Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Заходи впливу на недобросовісного платника аліментів

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
BASE (Базова) 0.79
Реклама
Колісник Оксана Володимирівна
Колісник Оксана Володимирівна
Юрист
Україна / Кіровоградська область

i

Час прочитання: 7 хвилин Кількість переглядів: 138
Рейтинг:
0
Дата публікації: 01.04.2024

Які ж заходи впливу можна здійснити на боржника у разі наявності у нього заборгованості зі сплати аліментів? 

Процедура стягнення аліментів передбачає такі  заходи, вони залежать від розміру заборгованості зі сплати аліментів, а також, як показує практика, від самого державного виконавця, який повинен діяти та вживати дані заходи відповідно до норм чинного законодавства. Розмір стягнення аліментів також може бути різним, залежно від того, яким чином судовим рішення призначено їх виплачувати, який дохід у платника, та ін.

Найперше, на що має бути звернено стягнення, це заробіток боржника. З цією метою виноситься відповідна постанова, що направляється на підприємство, де працює платник аліментів.

Стягнення аліментів з безробітного також передбачено чинним законодавством. В даному випадку заборгованість зі сплати аліментів визначається виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.

У разі недостатності заробітку боржника для стягнення аліментів на дітей у визначеному законом розміру, підприємство, установа, організація, які проводили відрахування, зобов’язані нарахувати боржнику заборгованість зі сплати аліментів. Державний виконавець, до речі, також у даному випадку має нараховувати боржнику заборгованість зі сплати аліментів.

Варто зазначити, що якщо рішенням суду визначено стягнення аліментів у частині від заробітку чи доходу боржника, стягнення державним виконавцем має здійснюватися не лише із заробітної плати, а й з усіх інших видів доходу. Так, наприклад, це може бути дохід від здачі майна в оренду, і т.д.

Якщо заборгованість зі сплати аліментів перевищує суму платежів зі сплати аліментів за три місяці:

  •  відомості про боржника мають бути внесені до Єдиного реєстру боржників (це можна перевірити самостійно, бо даний реєстр є відкритим, і кожен може отримати дані відомості);
  • Державний виконавець звертає стягнення на майно боржника;
  • Стягувач може звернутися до органів поліції із заявою про вчинення кримінального правопорушення - ухилення від сплати аліментів

Якщо заборгованість зі сплати аліментів перевищує суму платежів зі сплати аліментів за чотири місяці, державний виконавець виносить наступні постанови, які діють до погашення боржником заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі:

  • Про обмеження боржника у праві виїзду за межі України;
  • Про обмеження боржника  у праві керування транспортними засобами (проте, у даному випадку законом передбачено випадки неможливості застосування до боржника даного обмеження: якщо керування транспортними засобами є основним видом доходу боржника; якщо транспортний засіб використовується боржником у зв’язку з інвалідністю; проходження боржником військової служби різного виду);
  • Про обмеження боржника у праві користування різними видами зброї;
  • Про обмеження боржника у праві полювання 

Також, в ході примусового виконання рішення про стягнення аліментів, у разі наявності у боржника заборгованості зі сплати аліментів понад 6 місяців,  державний виконавець вправі скласти відносно боржника протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Несплата аліментів». Даний протокол направляється до суду.

Крім того,  частиною 14 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження»  передбачено можливість накладення на боржника зі сплати аліментів штрафів, які перераховуються на користь стягувача. Так, в разі наявності заборгованості зі сплати аліментів, що є більшою суми платежів за 1 рік державним виконавцем виноситься постанова про накладення на боржника штрафу у сумі 20 відсотків заборгованості зі сплати аліментів; за 2 роки – 30 відсотків; за три роки – 50 відсотків заборгованості.

 У разі наявності у платника аліментів заборгованості, державний виконавець має право накладати арешти на його рахунки у банках, які може виявити в ході перевірки його майнового стану. Крім того, державним виконавцем може накладатися арешт на нерухоме майно боржника, наприклад на автомобіль. З цією метою державним виконавцем виносяться постанови про арешт та про розшук майна боржника, що передається на виконання органам поліції. В разі знаходження транспортного засобу, та непогашення боржником заборгованості по аліментам, державний виконавець має право реалізувати вказаний автомобіль, а кошти передати на погашення заборгованості зі сплати аліментів.

Окрім того, державному виконавцеві надано повноваження навіть звертати стягнення на житло боржника, та земельну ділянку, що на ній знаходиться, проте в даному випадку розмір заборгованості зі сплати аліментів має перевищувати 20 розмірів мінімальної заробітної плати.

Як бачимо, порядок стягнення аліментів, що встановлений чинним законодавством,  передбачає багато заходів впливу на недобросовісних платників.

 

image
Може бути цікаво

Схожі послуги та статті

image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.32 Топ 2
    image

    Грицай Микола Ігорович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 60.04 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 55.4 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.9 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 49.9 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Україна / Кременчук
    і
  • PREMIUM 48.58 Топ 7
    image

    Хижавська Олеся Ярославівна

    Юрист Україна / Хмельницька область
    і
  • PREMIUM 39.26 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.3 Топ 9
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.03 Топ 10
    image

    Палагіна Юлія Володимирівна

    Юрист Україна / Харківська область
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.