Детальніше
Працюю юристом з 2015 року.
Учасником бойових дій є особа, яка виконувала бойові завдання щодо захисту цілісності нашої держави та перебувала в складі Збройних сил України та інших формувань.
- Українське законодавство надає учасникам бойових дій ряд пільг в тому числі та можливість отримання земельної ділянки.
- Згідно з законодавством отримання землі убд надається для будівництва житлового будинку, садівництва або для заняття городництвом.
Виникає запитання, а як отримати землю убд?
Земельна ділянка надається у власність на підставі Земельного кодексу України. Умовою передачі земельної ділянки у власність є те, що особа не скористалася правом безоплатної приватизації землі. Крім того, військовослужбовець повинен подати документ, який підтверджує, що він дійсно брав участь в захисті нашої держави. Це може бути наказ, довідка, посвідчення убд або ж інший документ.
Земельні ділянки надаються учасникам бойових дій безоплатно в результаті приватизації в таких розмірах:
- З метою заняття садівництвом – не більше 1200 кв.м.
- З метою будівництва житлового будинку – в селі не більше 2500 кв.м., в селищі не більше 1500 кв.м., в місті не більше 1000 кв.м.
- З метою будівництва дачного будинку – не більше 1000 кв.м.
- З метою ведення селянського господарства – 20000 кв.м.
Військовослужбовці, які мають намір отримати безоплатно земельну ділянку у власність повинні звернутися з відповідним клопотанням до органу виконавчої влади або місцевого самоврядування.
- Слід звернути увагу, що в клопотанні обов’язково треба зазначити цільове використання землі та її приблизні розміри. Також, додаються графічні матеріали землі.
- Клопотання розглядається протягом одного місяця. Надалі відповідний орган надає дозвіл на розробку проєкту землеустрою чи відмовляє в цьому.
- Сам проєкт розробляється організацією, яка має право здійснювати такі роботи. Щодо строків виконання роботи, то сторони домовляються між собою.
- Проєкт землеустрою погоджується з Державним земельним агентством України.
- Орган виконавчої влади або місцевого самоврядування після отримання вже погодженого проєкту приймає рішення про його затвердження протягом двох тижнів.
Потім треба звернутися в Центр надання адміністративних послуг до державного реєстратора для того, щоб зареєстрували землю та надали витяг з земельного кадастру.
- Заява розглядається протягом чотирнадцяти днів.
- Відомості до державного кадастру вносяться на безоплатній основі.
- Витяг містить інформацію про кадастровий номер земельної ділянки.
- Право власності на землю може виникнути лише після його реєстрації у відповідному реєстрі.
- Міські, селищні, сільські ради передають землю у власність з комунальної власності.
Під час реєстрації права власності на землю, державному реєстратору треба подати:
- Заяву;
- Паспорт;
- Рішення про безплау передачу землі;
- Витяг із земельного кадастру;
- Квитанція про сплату реєстрацію власності.
На нашу думку, для того, щоб отримати землю убд варто звернутись до адвоката, який наддасть фахову консультацію, підготує повний пакет документів, представить ваші інтереси у всіх інстанціях.