Детальніше
юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Рішення про адміністративні стягнення у вигляду штрафів виконується виключно органами державної виконавчої служби.
Постанови про адміністративні стягнення пред’являються до виконання органними, що накладаються такі стягнення, це можуть бути органи поліції, суд, адміністративні комісії та інші органи та посадові особи, що мають право наклади адміністративні стягнення.
При пред’явлені відповідно постанови про стягнення штрафу, за умови що такий документ відповідає вимогам Закону України «Про виконавче провадження», виконавець відкриває виконавче провадження та як правило одразу накладає арешт на кошти боржника, а також перевіряє наявність рахунків, місця роботи та транспортних засобі зареєстрованих за боржником. У разі, якщо сума штрафу є значною державним виконавцем перевіряється також нерухоме майно та можуть бути накладення арешт як на рухоме майно так і на нерухоме майно.
Звертаю увагу! При відкритті виконавчого провадження (при наявності у виконавчому документі ідентифікаційного коду особи що притягається до адміністративної відповідальності) боржник автоматично вносить до Єдиного реєстру боржників.
Арешт на кошти та майно боржника накладається у межах суми що підлягає стягнення з урахуванням виконавчого збору та витрат виконавчого провадженні. У разі, якщо арешт накладено на все майно чи кошти боржника, його можливо оскаржити.
Арешт на кошти боржника, виконавець накладає в автоматичному режимі за допомогою автоматизованою системи виконавчого провадження, у зв’язку з чим постанови про такий арешт надходять до банківських установ доволі швидко. Одночасно з арештом коштів боржника, виконавець перевіряє залишки на відкритих рахунках, що відбувається теж в автоматичному режимі та інформація про наявність коштів на рахунках надходить до виконавця теж доволі швидко. При наявності на рахунках достатньої суми для погашення штрафу (з урахуванням виконавчого збору та витрат виконавчого провадження) за виконавчим провадження, накладення арешту на майно по такому провадженню буде неправомірне.
Звертаю увагу! Що до автоматизованого обміну даними виконавця з банківськими установами , станом на сьогоднішній день, підключені, ще не всі банківські установи, у зв’язку з чим є деякі банки від яких таки інформація до виконавців не надходить. Варто зауважити, що з деякими банківськими установами існує проблема несвоєчасного опрацювання ними постанов про арешт коштів боржника та відповідно і зняття такого арешту. Деякі банківські установи можуть опрацьовувати постанови про арешт коштів через кілька місяців після закінчення виконавчих провадження.
Доволі часто трапляються ситуації, що на виконання надходить постанова про стягнення штрафу, а даний штраф вже було сплачено, та у деяких випадках, виконавець може повторно списати з рахунку боржника вже сплачений штраф. У такому випаду необхідно невідкладно звертатись до відповідного виконавця, з заявою про повернення примусового списаних коштів, при цьому надавжи підвердженя про те що вказаний штраф сплачено раніше.
Такі ситуації виникають у зв’язку з тим, що органи та посадові особи, що накладають адміністративні стягнення, як правило, не повідомляють виконавчу службу про самостійну сплату штрафів або боржник при сплаті штрафу, невірно заповнив призначення платежу, у зв’язку з чим відповідальні особи не змогли вчасно та вірно ідентифікувати таку сплату.
Звертаю увагу! При сплаті штрафу до відкриття виконавчого провадження, виконавчий збір та витрати пов’язані з проведенням виконавчих дії не стягуються.
При виконанні такої категорії виконавчих проваджень, виконавець, у разі відсутності коштів на рахунка, та при виявленні місця роботи боржника, зобов’язаний направити постанову на роботу боржника для проведення відрахувань з заробітної плати. Такі відрахування не можуть перевищувати 20% після відрахування податків.
При відсутності коштів, місця роботи та у разі виявлення транспортного засобу боржника, виконавець може оголосити у розшук таке майно.
При сплаті заборгованості за виконавчим проваджень або скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, виконавець зобов’язаний не пізніше наступного дня, винести постанову про зняття арешту у томиу числі і зняття арешту з нерухомості (якщо такий був накладений) накладених під час виконання виконавчого провадження. Вилучення з Єдиного реєстра боржників відбувається в автоматичному режимі при винесені відповідної постанови про закінчення виконавчого провадження.
Отже, при наявності рішень такої категорії допомога юриста у деяких випадках є суттєвою, оскільки іноді виникають ситуації що порушують права боржника при цьому, в деяких випадках створюють складні життєві ситуації. Юрист чи адвокат при таких виконаннях надасть юридичні послугу, що допоможуть зберегти та захистити права боржника, а в деяких випадках і інших осіб, що так чи інакше пов’язані зі сторонами виконавчого провадження. Консультація юриста або послуги юриста можливо отримати на Юридичному сервісі «Консультат», та відповідно менеджери підберуть фахівця, який допоможе на надасть супровід при виконання такої категорії справ, а також при незаконному списанні коштів з ваших рахунків, допоможуть їх повернути шляхом досудове врегулювання спорів а іноді і може бути і судове врегулювання спорів.