Фанат Феміди, шанувальник Юстиції та прихильник Форсети.
ФОП – фізична особи-підприємець, унікальний стан бізнесу, що межує між юридичною та фізичною особою, який надає право фізичній особі займатися підприємницькою діяльністю.
Підприємництво - це безпосередня самостійна, систематична, на власний ризик діяльність по виробництву продукції, виконанню робіт, наданню послуг з метою отримання прибутку, яка здійснюється фізичними та юридичними особами, зареєстрованими як суб'єкти підприємницької діяльності у порядку, встановленому законодавством.
Закон України забороняє займатися незареєстрованою підприємницькою діяльністю та передбачає відповідну відповідальність за її здійснення.
Держава зацікавлена в створенні нових суб’єктів господарювання, бо вони свою чергу сплачують податки та створюють робочі місця.
Почати власну справу приходило на думку майже кожного з нас, піти з «Роботи на дадю» та почати керувати власним життям. Але за приємним заробітком ховається океан законів, обов’язків, міркувань, реєстраційних дій. Вже перехотіли це робити? Подумайте ще:
Реєстрація бізнесу одна з найпоширеніших юридичних послуг, що надаються юристами-господарниками в сучасному суспільстві, давайте розберемо процес реєстрації вас як ФОП:
- Дія один. Поява бажання зайнятися власною справою. Хочете займатися перевезенням людей? Зареєструйтеся. Відкриваєте салон краси? Зареєструйтеся. Виробляєте одяг? Зареєструйтеся. Фрілансер – реєструйтеся!
Чому так важливо реєструвати бізнес? Відповідь криється в перевагах зареєстрованого бізнесу, ось кілька з них:
- Форма ФОП є простою в реєстрації та обслуговуванні.
- Податкова економія
- Законність дій, можливість захистити порушенні права з боку будь постачальники чи виконавці
- Дія друга. Підготування робочого процесу, прорахування приблизного доходу, дій та процесів в період. Це підготовчий період коли ви разом з юристом обговорюєте всі процеси, які виникнуть на етапі реєстрації, обираєте підходящій КВЕД, групу ФОП, систему оподаткування, банк, розказує вам про РРО, як вести книгу обліку доходів та витрат ФОП. Непоганим буде мати юриста який постійно буде вас супроводжувати, або якийсь період, для того щоб ви навчились робити це самотужки якісно та швидко.
Існують чотири групи ФОП, які відрізняються умовами та правами: кількість найманих працівників, максимальний дохід, відсоткова ставка податку, дозволені види діяльності – безліч умов, які юрист вам розповість та покаже.
- Дія третя. Підготовка договорів з можливими партнерами, складання трудового договору для найманих працівників, інших договорів що будуть потрібні для здійснення вашої діяльності. Потрібно розуміти, що законодавство прописує чіткі умови для складання таких договорів, для того щоб вони мали законну силу та могли використовуватись вами.
Юрист-господарник має велику базу таких договорів, які можна підлаштувати під ваші потреби та завжди написати нові, унікальні. Хочете трудовий договір, за яким всі вам будуть забовязані? Зверніться до юриста!
- Дія четверта, реєстрація. Завдяки сучасним технологіям та веб-порталу «Дія» реєстрація ФОП здійснюється дистанційно, без кілометрових черг та купи бюрократії
Гарна новина, ви можете спілкуватись зі своїм юристом віддалено з будь-якої точки світу й так само здійснювати всі необхідні дії, пов’язані зі співпрацею з ним.
Ось ви пройшли всі етапи разом з юристом, підготували план роботи, відповідні документи, дізнались про податки, як та куди їх сплачувати, підібрали банк в якому відкриєте рахунок ФОП та перейшли до реєстрації.
Юрист реєструє ваш бізнес через портал, вітаю, ви ФОП, тепер ви маєте право на здійснення підприємницької діяльності.
Дякую за увагу, хай щастить у власній справі, бережіть себе!