Працюю юристом з 2015 року.
Іноземні громадяни доволі часто стикаються з тим, що їм відмовляють під час оформлення чи обміну посвідки про тимчасове проживання на території нашої держави. Працівник міграційної служби може порадити виправити недоліки поданих документів та подати їх ще раз. Подавши документи повторно, це не забезпечує отримання позитивного результату. Доволі часто трапляється коли особі декілька разів відмовляють. Це все лише призводить до витрати часу та коштів на додаткове оформлення документів.
Є два варіанти оскарження відмови ДМС у видачі посвідки:
- звернення зі скаргою до ДМС – це адміністративний порядок;
- звернення зі позовною заявою до суду – це судовий порядок.
Для того, щоб оскаржити відмову місцевої міграційної служби іноземцю слід звернутися до вищого органу – Державної міграційної служби.
Варто спробувати звернутись до Державної міграційної служби, оскільки іноземець повинен перебувати на території нашої держави на законних підставах, а звернення до суду може затягнутися на тривалий час.
Відмова ДМС у видачі посвідки може бути оскаржена протягом тридцяти календарних днів від дня її отримання. На період дії воєнного стану скаргу можна подати з порушенням цього строку.
Розглядається апеляція протягом тридцяти календарних днів від дня її отримання. Строк може бути продовжений на п'ятнадцять календарних днів, якщо є необхідність у цьому. Про продовження строку особа повідомляється офіційним листом.
Після розгляду скарги Державна міграційна служба може прийняти рішення про скасування попереднього та видання нового, якщо буде встановлено, що місцева міграційна служба необґрунтовано відмовила у виданні посвідки.
Через декілька днів на сайті Державної міграційної служби змінюється статус поданих документів на те, що особі наданий дозвіл. Вже через тиждень особа зможе отримати посвідку за місцем подання документів.
Слід сказати, що якщо пакет документів оформлений належним чином, цілком можливо, що особі видадуть посвідку.
Перед тим, як подати скаргу для початку необхідно дізнатися з яких причин особі відмовлено у видані посвідки. У рішенні про відмову, вказується пункт Порядку оформлення тимчасової посвідки. У зв’язку з цим іноземець повинен звернутися до працівника ДМС, щоб дізнатися причину відмови. Особа має право у письмовій формі отримати роз’яснення, надіславши листа на електронну адресу ДМС.
Слід звернути увагу на те, що іноземцю найчастіше відмовляють у видачі посвідки з причин подання неправдивих відомостей, вказаних у заяві. Під неправдивими відомостями розуміють неправдиву вказану адресу проживання, контактну інформацію.
Також, причиною відмови є невиконання особою рішень суду, державних органів чи якщо вона має майнові обов’язки щодо інших осіб. Крім того, особі відмовляють у випадку, якщо вона несе загрозу національній безпеці країни.
Таким чином, отримавши відмову в отриманні посвідки, необхідно:
- отримати її оригінал;
- дізнатися причини відмови;
- написати скаргу, додати докази та надіслати до Державної міграційної служби;
- отримати результат розгляду скарги.
Радимо для оскарження відмови ДМС у видачі посвідки звернутися до міграційного адвоката, який наддасть фахову допомогу.