Детальніше
Працюю юристом з 2015 року.
Перед тим, як військовозобов’язаний стане на захист батьківщини, він повинен пройти військово-лікарську комісію.
Під військово-лікарською комісією розуміють – медичну установу, яка створена з метою проведення медичного огляду військовозобов’язаних для визначення подальшої придатності до військової служби.
Виділяють штатні та позаштатні комісії.
До перших належить:
- Центральна ВЛК;
- Військово-лікарська комісія, яка належить місту, району або області;
- Військово-лікарська комісія пункту евакуації;
- Військово-лікарська комісія госпітальної бази, що має пересувний характер.
Після того, як військовозобов’язаний пройшов ВЛК приймається постанова про те чи придатний або непридатний він до захисту територій України. На жаль, після проходження медичного огляду, виникає питання як відбувається оскарження висновку влк.
Оскарження рішення медичної комісії здійснюється у позасудовому порядку або ж через суд.
В досудовому порядку постанову лікарської комісії можна оскаржити шляхом звернення до вищої ВЛК. Зазвичай, оскаржуються такі постанови:
- Влк територіального центру комплектування та соціальної підтримки до комісій міста Києва або області;
- Комісії областей можуть переглядати комісії регіонів;
- Рішення будь-яких комісій переглядаються центральною військово-лікарською комісією.
Центральна лікарська комісія керує комісіями регіонів.
Якщо військовозобов’язаний вирішує здійснити оскарження рішення влк, він повинен написати заяву щодо перегляду прийнятої постанови. Крім того, до заяви додаються документи, які видала комісія. Варто пам’ятати, що для того, щоб оскаржити постанову необхідно мати підстави.
Підставами для оскарження рішення влк є:
- Встановлення хвороби або її відсутність лікарем, який не має необхідної спеціальності;
- Наявні декількох хвороб, але зв'язок між ними не встановлений;
- Визначений неправильний ступень розладу організму;
- Не визначено чи особа придатна до служби.
Оскарження рішення ВЛК в судовому порядку здійснюється шляхом звернення до адміністративного суду.
У тому випадку, коли особа спочатку вирішила розв’язати питання досудово, то їй дається лише три місяці для оскарження постанови влк.
Якщо громадянин вирішив звернутись в суд відразу, то йому надається строк у шість місяців з дня отримання постанови. Заяву подають за місцем знаходження комісії або за місцем проживання військовозобов’язаного.
На практиці, зазвичай особа спочатку пробує розв’язати свою проблему без звернення в суд, а вже потім шляхом звернення до суду.
Доволі часто військовозобов’язані зіштовхуються з тим, що лікарі визнають придатними до служби, не дивлячись на наявні вади зі здоров’ям. Тому, здебільшого за захистом своїх прав, військовозобов’язаний звертається до юриста. Це є правильним рішенням, оскільки юрист проаналізує вашу ситуацію, складе заяву, представить інтереси. При цьому треба надати фахівцю всі медичні документи.
Варто знайти адвоката, який вже має досвід роботи у військовій сфері та користується авторитетом у цій сфері. Адвокат зможе домогтися призначення нового медичного огляду.