть діяти й після розірвання шлюбу. Якщо договір укладений до одруження, то він вступає в дію в момент реєстрації шлюбу, а угода між подружжям вступає в дію в день посвідчення нотаріусом.
Під час складання договору велику увагу слід звернути на зміст, оскільки судові справи здебільшого пов’язанні з умовами, що прописані в договорі, які суперечать законодавству. Для уникнення проблем шлюбний контракт юрист складе дотримуючись норм чинного законодавства.
Шлюбним контактом регулюється:
- зобов’язання сторін щодо майна;
- поділ майна між подружжям після розлучення;
- умови користування майном;
- утримання одного з подружжя після розлучення.
Подружня пара може поміняти умови контракту звернувшись до нотаріуса. Для цього їм треба написати заяву. Один з подружжя може самостійно ініціювати визнання недійсним контракту звернувшись до суду. Зазвичай суд захищає інтереси неповнолітніх дітей в тому числі непрацездатних.
Розірвати шлюбний контракт можливо шляхом подання нотаріусу відповідної заяви. Угода визнається судом недійсною, якщо її умови суперечать чинному законодавству України або вона була підписана недієздатною особою чи під фізичним або моральним примусом.
Вартість укладання шлюбного договору залежить від рівня знань фахівця, досвіду роботи у сімейних справах, його ділової репутації. Укладання шлюбних договорів у сьогоднішніх сучасних стосунках є доволі розповсюдженим, тому пара може сміливо звернутися за отриманням консультації до юриста.