Детальніше
Юрист
Оформлення ВНЖ в країнах ЄС. Франція відома своєю культурою, історією та економічними можливостями, що робить її привабливим місцем для проживання для багатьох українців. Процес отримання виду на проживання в цій країні може здатися складним, але з відповідними знаннями та підготовкою він стає досяжним. У цій статті ми розглянемо ключові кроки та поради щодо отримання виду на проживання в Франції для громадян України.
Франція - визнана культурна столиця Європи та одна з найрозвиненіших держав світу. В умовах війни в Україні ця країна стала прихистком для сотень тисяч наших співвітчизників. Однак для комфортного довгострокового перебування громадянам України необхідно оформити законний вид на проживання у Франції. Розглянемо основні шляхи його отримання.
1. Тимчасовий вид на проживання для українських біженців
У зв'язку з російським вторгненням у Францію запровадили спеціальну програму захисту для українців. Вона передбачає отримання тимчасового виду на проживання терміном до 1 року (з можливістю продовження). Для цього необхідно звернутися до місцевої префектури протягом 90 днів після в'їзду та надати документи, що посвідчують особу, довідку про зв'язок з Україною та відбитки пальців.
2. Працевлаштування за контрактом
Один з найпоширеніших шляхів отримати ВНП у Франції - це працевлаштування у французькій компанії. Потрібно мати підтверджений контракт терміном не менше одного року, поліс медичного страхування, довідку про кваліфікацію/освіту та гарантію доходу для проживання. Пріоритет віддається кваліфікованим фахівцям, затребуваним на ринку праці.
3. Підприємницька діяльність
Українські підприємці можуть зареєструвати власну компанію або оформитися як самозайняті особи у Франції. Це дасть їм право подати на отримання виду на проживання. Необхідно підготувати бізнес-план, підтвердити наявність капіталу для інвестицій, фінансування діяльності та медстрахування.
4. Навчання
Для іноземних студентів, зарахованих до акредитованих французьких вишів, передбачений спеціальний студентський вид на проживання. Потрібно надати довідку про зарахування, документи про фінансове забезпечення навчання та медстрахування.
5. Володіння нерухомістю
Іноземці, які є власниками житлової нерухомості вартістю понад 300 тис. євро на території Франції, мають право на отримання виду на проживання "пасьйонарі". Додатково необхідно підтвердити медстрахування та стабільний дохід.
6. Фінансова незалежність
Категорія фінансово незалежних осіб також може претендувати на ВНП у Франції. Потрібно мати чисті щорічні доходи/пенсію понад 27 тис. євро або суму понад 120 тис. євро на банківському рахунку, а також поліс медстрахування.
Загалом процес оформлення виду на проживання передбачає збір пакету документів, які підтверджують мету перебування у Франції, фінансове забезпечення, сплату адміністративних зборів. У деяких випадках можлива співбесіда з кандидатом.
Отримання дозволу на проживання дозволить українцям легально перебувати, працювати чи вчитися у Франції - країні з одним із найвищих стандартів життя в світі. Це відкриє можливості для соціальної та економічної інтеграції.