Детальніше
Особливості оподаткування доходу працівника оформленого у резидента Дія Сіті як сумісник
Контролери роз'яснили, як оподатковувати доходи працівника, який працює у резидента Дія Сіті за сумісництвом, тобто під час вільного від основної роботи часу на підставі трудового контракту з іншим роботодавцем. Зазначено, що відповідно до Податкового кодексу України, такий працівник підпадає під ставку ПДФО в розмірі 5%. Ця ставка застосовується до доходів, які виплачуються йому резидентом Дія Сіті, включаючи заробітну плату та інші види винагороди, передбачені законом № 1667. Додатково нагадано, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування для такого працівника складає 22% від фактично нарахованої заробітної плати, незалежно від її розміру., зазначені у Законі України від 15 липня 2021 року № 1667-ІХ «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (далі — Закон № 1667).
Причому у пунктах 2, 3 частини першої статті 5 Закону № 1667 не передбачено поділу працівників резидента Дія Сіті на штатних та за сумісництвом.
Згідно з підпунктом 170.141.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), за ставкою 5 %, визначеною у пункті 167.2 ПКУ, оподатковують доходи платника податку — спеціаліста резидента Дія Сіті, які виплачують на його користь резидентом Дія Сіті у вигляді:
· заробітної плати;
· винагороди за гіг-контрактом, укладеним у порядку, передбаченому Законом № 1667, у тому числі винагороди за створення та перехід прав на твори, створені за замовленням;
· авторської винагороди за створення службового твору та перехід прав на службові твори.
Отже, інформують у ДПС, зарплату працівника, який працює у резидента Дія Сіті за сумісництвом на підставі трудового контракту, слід оподатковувати ПДФО за ставкою 5 % за умови дотримання усіх вимог, визначених пунктом 170.141 ПКУ.
Допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю за рахунок коштів роботодавця (перші 5 днів) нараховується й виплачується за всіма місцями роботи: і за основним, і за сумісництвом.
Допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю за рахунок коштів Пенсійного фонду України (починаючи з 6 дня) надається за основним місцем роботи (діяльності) АБО за місцем роботи за сумісництвом.
У листі Міністерства оборони України від 22 березня 2023 року № 32ЗПІ/114 «Щодо військового обліку працівників, які працюють на умовах сумісництва» Головне управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України надає роз’яснення стосовно ведення військового обліку працівників, які працюють за сумісництвом.
Так, у листі зазначається, що відповідно до частини п’ятої статті 34 Закону України від 25 березня 1992 року № 2232-XII «Про військовий обов’язок та військову службу» персональний облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів передбачає облік відомостей щодо таких осіб за місцем їх роботи або навчання.
Також зазначено, що Допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю нараховується та виплачується за всіма місцями роботи, включаючи і основне, і сумісництво. Починаючи з 6 дня непрацездатності, допомога надається за основним місцем роботи або за місцем роботи за сумісництвом.
У листі Міністерства оборони України наголошено, що персональний облік осіб, які працюють за сумісництвом, здійснюється на загальних засадах, визначених відповідним Порядком. Водночас, у Генштабі повідомили, що ця позиція може бути переглянута після припинення чи скасування правового режиму воєнного стану.
Відповідно до частини 14-1 статті 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 2464), єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) для платника – резидента Дія Сіті, який у календарному місяці відповідав вимогам, визначеним підпунктуами 2, 3 частини першої, пункту 10 частини другої статті 5 Закону України від 15 липня 2021 року № 1667-IX «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (далі — Закон № 1667), встановлюється у розмірі мінімального страхового внеску:
а) на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці»;
Можливо, Вам будуть цікаві наступні статті: консультація адвоката консультація юриста аналіз документів правовий аналіз ситуації письмова консультація перевірка документів юристом юристи документи допомога адвоката онлайн адвокат онлайн юридичний висновок правовий висновок адвоката юрист онлайн Правовий аналіз ситуації, Правовий висновок, Написання адвокатського запиту, аналіз ситуації адвокатом аналіз ситуації юристом юридичний аналіз ситуації
Про мінімальний страховий внесок
Мінімальний страховий внесок – сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону № 2464).
Частиною 5 статті 8 Закону № 2464 єдиний внесок для всіх платників єдиного внеску (крім пільгових категорій) встановлюється у розмірі 22 відсотка.
У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.
У разі нарахування заробітної плати (доходів) ФО з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску, встановлена цією частиною, застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.
Таким чином, працівнику, який працює у резидента Дія Сіті за сумісництвом (у вільний від основної роботи час у іншого роботодавця), єдиний внесок нараховується у розмірі 22 відсотки до фактично нарахованої заробітної плати (доходу) незалежно від її розміру.