image

У Комітеті з питань соціальної політики відбулося обговорення стану адаптації трудового законодавства України до положень права ЄС

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image

У Комітеті з питань соціальної політики відбулося обговорення стану адаптації трудового законодавства України до положень права ЄС

Повідомляємо, що 9 квітня 2024 року під головуванням заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, голови підкомітету з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу (aсquis ЄС), виконання міжнародно-правових зобов’язань України у сфері європейської інтеграції Вадима Струневича у режимі відеоконференції відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Адаптація трудового законодавства України до положень права Європейського Союзу: стан та перспективи».

Захід об’єднав понад 50 учасників, а саме: народних депутатів України, представників Офісу Президента України, центральних органів виконавчої влади, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Національної служби посередництва і примирення, громадських організацій та об’єднань, наукових та інших установ. Учасники засідання предметно обговорили стан адаптації трудового законодавства України до положень права ЄС та шляхи підвищення ефективності цієї адаптації.

Головуючий у своєму вступному слові одразу зазначив про одне з таких проблемних питань, що потребує обговорення, як необхідність загального та системного перезавантаження законодавства про працю.

Представники міністерств розповіли про заходи, які здійснює на сьогодні держава у сфері адаптації трудового законодавства України до положень права ЄС. Начальник відділу з питань трудової міграції Департаменту праці та зайнятості Міністерства економіки України Дарія Андрюніна повідомила про підготовку робочої зустрічі з представниками ЄС стосовно переговорного розділу 19 «Соціальна політика та працевлаштування».

У Міністерстві економіки України звернули увагу на те, що адаптація трудового законодавства України до положень права ЄС сприятиме зміцненню економіки та підвищенню соціального захисту, а також погоджуються з необхідністю комплексного реформування законодавства про працю шляхом розширення стандартів у сфері охорони праці та прийняття нового Трудового кодексу України, який сприятиме впровадженню міжнародних стандартів на ринку праці та у сфері захисту прав працівників.

Голова Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера в свою чергу зазначив, що прийняття Трудового кодексу України або схвалення проєкту Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі» є відправною точкою для перегляду цілого комплексу нормативно-правових актів, зокрема, стосовно системи управління охороною праці.

У Міністерстві соціальної політики України нагадали, що питання сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю залишається у межах його компетенції, і радник Міністра соціальної політики України Олена Кульчицька повідомила, що Мінсоцполітики працює над імплементацією у національне законодавство норм Директиви Ради 2000/78/ЄС щодо запровадження стимулюючих механізмів для роботодавців з метою працевлаштування осіб з інвалідністю шляхом прийняття проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю» (реєстр. № 5344-д).

Водночас народний депутат України Михайло Волинець звернув увагу на те, що необхідно дивитися у майбутнє і більш уважно та відповідально підходити до процесу реформування законодавства про працю, виправляючи існуючі недоліки.

Можливо Вам буде цікаво прочитати статті на такі теми: стягнення боргу із зарплати стягнення зарплати через суд стягнення заборгованості із зарплати стягнення заробітної плати стягнення заробітної плати у судовому порядку стягнення заробітної плати через суд

Керівник експертної групи з інклюзивного розвитку та соціально-гуманітарних питань Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України Марко Скраль акцентував увагу присутніх на Звіті за результатами проведення первинної оцінки стану імплементації актів права Європейського Союзу (acquis ЄС), де серед системних проблем переговорного розділу 19 визначено: необхідність перекладу актів права ЄС українською мовою та додаткове підвищення кваліфікації кадрів, які будуть залучені до питань адаптації законодавства України до актів права ЄС.

Директор Департаменту моніторингу додержання соціальних та економічних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Світлана Глущенко відзначила, що Омбудсман України не підтримує надісланий Міністерством економіки України проєкт Трудового кодексу України, та звернула увагу присутніх на те, що в процесі адаптації трудового законодавства України до положень права ЄС необхідно враховувати національний досвід правотворчої діяльності, традиції українського суспільства і застосовувати досвід ЄС з урахуванням реалій нашого часу.

Заступник Голови СПО роботодавців на національному рівні Сергій Біленький наголосив на тому, що, враховуючи ситуацію в країні, адаптація законодавства до права ЄС потребує перехідного періоду, а також більшої залученості сторони роботодавців та сторони профспілок до обговорення урядових законопроєктів. Водночас експерт Конфедерації роботодавців України Олена Степаненко у своєму виступі зробила акцент на проблемі прав трудових мігрантів та необхідності створення таких умов на ринку праці, які б передбачали гнучкість та захищеність.

Представник профспілкової сторони — перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок, заступник Голови Федерації профспілок України Олександр Шубін звернув увагу на те, що необхідно вивчити європейський досвід та запровадити найсучасніші євротренди у новому Трудовому кодексі України, при розробці якого мають буди об’єднані зусилля європейських експертів та усіх соціальних партнерів.

Перша заступниця Голови Національної служби посередництва і примирення Світлана Запара поінформувала про розроблений НСПП законопроєкт «Про колективні трудові спори» та про початок роботи над новою редакцією Закону України «Про соціальний діалог в Україні» із залученням широкого кола експертів, що в свою чергу забезпечить реалізацію адаптації трудового законодавства України до положень права ЄС.

Члени Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС Лариса Старікова та Олександр Вознюк у своїх виступах приділили увагу відповідно реформуванню регуляторної політики на етапі вступу до ЄС та питанню необхідності ревізії підписаних Україною міжнародних угод про працевлаштування і соціальний захист громадян.

Під час засідання «круглого столу» експерт Програми USAID «Рада: наступне покоління» Віталій Мельянков презентував матеріал щодо транспонування (імплементації) окремих нормативно-правових актів ЄС у національне законодавство України в трудовій сфері.

Представники наукових установ також піднімали низку чутливих тем. В свою чергу старший науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАН України Тетяна Перегудова звернула увагу на питання соціально-трудової інклюзії осіб з інвалідністю та реалізації їх права на працю та зайнятість. Водночас провідний науковий співробітник НДІ правового забезпечення інноваційного розвитку НАПрН України Алла Юшко розповіла про особливості процесу роботи разом з Мінекономіки над проєктом Трудового кодексу України та зазначила, що новий кодекс має забезпечувати баланс інтересів роботодавців та працівників.

 Частина 2

Наприкінці засідання «круглого столу» Голова Громадської організації «БУСЕЛ» Анатолій Владичанський передав головуючому інформацію стосовно питання про створення ринкового механізму саморегулювання ринку без втручання держави в ключові процеси через систему створення саморегулівних організацій із урахуванням найкращих українських та світових практик. Саморегулівні організації – це організації, яким державою було делеговано повноваження щодо проведення професійної атестації, контроля виконавців робіт (послуг), пов’язаних із проведенням навчання, аудиту, технічного діагностування та експертизи у сфері безпеки та здоров’я працівників.

У наданій інформації зазначено, що в Україні вже існує успішний досвід, а саме саморегулівні організації при Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України та Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ). Водночас в ЄС є практика, коли вузькопрофільні асоціації створюють окремі умови нагляду за дотриманням вимог законодавства у конкретній сфері, наприклад, Associations of Manufacturers of Personal Protective Equipment, Polskie Zrzeszenie Producentów i Dystrybutorów Środków Ochrony Indywidualnej, Slovak Medical Chamber – Section of Occupational Medicine та інші. Створення механізму делегування частини повноважень саморегулівним організаціям – це не просто європейський шлях, а шлях розвитку галузі, зокрема, це прозорість та відкритість процесу, дерегуляція і підґрунтя для боротьби з корупцією.

Завершуючи захід, заступник Голови Комітету Вадим Струневич подякував усім учасникам засідання, зокрема, Програмі USAID «Рада: наступне покоління» за підготовку заходу та Міністерству економіки України за роботу стосовно імплементації норм ЄС в українське законодавство, зауваживши, що актуальні питання та ініціативи, які були висловлені під час засідання, будуть розглянуті у Комітеті.

 

image
Може бути цікаво

Схожі послуги та статті

image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

  • ВР
    Володя Ралець

    Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

  • ММ
    Макс Миловский

    Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

  • ЯЛ
    Янош Лоренц

    Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

  • НІ
    Наталія Іващенко

    Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

  • RB
    RB28

    Чудовий додаток. Дуже допомогли)

  • АД
    Анна Д.

    Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

  • БА
    Барин

    Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

  • AR
    Archi_B

    Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

  • AN
    And1kekkk

    Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

  • AL
    albina309

    Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

  • SI
    Simpldimpl2

    Через додаток вирішив своє питання! Дякую

  • LY
    L.Yaro

    Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

  • ГЕ
    Герцог235689

    Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

  • ДЛ
    Добрі люди

    Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

  • ДД
    Даніїл Діхтяренко

    Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 75.51 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.35 Топ 2
    image

    Грицай Микола Ігорович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 59.94 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 53.43 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.44 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 49.19 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 48.25 Топ 7
    image

    Хижавська Олеся Ярославівна

    Юрист Україна / Хмельницька область
    і
  • PREMIUM 38.93 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.29 Топ 9
    image

    Палагіна Юлія Володимирівна

    Юрист Україна / Харківська область
    і
  • PREMIUM 37.38 Топ 10
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Чи Ваше питання термінове?
  • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Чи ви проходите військову службу?
  • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.