Детальніше
Юрист
Оформлення ВНЖ в країнах ЄС. Литва - це країна зі спадщиною багатої історії, прекрасними природними краєвидами та динамічним економічним розвитком. Для багатьох громадян України отримання виду на проживання в Литві є важливою метою для здійснення особистих амбіцій та професійних цілей. Процес отримання виду на проживання в Литві може здаватися складним, але з правильною інформацією та підготовкою він стає досяжним. У цій статті ми розглянемо ключові аспекти та поради щодо отримання виду на проживання в Литві для громадян України.
Литва - прибалтійська держава, що входить до Євросоюзу та НАТО. Ця країна відзначається високими економічними показниками та безпечним середовищем. В умовах війни чимало українців розглядають Литву як затишний притулок. Однак для комфортного тривалого перебування на її території громадянам України необхідно офіційно оформити вид на проживання. Розглянемо основні шляхи його отримання.
1. Тимчасовий вид на проживання для біженців
У зв'язку з військовою агресією РФ уряд Литви надав українцям право отримувати спеціальний тимчасовий вид на проживання. Для цього потрібно звернутися до Міграційного департаменту протягом 180 днів після в'їзду та надати документи, що засвідчують особу, довідку про статус біженця, відбитки пальців. Термін дії - до 1 року з можливістю продовження.
2. Працевлаштування за трудовим контрактом
Одним із найпопулярніших способів отримати вид на проживання в Литві є знайти офіційну роботу. Для цього необхідно мати підтверджений трудовий контракт терміном мінімум на 1 рік, дозвіл на працевлаштування від Державної служби зайнятості, довідки про освіту/кваліфікацію, поліс медстрахування, податкову картку.
3. Підприємницька діяльність
Українські підприємці можуть відкрити власний бізнес у Литві шляхом реєстрації компанії або діяльності як самозайнятої особи. Для оформлення виду на проживання потрібно надати бізнес-план, підтвердити наявність інвестицій для початку діяльності, мати документи про комерційну діяльність та медстрахування.
4. Навчання
Іноземні студенти, зараховані до акредитованих литовських університетів, вищих професійних шкіл, можуть отримати окремий студентський вид на проживання. Необхідно надати документи про зарахування, фінансування навчання та проживання, поліс медстрахування.
5. Власники нерухомості
Іноземці, які є власниками житлової нерухомості в Литві вартістю понад 260 тис. євро, мають право на отримання виду на проживання. Додатково потрібне медичне страхування, фінансова платоспроможність.
6. Фінансово незалежні особи
Враховуються права фінансово незалежних осіб на отримання ВНП, якщо вони матимуть в Литві щорічні доходи або активи на банківському рахунку мінімум у розмірі 13 тис. євро. Також обов'язковим є поліс медстрахування.
Загалом процес оформлення виду на проживання передбачає збір пакету документів, який засвідчує підставу перебування в Литві (праця, навчання, власний бізнес тощо), доведення фінансової платоспроможності, придбання медичного страхування, сплату необхідних зборів. Можуть проводитися співбесіди з іноземцями.
Отримавши дозвіл на проживання, українці зможуть відкрито проживати, працювати чи займатися бізнесом у економічно стабільній і безпечній балтійській країні, члені ЄС та НАТО.