Детальніше
Працюю юристом з 2015 року.
Все частіше громадян хвилює питання чи можливий виклик у військкомат по телефону. Тому, ми хочемо наголосити на те, що у чинному законодавстві України не містяться норми в яких таке вказано. Це пов’язано з тим, що повістка вручається громадянину особисто та під підпис. У зв’язку з цим, якщо особу запросили в територіальний центр комплектування та соціальної підтримки по телефону, то це не вважається правильним повідомленням.
Але у зв’язку з тим, що на території України триває повномасштабна війна, права громадян обмежуються. Це викликано тим, що виникає необхідність у захисті держави. Саме тому повістки можуть видавати у різних місцях. Тому й відбувається виклик у військкомат по телефону. При такому телефонному дзвінку громадянин повинен з’явитись у військкомат для того, щоб йому видали повістку.
Однак, кожен громадянин України має право на оскарження дій територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Скарга на військкомат подається шляхом:
1) звернення на гарячу лінію Міністерства оборони України;
2) звернення в центр комплектування та соціальної підтримки. При цьому в скарзі має бути інформація про те, які права порушенні та клопотання про зупинення цих порушень;
3) звернення до адміністративного суду у випадку, якщо військкомат ніяк не відповідає.
Скаргу можна подати в усній або письмовій формі. Ми все ж таки, радимо подати її письмово.
Особами, які мають право звернутися зі скаргою є:
- військовослужбовець;
- його родина;
- зацікавлена особа.
До відома, після того, як скарга надійшла у військкомат, вона реєструється у відповідний журнал. Радимо скаргу подати у двох ідентичних примірниках, один для військкомату, а інший для себе. На вашому примірнику, обов’язково отримайте відмітку про прийняття з вхідним номером та датою. Цей примірник стане вам у нагоді, як доказ при необхідності звернення до суду.
Зазвичай, усно звертаються зі скаргою до свого командира частини.
Варто звернути увагу на те, що подаючи скаргу, особа має право:
- залучити свідків;
- надати пояснення, доводи, документи;
- бути присутнім під час її розгляду;
- оскаржити прийняте рішення;
- отримати компенсацію за завдання збитків.
Варто звернути увагу на строки розгляду скарги. Він не має перевищувати тридцяти днів. Якщо потрібен додатковий термін для розгляду, то його продовжують до сорока п’яти днів.
Скарга на військкомат повинна складатись з певних реквізитів:
- повна назва установи куди подається скарга;
- прізвище, ім’я, по батькові особи, яка її подає;
- суть скарги, проблеми, які виникли;
- документи, докази.
Варто скористатися послугами юристів під час складання скарги. Вони допоможуть в тому, щоб скаргу прийняли; при необхідності доб’ються повторного медичного обстеження; прослідкують, щоб права військовозобов’язаного не були порушенні. Також, при необхідності юрист складе заяву до суду із дотриманням норм законодавства та візьме участь, як ваш представник під час судових слухань.