Детальніше
Юрист
У зв'язку з ростом інтересу до переїзду та проживання за кордоном, виникає питання про отримання візи на проживання в Чехії для українських громадян. Ця стаття пропонує інформацію щодо процедури отримання візи на проживання для українських громадян в Чеській Республіці.
Чехія - країна з розвиненою економікою, багатими традиціями та високим рівнем життя. В умовах війни в Україні ця держава стала прихистком для сотень тисяч наших співвітчизників. Для тривалого легального перебування в Чехії необхідно оформити вид на проживання. Українським громадянам, які мають намір проживати в Чехії, слід ознайомитися з основними вимогами та процедурами отримання виду на проживання. Розглянемо основні шляхи його отримання для громадян України.
1. Тимчасовий захист для постраждалих від війни
Згідно з указом президента Чехії, українці, які вимушено залишили свої домівки через війну, мають право на тимчасовий захист та вид на проживання на цій підставі. Потрібно подати заяву до Міністерства внутрішніх справ Чехії протягом 90 днів після прибуття, надавши документи, що посвідчують особу, довідку про вимушене переміщення та біометричні дані. Термін дії - до 1 року з можливістю продовження.
2. Працевлаштування в Чехії
Одним із шляхів отримати посвідку на постійне проживання в Чехії є працевлаштування за контрактом не менше ніж на 1 рік. Для цього необхідно мати дійсний трудовий контракт, поліс медстрахування, довідку про доходи, сертифікат володіння чеською мовою та квитанцію про сплату зборів.
3. Підприємницька діяльність
Українці можуть зареєструвати власний бізнес або стати ФОП в Чехії. Для отримання виду на проживання на цій підставі необхідно підтвердити наявність інвестицій, дозвіл на здійснення діяльності, сплату податків та медстрахування.
4. Навчання
Для студентів акредитованих чеських вишів передбачений окремий студентський вид на проживання. Він видається на весь період навчання за наявності довідки про зарахування, показника середнього балу попередньої освіти та підтвердженого фінансового забезпечення.
5. Возз'єднання сім'ї
Члени сімей українців, які вже мають дозвіл на постійне проживання, можуть претендувати на оформлення виду на проживання за процедурою возз'єднання родини. Потрібно надати документи, що підтверджують родинні зв'язки.
6. Інвестиції
В Чехії діє програма для іноземців, які готові інвестувати в місцеву економіку. Розмір інвестицій - від 75 тис. євро в комерційні підприємства або обіг компанії, від 1 млн крон (38 тис. євро) в державні облігації. За дотримання ряду вимог можна отримати ВНП.
Загалом процес оформлення виду на проживання в Чехії передбачає збір значного пакету документів, зокрема доведення наявності засобів для існування, поліса медстрахування, сплату адміністративного збору тощо. Крім того, із заявниками можуть провести співбесіду.
Отримання виду на проживання в Чехії дозволить українцям легально жити, працювати чи навчатись у цій розвиненій європейській державі. Це відкриє шлях до соціальної інтеграції в безпечному середовищі. Загальна процедура отримання виду на проживання в Чехії для українських громадян може зайняти певний час, тому рекомендується починати процес оформлення заздалегідь.
Оформлення ВНЖ в країнах ЄС