Детальніше
Юрист
Оформлення ВНЖ в країнах ЄС. Румунія, як сусідня з Україною країна та член Європейського Союзу, стала привабливим напрямком для переїзду багатьох українців в останні роки. Процес отримання виду на проживання в цій державі має свої юридичні нюанси та вимоги, з якими важливо ознайомитись заздалегідь.
Законодавство Румунії передбачає кілька підстав для надання іноземцям права на тимчасове чи постійне проживання:
1. Працевлаштування. Ця опція потребує наявності трудового контракту або письмового підтвердження працевлаштування від румунського роботодавця.
2. Здійснення підприємницької діяльності на території Румунії, підтверджене відповідними документами та бізнес-планом.
3. Навчання у вищих навчальних закладах Румунії з наданням посвідчення про зарахування.
4. Возз'єднання сімей - дозвіл для близьких родичів (чоловік/дружина, неповнолітні діти, батьки), які є громадянами Румунії або вже мають постійний вид на проживання.
5. Участь у Програмі інвестицій шляхом придбання нерухомості, відкриття бізнесу з створенням робочих місць тощо.
Для отримання виду на проживання в Румунії необхідно подати клопотання до Генерального інспекторату з імміграції (Inspectoratul General pentru Imigrari) за майбутнім місцем проживання. Пакет документів включає:
- Заповнену анкету встановленого зразка;
- Закордонний паспорт з терміном дії не менше 6 місяців;
- Документи, що підтверджують мету (контракт про працевлаштування, запрошення на роботу, довідка про зарахування до навчального закладу);
- Довідку про несудимість;
- Підтвердження місця проживання в Румунії;
- Докази достатнього фінансового забезпечення;
- Медичну страховку.
Після подачі документів відбувається їх ретельна перевірка відповідними органами, що може тривати до 60 днів. За результатами розгляду заявнику видається посвідчення про тимчасове проживання терміном від 1 до 5 років в залежності від підстави. Вартість оформлення становить приблизно 120-200 євро.
Для отримання постійного виду на проживання потрібно прожити в Румунії не менше 5 років на законних підставах та надалі відповідати всім вимогам.
Варто відзначити спеціальний сприятливий режим для громадян України, які прибули до Румунії після 24 лютого 2022 року через військові дії Росії. Для них діє програма тимчасового захисту, що спрощує процедуру легалізації та забезпечує доступ до соціальних послуг.
Підставами для анулювання виду на проживання в Румунії є: порушення національного законодавства, наявність судимості, надання недостовірної інформації під час оформлення документів, відсутність законного джерела доходів.
Процес отримання дозволу на проживання в Румунії є досить формалізованим відповідно до вимог міграційної політики ЄС. Тому важливо дотримуватись усіх необхідних умов та належним чином підготувати всі потрібні документи.
Звернення за допомогою до юристів та міграційних фірм може значно полегшити цей процес, допомогти уникнути помилок та забезпечити безперешкодне проходження усіх етапів легалізації перебування в країні. Дотримання встановлених правил дозволить українцям комфортно проживати та працювати в Румунії як члені Європейського Союзу.