Детальніше
Закінчила університет за спреціальністю "Облік та оподаткування", працюю бухгалтером в юридичній установі
Шлюбний договір (контракт) – це письмовий договір, який укладають між собою особи, які мають намір зареєструвати шлюб, або чоловік та дружина для налагодження стосунків що несуть майновий та немайновий характер.
- Шлюбний договір укладається своєю чергою для розв'язання конфліктних питань, які можуть виникнути у шлюбі, або якщо є охота (бажання) розірвати шлюб.
- Шлюбний контракт може укладатися як і до одруження, так і під час перебування чоловіка та дружини в шлюбі.
- Однією з важливих особливостей шлюбного договору є те, що майнові права та обов’язки подружжя можуть розподілятися відмінно від загальних правил сімейного кодексу.
Наприклад, це може стосуватися майна, придбаного під час перебування в шлюбі.
- Тобто згідно з правилами цивільного законодавства спільно набуте майно належить подружжю, як сумісно набута власність.
- Хоча в шлюбному договорі можна зазначити, що таке майно належатиме одному з членів сім’ї, наприклад, тому за чиї гроші воно було придбане, або ж майно, яке було придбане під час перебування в шлюбі, може отримати особа на яку воно було зареєстровано.
В період укладання шлюбного договору учасники, що укладають його мають розв'язувати такі питання:
- яке право мають інші члени сім’ї на користування майном, що чоловік або дружина передали у власність сім’ї;
- як роз приділяється майно, що було подароване під час укладання шлюбу;
- який порядок користування житловим приміщенням;
- хто з членів договору має які права на утримання осіб?
1. Шлюбним договором можна передбачити можливий розподіл майна у випадку коли сім’я бажає розірвати стосунки (шлюб).
- Це потрібно для уникнення довготривалого судового процесу по розподілу майна.
- Подружжя або особи, які планують здійснити реєстрацію шлюбу, до шлюбного контракту можуть внести будь-які умови щодо права користування майном, звісно якщо ці умови не пригнічують права одного з партнерів та є толерантними до обох членів договору.
2. Якщо шлюбний контракт укладають особами, що ще не здійснили факт реєстрації шлюбу, то дійсним він буде вважатися з дня реєстрації шлюбу. Якщо договір укладається подружжям, то він вступає в дію коли був завірений нотаріусом.
- У договорі може бути прописано терміни дії відповідних пунктів, що були прописані у договорі, а також сам термін дії шлюбного контракту. Також дія певних пунктів договору можлива навіть і після розірвання шлюбу, якщо це було прописано під час укладання.
- Також, якщо є вагомі підстави, то шлюбний договір може бути змінено, розірвано або визнано недійсним. Проте така дія можлива тільки за рішенням суду і тільки у випадку, якщо порушуються права або обов’язки одного з членів договору.
Укладання шлюбних договорів не є обов’язковим процесом, хоча в цей час є досить актуальним та популярним.
Ціна укладання шлюбних договорів залежить від досвіду, кваліфікації, репутації нотаріуса.
Для того, щоб договір був заключений відповідно до вимог та закону краще звернутись за допомогою до досвідченого нотаріуса.