СУДИМІСТЬ. ПОГАШЕННЯ ТА ЗНЯТТЯ СУДИМОСТІ ✅ 4284 - СТАТТІ - CONSULTANT.NET.UA
image

Судимість. Погашення та зняття судимості

image
image
BASE (Базова) 10.92
Реклама
image
Консультант №1106 Юрист Україна / Рівне
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 100

Судимість. Погашення та зняття судимості

СУДИМІСТЬ — це особливий правовий стан особи, створений реалізацією кримінальної відповідальності. Вона виникає у зв’язку з ухвалою та з дня набрання законної сили обвинувальним вироком суду за вчинений особою злочин. Судимість тягне певні, несприятливі для засудженого, правові наслідки, що виходять за межі покарання.

Особи визнаються такими, які не мають судимості у випадку засудження вироком суду без призначення покарання або із звільненням від покарання, які відбули покарання за злочин, який був декриміналізованим, які були реабілітованими.

Загально-правові наслідки судимості включають різного роду обмеження, встановлені законом для осіб, які мають непогашену або незняту судимість. Ці обмеження можуть стосуватися прав і свобод судимої особи, а також впливати на можливість обіймання певних посад. Наприклад, судимість може бути перешкодою для обрання до Верховної Ради України, обіймання посад судді, прокурора, адвоката, члена Вищої ради юстиції та інших.

У частині 2 статті 63 Конституції України закріплено, що «засуджений користується всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, які визначені законом і встановлені вироком суду». Таким чином, судимість може впливати на правовий статус особи залежно від волі законодавця у сфері будь-якої галузі права.

ПОГАШЕННЯ СУДИМОСТІ

Погашення судимості — це її автоматичне припинення при дотриманні особою, яка її має, передбачених законом умов. Давайте розглянемо це детальніше:

СТРОКИ ПОГАШЕННЯ СУДИМОСТІ

Такими, що не мають судимості визнаються:

1. Особи, які отримали звільнення від відбування покарання під випробуванням, якщо протягом випробувального періоду не порушили закон і рішення про їх звільнення не скасовано з інших причин, передбачених законодавством.

2. Жінки, що були звільнені від відбування покарання, якщо протягом випробувального періоду не вчинили жодного кримінального правопорушення і після завершення цього періоду не було прийняте рішення про направлення їх на відбування покарання, встановленого судовим рішенням.

3. Особи, засуджені за вчинення кримінального проступку, після відбуття покарання.

4. Особи, які відбули покарання у виді службового обмеження для військовослужбовців або тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців чи достроково звільнені від цих покарань, а також військовослужбовці, які відбули покарання на гауптвахті замість арешту.

5. Особи, засуджені за вчинення злочину до основного покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, пробаційного нагляду або арешту, якщо вони протягом року з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.

6. Особи, засуджені за вчинення злочину до обмеження волі, якщо вони протягом двох років з дня відбуття покарання не вчинять нового кримінального правопорушення.

7. Особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за нетяжкий злочин, якщо вони протягом трьох років з дня відбуття покарання не скоять нового злочину.

8. Особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання не скоять нового злочину.

9. Особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за особливо тяжкий злочин, якщо вони протягом трьвосьми років з дня відбуття покарання не скоять нового злочину.

10. Особи, засуджені до покарання не пов’язаного з позбавленням волі, після виконання покарання.

ПОРЯДОК ПОГАШЕННЯ СУДИМОСТІ:

Автоматичне погашення судимості відбувається без спеціального звернення до суду або інших органів. Після закінчення іспитового строку, який встановлено для конкретного виду покарання, судимість вважається погашеною.

Іспитовий строк — це період, протягом якого особа повинна дотримуватися вимог закону, щоб погасити судимість. Тривалість іспитового строку залежить від виду покарання та статті ККУ, за якою особа була засуджена.

Якщо особа вчиняє новий злочин під час іспитового строку, судимість не погашається, і строк продовжується.

Погашення судимості за реабілітацією. Особа може звернутися до суду з заявою про реабілітацію, якщо вона вважає, що була незаконно засуджена. Реабілітація буде підставою для погашення судимості.

ОБЧИСЛЕННЯ СТРОКІВ ПОГАШЕННЯ СУДИМОСТІ

Обчислення строків погашення судимості визначається статтею 90 Кримінального кодексу України. Згідно з цією статтею, терміни погашення судимості визначаються від дати відбуття основного та додаткового покарання.

Враховується час, протягом якого вирок не було виконано, якщо це не порушує строку погашення судимості. Якщо вирок не виконувався, судимість погашається після закінчення строку давності виконання вироку.

Якщо особу достроково звільнено від відбування покарання, термін погашення судимості розраховується з дня її дострокового звільнення.

У випадку, якщо невідбуту частину покарання замінено менш строгим, строк погашення судимості визначається з дня закінчення відбуття менш строгого покарання.

Якщо особа, яка вже відбула покарання, вчиняє нове кримінальне правопорушення до закінчення строку погашення судимості, термін погашення переривається і обчислюється знову. У таких випадках терміни погашення розраховуються окремо для кожного кримінального правопорушення після відбуття покарання за останнє правопорушення.

ЗНЯТТЯ СУДИМОСТІ

Зняття судимості - це юридична процедура, за якої судимість особи або її кримінальний запис вилучається або анулюється з офіційних баз даних, в тому числі з реєстру судимих до закінчення строків погашення судимості.

ПОРЯДОК ЗНЯТТЯ СУДИМОСТІ

1. Звернення до суду: Особа, яка бажає зняти судимість, повинна звернутися до суду, який ухвалив вирок, з відповідним обґрунтованим клопотанням. 

Разом з клопотанням особа повинна надати докази свого виправлення. Ці докази включають зразкову поведінку та добросовісне ставлення до праці. Наприклад, це можуть бути відомості, що підтверджують відсутність нових правопорушень, відсутність адміністративних санкцій, відшкодування завданої шкоди, відсутність розшуку, а також позитивні характеристики від місцевих громад та місць роботи тощо.

2. Розгляд справи: Суд розглядає клопотання та вивчає обставини справи. Якщо немає протиріччя з іншими законами, суд може прийняти рішення про зняття судимості.

3. Зняття судимості: Якщо суд приймає позитивне рішення, судимість знімається з офіційних реєстрів. Особа може отримати відповідний документ, який підтверджує це.

Дострокове зняття судимості з осіб, які вчинили умисні тяжкі чи особливо тяжкі злочини, а також правопорушення пов’язані з корупцією, законом не дозволяється.

Юридичний сервіс "Консультант" надає правову допомогу у будь-якій ситуації. Наші юристи, провівши правовий аналіз ситуації, забезпечать представлення інтересів в суді та візьмуть участь у судовому засіданні у будь-якому місті України. Правовий захист в суді є гарантією якісного захисту ваших прав та інтересів.  адвокат для суда, адвокат в суд, представитель в суде 

image
image

отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image

Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image

ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти

 • PREMIUM 68.56 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.97 Топ 2
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.59 Топ 3
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.58 Топ 4
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Перепельченко Анатолій Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image

Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?

 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?

 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?

 • Чи ви проходите військову службу?

 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?

image

Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу