Детальніше
юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
- На сьогоднішній день Законодавчо встановлені випадки за якими виконавчий збір не стягується. Такими випадками є:
- - за виконавчими документами про конфіскацію майна, стягнення періодичних платежів (крім виконавчих документів про стягнення аліментів), накладення арешту на майно для забезпечення позовних вимог, за виконавчими документами, що підлягають негайному виконанню;
- - у разі виконання рішень Європейського суду з прав людини;
- - якщо виконання рішення здійснюється за рахунок коштів, передбачених бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду в порядку, встановленому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень";
- - за виконавчими документами про стягнення виконавчого збору, стягнення витрат виконавчого провадження, штрафів, накладених виконавцем відповідно до вимог Закону України «Про виконавче провадження»
- -за виконавчими документами про стягнення заборгованості, яка підлягає врегулюванню відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення" та Закону України "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу", а також згідно з постановами державних виконавців, винесеними до набрання чинності зазначеними законами.
- - у разі виконання рішення приватним виконавцем, при цьому слід не забувати, що основна винагорода приватного виконавця є тотожна виконавчому збору, та відповідно до неї застосовуються ті самі норми та порядок, що і до виконавчого збору. Також слід не забувати, що під час передачі виконавчого документа від органу державної виконавчої служби приватному виконавцю виконавчий збір не стягується, якщо він не був стягнутий на момент передачі. У разі, якщо на момент такої передачі виконавчий збір, або його частини була стягнута то такі кошти не поверненню не підлягає та при цьому основна винагорода приватному виконавця, що тотожна сплаченому виконавчому збору, вже не сплачується.
- - у разі закінчення виконавчого провадження у зв’язку із скасуванням рішення, що підлягало виконанню, або визнання судом виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню, виконавчий збір не стягується, а стягнутий виконавчий збір підлягає поверненню.
- - у разі закінчення виконавчого провадження на підставі пункту 9 частини першої статті 39 цього Закону України «Про виконавче провадження», якщо рішення було виконано до про відкриття виконавчого провадження, та у разі закінчення виконавчого провадження на підставі пункту 17 частини першої статті 39 цього Закону. Виконавчий збір не стягується із сум податкового боргу (у тому числі штрафних санкцій та пені) та недоїмки зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у разі їх списання згідно з пунктами 2-3, 2-4 та підпункту 26.2 пункту 26 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України та пунктом 9-15 розділу VIII Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування".
- - якщо інше не передбачено угодою про врегулювання спору (мировою угодою), укладеною між іноземним суб’єктом та державою Україна на будь-якій стадії урегулюваня спору або розгляду справи, включаючи стадію визнання та виконання рішення, відповідно до якої виконавчий документ не підлягає виконанню або покладені виконавчим документом на боржника зобов’язання підлягають припиненню. У цьому випадку виконавче провадження, відкрите на підставі постанови про стягнення виконавчого збору, у тому числі до дати укладення такої угоди, підлягає закінченню відповідно до пункту 19 частини 1 статті 39 цього Закону України «Про виконавче провадження».
- Звретаю увагу, що до 05.10.2016 у Законі України “Про виконавче провадження” існувала поняття “добровільне виконання рішення” що полягало в тому, що боружнику надавася термін для самостійного виконання рішення, а виконавчий збір стягувався у тому випадку, коли боржником не виконано відповідне рішення суду у термін для добровільного виконання, при цьому державний виконавець мав прересвідчитись, що боржникоми отримано постанову про відкриття виконавчого провадження. На сьогоднішній день, виконавці, як правило, на ць горму Закону не зважають та у разі виникнення питання про необхідність зняття арешту по виконавчому документ, який було виконано боржником самостійно, все одно вимагають сплату виконавчого збору. Це стостується виконавчий проваджень, що були відкриті до 05.10.2016.
- У таких випадка послуги юриста є вкрай необхідними, це допоможе провести правовий аналіз ситуації, а в деяких випадках уникнути судовий процес. Юрист чи адвокат надасть фахову допомогу у вирішення вказаного питання.