КОНТРАБАНДА: ОГЛЯД ЗЛОЧИНУ ЗА КРИМІНАЛЬНИМ КОДЕКСОМ УКРАЇНИ ✅ 4278 - СТАТТІ - CONSULTANT.NET.UA
image

Контрабанда: Огляд злочину за Кримінальним кодексом України

image
image
BASE (Базова) 10.92
Реклама
image
Консультант №1106 Юрист Україна / Рівне
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 46

Контрабанда: Огляд злочину за Кримінальним кодексом України

Контрабанда полягає в незаконному ввезенні, вивезенні, приховуванні чи перевезенні через митний кордон України (переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю) товарів, перелік яких чітко визначений у ст. 201, 201-1, та 305 Кримінального кодексу України.

До 2012 року, контрабандою в Україні вважали незаконне ввезення, вивезення будь-яких товарів.

17 січня 2012 року набули чинності внесені зміни до ст. 201 ККУ, відповідно до яких, контрабандою вважається переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю таких речей:

1. Культурних цінностей.

2. Отруйних,  сильнодіючих, вибухових речовин.

3. Радіоактивних матеріалів.

4. Зброї або боєприпасів (крім гладкоствольної мисливської зброї або бойових припасів до неї).

5. Частин вогнепальної нарізної зброїю

6. Спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації.

Відповідальність за статтею 201 ККУ.

Відповідальність за контрабанду перерахованих вище речей передбачена у виді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Кваліфікуючими ознаками злочину за статтею 201 ККУ, які можна вважати обтяжуючими обставинами є: здійснення контрабанди цих речей за попередньою змовою групою осіб або особою, раніше судимою за контрабанду, або службовою особою з використанням службового становища. У такому випадку відповідальністю може бути позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Контрабанда лісоматеріалів

У 2018 році законодавець доповнив Кримінальний кодекс України статтею 201-1, відповідно до якої до контрабанди було віднесено незаконне переміщення через митний кордон України:

1. Лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев.

2. Лісоматеріалів необроблених, а також інших лісоматеріалів, заборонених до вивозу за межі митної території України.

Відповідальність за статтею 201-1 ККУ: позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.

Кваліфікуючі/обтяжуючі ознаки: вчинена за попередньою змовою групою осіб або особою, раніше судимою за контрабанду, або службовою особою з використанням службового становища, або у великому розмірі. Відповідальність за наявності кваліфікуючих ознак: позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

У випадку контрабанди лісоматеріалів організованою групою осіб позбавлення волі сягає від десяти до дванадцяти років.

Контрабанда наркотичних речовин

Окрім зазначених речей, Кримінальний кодекс України, нормами статті 305, відносить до контрабанди незаконне переміщення через митний кордон України:

1. Наркотичних засобів.

2. Психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів.

3. Фальсифікованих лікарських засобів.

Відповідальність за ст. 305 ККУ: позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років.

Кваліфікуючі ознаки: 

1. контрабанда передбачених ст. 305 ККУ речовин вчинена повторно, за попередньою змовою групою осіб, контрабанда особливо небезпечних наркотичних/психотропних речовин, контрабанда у великих розмірах. Відповідальність - позбавлення волі на строк від восьми до десяти років з конфіскацією майна.

2. контрабанда передбачених ст. 305 ККУ речовин організованою групою або контрабанда цих речовин в особливо великому розмірі. Відповідальність - позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Контрабанда підакцизних товарів

Варто зазначити, що з 01 січня 2024 року набрали чинності чергові зміни до Кримінального кодексу України, якими кодекс було доповнено ст. 201-4, відповідно до якої до контрабанди додалось незаконне переміщення через митний кордон України:

1. підакцизних товарів (крім електричної енергії).

Відповідальність за ст. 201-4 ККУ: штраф від двадцяти тисяч до сорока тисяч неоподатковуваних мінімумів (340000 – 680000 грн.) доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

Кваліфікуючі ознаки: 

1. контрабанда підакцизних товарів вчинена за попередньою змовою групою осіб або особою, раніше судимою за контрабанду, або службовою особою з використанням службового становища, або у великому розмірі. Відповідальність - штраф від сімдесяти п’яти тисяч до ста двадцяти тисяч (1275000-2040000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від шести до одинадцяти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

2. контрабанда підакцизних товарів вчинена вчинена організованою групою. Відповідальність - позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

 

Контрабанда інших, спеціально не визначених статтями Кримінального кодексу України,  товарів

З метою охоплення «поняттям контрабанда» всіх можливих товарів, які перебувають в обороті, законодавець доповнив Кримінальний кодекс України статтею 201-3, яка набуде чинності 01 липня 2024 року, відповідно до якої до контрабанди додалось незаконне переміщення через митний кордон України:

1. товарів у значному розмірі (крім підакцизних товарів та електричної енергії).

Відповідальність за ст. 201-3 ККУ: штрафом від десяти тисяч до двадцяти п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170000 – 340000 грн.).

Кваліфікуючі ознаки: 

1. Контрабанда товарів, вчинена за попередньою змовою групою осіб або особою, раніше судимою за контрабанду, або службовою особою з використанням службового становища, або у великому розмірі. Відповідальність - штраф від п’ятдесяти тисяч до сімдесяти п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

2. Контрабанда товарів, вчинена організованою групою. Відповідальність -позбавлення волі на строк від семи до одинадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.


 

Контрабанда, як порушення митних та податкових законів, не тільки створює загрозу для економічної безпеки країни, але й порушує міжнародні норми та порушує закон і порядок. 

Проблема контрабанди — одне з першочергових завдань держави у справі захисту її економічних інтересів.

У свою чергу, юридична сервіс «Консультант» відіграє важливу роль у забезпеченні правового захисту осіб, які можуть бути обвинувачені у контрабанді. Наші юристи дотримуються принципів справедливості та законності, і готові надати кваліфіковану юридичну допомогу в розгляді справ, пов'язаних із контрабандою.

Ми закликаємо всіх громадян дотримуватися закону та утримуватися від будь-яких дій, що можуть завдати шкоди економіці та безпеці країни. Тільки шляхом спільних зусиль можемо забезпечити порядок та добробут для всіх громадян.


 

Юридичний сервіс "Консультант" надає правову допомогу у будь-якій ситуації. Наші юристи, провівши правовий аналіз конкретної ситуації, забезпечать представлення інтересів в суді, забезпечать захист в суді, візьмуть участь у судовому засіданні у будь-якому місті України. Адвокат для суда та представитель в суде є гарантією якісного захисту ваших прав та інтересів.

image
image

отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image

Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image

ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти

 • PREMIUM 68.56 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.97 Топ 2
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.59 Топ 3
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.58 Топ 4
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Перепельченко Анатолій Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image

Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?

 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?

 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?

 • Чи ви проходите військову службу?

 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?

image

Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу