РОЗШУК У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ: ПІДСТАВИ ЗАСТОСУВАННЯ, ОСОБЛИВОСТІ, МІЖНАРОДНИЙ РОЗШУК ✅ 4303 - СТАТТІ - CONSULTANT.NET.UA
image

Розшук у кримінальному провадженні: підстави застосування, особливості, міжнародний розшук

image
image
BASE (Базова) 17.1
Реклама
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 68

Закінчую перший курс Державного університету економіки і технологій, на юридичному факультеті. Вже рік консультую клієнтів юридичної клініки, що створена на базі університету. Беру активну участь у проходженні курсів з саморозвитку та підвищення професійного рівня юристів. Прагну постійно опановувати нові знання та закріпляти їх на практиці.

Розшук в кримінальному провадженні - це процес, спрямований на знаходження та затримання підозрюваного або обвинуваченого в скоєнні злочину. Цей процес є одним із ключових етапів досудового розслідування і відбувається під час дії кримінального провадження. Основна мета розшуку полягає в тому, щоб затримати підозрюваного або обвинуваченого, забезпечити його присутність на слідстві та подальшу участь у кримінальному провадженні.


На етапі досудового розслідування процедура розшуку підозрюваного регулюється Кримінальним процесуальним кодексом (КПК) або іншими законодавчими актами країни, в якій відбувається розслідування. Основні кроки процедури розшуку підозрюваного можуть виглядати приблизно так:

Винесення постанови про розшук: Правоохоронні органи, прокурор виносять окрему постанову, про проведення розшуку, якщо у звязку із цим розслідування не зупиняється. Якщо ж розшук стає причиною для зупинення досудового розслідування це зазначається в постанові. Перед винесенням постанови слідчий забов’азаний пересвідчитися в тому, що підозрюваного немає за місцем проживання. роботи, навчання і, що в сукупності отримані відомості дають підстави вважати, що підозрюваний скривається.

Видача розшукового оголошення: Якщо необхідно, видається розшукове оголошення з фотографією та іншими ідентифікаційними даними підозрюваного, яке поширюється через ЗМІ та інші канали комунікації для сприяння розшуку.

Дії з метою розшуку: Правоохоронні органи проводять розшукові дії, такі як перевірка місцевості, перевірка відомих місць перебування підозрюваного, перехоплення телефонних розмов, звернення до судів для отримання дозволу на спецзаходи тощо. Варто зазначити, що прокурор, слідчий в процесі реалізації розшукових дій, можуть доручати х проведення оперативним підрозділам 

Затримання підозрюваного: Якщо підозрюваний знайдений, його можуть затримати з метою подальшого досудового розслідування та пред'явлення обвинувачення.

Процесуальні дії: Після затримання підозрюваного правоохоронні органи можуть провести допит, обшук, вилучення доказів та інші процесуальні дії в рамках досудового розслідування.

Подальші дії: Після затримання і допиту підозрюваного можуть вирішувати питання про застосування запобіжних заходів (наприклад, утримання під вартою) або про передачу справи до суду.

 

Класифікація розшукових дій:

Пошук інформації: Це може включати перевірку баз даних, аналіз телефонних даних (наприклад, мобільних дзвінків та повідомлень), перевірку банківських операцій, використання інформаційних систем для встановлення місцеперебування підозрюваного тощо.

Співпраця з громадськістю: Правоохоронні органи можуть використовувати ЗМІ та соціальні мережі для поширення розшукових оголошень, прохання громадськості про надання інформації про підозрюваного, організація прес-конференцій тощо.

Перевірка місцевості: Це включає перевірку та обстеження місцевості, де може перебувати підозрюваний. Поліція може використовувати патрулювання, перевірку житлових та комерційних будівель, транспортних засобів та інші методи для пошуку.

Розшукові команди: Це можуть бути спеціально навчені команди або групи правоохоронців, які мають завдання розшуку та затримання підозрюваного. Вони можуть використовувати спеціальні технічні засоби та обладнання для виконання цієї мети.

 

Правові особливості застосування міжнародного розшуку:

Міжнародний розшук в кримінальному провадженні - це процес залучення міжнародних механізмів співпраці між правоохоронними органами різних країн для знаходження та затримання підозрюваних або обвинувачених у скоєнні злочинів, які переховуються або перебувають за межами країни, де вони здійснили злочин.

Основні міжнародні механізми, які можуть використовуватися для міжнародного розшуку, включають:

Інтерпол: Інтерпол є міжнародною організацією, яка координує співпрацю між правоохоронними органами різних країн. Через Інтерпол можуть розміщуватися розшукові оголошення та запити на арешт підозрюваних.

Європейський ордер на арешт: Це єдиний механізм швидкого затрмиання  осіб між країнами Європейського Союзу, що заснований на співпраці. Ордер дає змогу швидко затримувати та екстрадувати осіб, які були викриті в межах ЄС.

Міжнародні договори про екстрадицію: Багато країн мають угоди про екстрадицію, які регулюють процедури видачі осіб між країнами відповідно до умов, встановлених в цих угодах.

Міжнародна правова допомога: Країни можуть звертатися одна до одної з проханнями про надання правової допомоги у розшуку та затриманні підозрюваних або обвинувачених.

Міжнародний розшук є важливим інструментом у боротьбі зі злочинністю, оскільки злочинці можуть намагатися уникнути відповідальності, переховуючись за межами своєї країни. Цей процес дозволяє правоохоронним органам співпрацювати між собою та здійснювати дії для затримання та приведення злочинців перед правосуддям.

 

Кримінальний адвокат під час досудового розслідування:

Адвокат з кримінальних справ відіграє виключну роль на етапі досудового розслідування, адже саме він забезпечуватиме захист підозрюваного від порушень боку сторони обвинувачення. Саме адвокат у кримінальних справах, буде присутні під час проведення слідчих дій за участю свого клієнта, збиратиме виправдовувальні докази, оскаржуватиме незаконні дії, формуватиме стратегію захисту. Отже, кримінальна справа – це достатньо складний процес, і така його стадія як досудове розслідування потребує супроводу досвідченого адвоката для підозрюваного.

image
image

отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image

Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image

ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти

 • PREMIUM 68.56 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.97 Топ 2
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.59 Топ 3
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.58 Топ 4
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Перепельченко Анатолій Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image

Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?

 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?

 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?

 • Чи ви проходите військову службу?

 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?

image

Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу