Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Страхова компанія: особливості діяльності та процедура створення

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
BASE (Базова) 7.79
Реклама
Ланткевич Кирило
Ланткевич Кирило
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

Час прочитання: 7 хвилин Кількість переглядів: 244
Рейтинг:
0
Дата публікації: 27.03.2024

Навчаюсь на третьому курсі Державного університету економіки і технологій. Спеціалізуюсь на договірному, господарському та корпоративнмоу праві, зокрема, надаю консультації та пишу фахові статті.

Одним із складових елементів сучасної економіки країни є страхова діяльність, що являє собою захист інтересів фізичних та юридичних осіб шляхом страхування ризиків пов’язаних із життям, здоров’ям, працездатністю пенсійним забезпеченням та ін. Сама ж страхова компанія, що відповідно надає послуги із страхування є фінансовою установою або філією страховика-нерезидента, що наділена правом на провадження страхової діяльності. Отже, страхова компанія є повноцінною одиницею підприємницької діяльності зі своєю структурою, фондами, відповідальністю. Разом з цим, страхова діяльність має декілька різновидів, а саме: пряме страхування (страхування у відповідності до класів), перестрахування, управління активами страхової компанії, а також реалізація страхових продуктів. Щодо класів згаданих вище, то мова йде про 23 класи страхування, які містяться в ст. 4 ЗУ «Про страхування» і найпоширенішими з них є наступні: страхування життя, здоров’я, страхування від нещасних випадків, на випадок хвороби, пенсійне страхування та ін.

Особливості діяльності страхової компанії:

Страхова компанія може діяти у двох організаційно-правових формах на вибір, а саме: акціонерне товариство та товариство з додатковою відповідальністю. Існують вимоги і щодо назви компанії, адже якщо суб’єкт господарювання планує спеціалізуватись на страховій діяльності  і відповідно отримувати ліцензію, то в його найменуванні повинні бути такі слова як «страхова компанія», «страховик» або ж наприклад «страхова організація». Учасниками компанії можуть бути фізичні та юридичні особи, окрім тих юридичних осіб, в яких компанія має істотну участь. Можливість бути учасником також виключається і щодо громадських організацій, політичних партій, благодійних і релігійних організацій. Варто зазначити, що страхування – це достатньо врегульована законодавством сфера діяльності, а тому стосовно неї існує ряд вимог, яким повинна відповідати страхова компанія. Найсуттєвішою з них є розмір статутного капіталу, розмір якого залежить від класів ,які обираються засновниками та може сягати 32 – 48 млн. грн. При цьому капітал повинен бути формований виключно в грошовій формі. Вимоги стосуються і структури власності, а саме щодо її прозорості. Відповідно це забов’язує подавати щорічні відомості до Регулятора повідомляти про зміни у структурі власності. Також обов’язком є складення плану діяльності у сфері страхування на три роки, дотримуватися його протягом строку дії, та періодично проводити оцінку його виконання і оновлювати план на той самий строк. Важливим аспектом також є й управлінська структура компанії, вищим органом якої є загальні збори. Також страховик забов’язаний створити наглядову раду, що визначатиме стратегії розвитку компанії, контролюватиме діяльність виконавчого органу, захищатиме інтереси клієнтів та ін. Щодо виконавчого органу, то ним є правління (якщо організаційно-правовою формою є АТ), або ж дирекція (якщо ТДВ). Важливо також зазначити і про створення регулятивного капіталу метою якого є підтримка платоспроможності страховика. Капітал поділятиметься на три рівні. Загалом учасники компанії забов’язуються підтримувати платоспроможність страховика.

Процедура створення страхової компанії:

1.Першим кроком є державна реєстрація. Загалом до подачі документів реєстратору засновники реалізують ряд дій, щодо визначення організаційно-правової форми, складення установчих документів, формування внутрішньої структури, вивчення ринку та ін. Якщо ж ці етапи вже реалізовані, то необхідно подавати заяву та всі інші необхідні документи до державного реєстратора. Результатом реєстрації є внесення відомостей до ЄДР та отримання свідоцтва, що підтверджуватиме реєстрацію. 

2.Другий етап стосується тих страхових компаній, що діють у формі акціонерних товариств і полягає він у реєстрації емісії цінних паперів (акцій). Якщо товариство приватне, то воно має право випускати тільки іменні акції, а якщо публічне – як іменні, так і на пред’явника. 

3.Третій етап пов'язаний із ліцензуванням, адже отримання дозвільного документа є обов’язковим для суб’єктів господарювання, що бажають провадити діяльність у сфері страхування. Для цього юридичній особі необхідно відповідати всім законодавчо-встановленим вимогам. Ліцензія видається на здійснення окремих видів страхової діяльності, а для її отримання необхідно звернутися із пакетом документів до Регулятора, тобто НБУ.

Послуги юриста для бізнесу у створенні страхової компанії:

Бізнес-юрист може знадобитися на буд-якому із вищеописаних етапів створення страхової компанії. Починаючи із збору документів, визнанням із організаційно-правовою формою та реєстрацією, закінчуючи отриманням ліцензії. Юрист для бізнесу також є вкрай бажаним і при реєстрації емісії цінних паперів, тат як це достатньо складний процес, що містить свої правові особливості. Отже, юридичний супровід бізнесу – це незамінний інструмент створення успішної, злагодженої компанії. 

 

 

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

АН
Андрій

Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

ВІ
Віктор

Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

НА
Настя

Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

ОЛ
Олександр

Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

МА
Марія

Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

ОЛ
Олексій

Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

СЕ
Сергій

Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти

PREMIUM 75.56 Топ 1
image

Студенцов Олександр Олександрович

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 68.3 Топ 2
image

Грицай Микола Ігорович

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 59.89 Топ 3
image

Боревич Марія

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 55.84 Топ 4
image

Одинцова Валерія

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 52.72 Топ 5
image

Баладига Сергій

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 49.63 Топ 6
image

Макеєв Дмитро Вячеславович

Юрист Україна / Кременчук
і
PREMIUM 48.46 Топ 7
image

Хижавська Олеся Ярославівна

Юрист Україна / Хмельницька область
і
PREMIUM 39.18 Топ 8
image

Миколаєнко Олена

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 39.09 Топ 9
image

Молчанов Олег Вікторович

Адвокат Україна / Київ
і
PREMIUM 37.66 Топ 10
image

Палагіна Юлія Володимирівна

Юрист Україна / Харківська область
і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.