Працюю юристом з 2015 року.
Після того, як мобілізована особа, отримала повістку, їй необхідно пройти військово-лікарську комісію.
Якщо мобілізований не погоджується з рішенням комісії, то він має право його оскаржити в досудовому порядку або через суд. Зазвичай, це відбувається тоді, коли в рішенні не вказується справжній фізичний стан людини.
- Для початку варто спробувати оскаржити рішення влк без звернення до суду. Це пояснюється тим, що якщо ви звернетесь в суд, то не зможете вже розв’язати проблему у досудовому порядку. Вже потім, якщо не досягнете мети, то будете звертатись з оскарженням до суду.
- Положення про військово-лікарську комісію передбачає, що якщо особа, не погоджується з висновком лікарів, вона скеровується до військового медичного закладу для проходження повторного огляду. Рішення про це приймає штатна військово-лікарська комісія.
- Оскарження висновку влк можливе шляхом подання скарги вищій комісії. Це є обласна чи центральна військово-лікарська комісії. В скарзі вказуєте з чим, військовозобов’язаний не погоджується та де комісія допустила помилку щодо стану здоров’я. В заяві військовозобов’язаний просить про перегляд рішення попереднього влк. До скарги додаються всі документи по справі. Сюди можуть входити дослідження, аналізи, висновки. Також, додаються результати обстежень.
- Отже, розглянувши скаргу, військовозобов’язаного направляють на повторне обстеження до військово-лікарської комісії вищого рівня. Після медичного огляду особі видають новий висновок.
- Якщо особу не влаштовує і цей медичний висновок, вона звертається до центральної влк чи в суд.
Тобто, як бачимо, оскарження висновку влк відбувається відразу чи через суд.
Оскарження рішення військово лікарської комісії можливе шляхом звернення до адміністративного суду з позовною заявою. Подається заява за місцем де військовозобов’язаний проживає, або за місцем де знаходиться комісія.
В суді:
- оскаржується рішення комісії;
- оскаржується рішення центральної комісії;
- встановлюють обов’язок комісії вчинити конкретні дії;
- оскаржується бездіяльність комісії.
Для того, щоб оскаржити рішення влк через суд, надаються такі терміни:
- Три місяці, якщо особа використала досудовий порядок. Рахується термін від дня отримання рішення про розгляд заяви.
- Шість місяців від дня коли видана постанова військово-лікарської комісії.
Під час подання заяви до суду, треба додати пакет документів, які підтверджують допущення комісією помилки та обґрунтування своїх вимог.
Слід звернути увагу на те, що метою суду є не зміна діагнозу, а скасування рішення влк.
Радимо, звернутись до військового адвоката, який складе позовну заяву відповідно до вимог чинного законодавства.
Крім того, адвокат підготує заяву щодо забезпечення позову. В заяві міститься прохання зупинити рішення військово-лікарської комісії поки справа буде розглядатися в суді.
Адвокат зможе здійснити супровід оскарження рішення військово-лікарської комісії від початку до кінця. В такому разі навіть не потрібна участь військовослужбовця. Професіонал вирішить всі питання самостійно.