Детальніше
Закінчила університет за спреціальністю "Облік та оподаткування", працюю бухгалтером в юридичній установі
Перевищення встановлено швидкості руху транспорту, є найпоширенішою причиною дорожньо-транспортних пригод.
- Найбільш альтернативним способом запобігання дорожньо-транспортних пригод - було встановлення на дорогах фото та відео фіксації порушень дорожнього руху.
- На даний час, фото та відео фіксація фіксує такі правопорушення як, порушення зупинки та руху транспорту, а також перевищення дозволено швидкості на тій чи іншій ділянці дороги.
Згідно З правилами дорожнього руху допустимо швидкістю вважається швидкість не більше 50 км/год - у населених пунктах; до 90 км/год дозволяється швидкість поза населеними пунктами; до 110 км/год встановлена швидкість на дорогах з різними окремими частинами; до 130 км/год - на автомагістралях. Також потрібно пам'ятати водіям у яких стаж до двох років, що для них допустимо швидкість руху транспортного засобу становить 70 км/год.
Якщо було порушено дані встановлення швидкості руху транспортного засобу, тоді до водія застосовується відповідно штраф за порушення правил дорожнього руху, а саме перевищення швидкості руху транспорту.
Сума штрафу за перевищення швидкості коливається від 340 грн до 3400 грн, все залежить від того на скільки було перевищено швидкість.
Розглянемо більш детально, як поділяється розмір штрафу за перевищення швидкості транспортним засобом.
- Мінімальний штраф за перевищення швидкості, тобто 340 гривень нараховується якщо водій транспортного засобу перевищив допустиму швидкість більше ніж на 20 км/год.
- Якщо транспортний засіб що рухається перевищив швидкість встановленого руху більше ніж на 50 км/год на водія накладається штраф за швидкість в сумі 1700 грн.
- У ситуації коли водій дозволив перевищення швидкості руху транспорту, що призвело до утворення дорожньо-транспортної пригоди, сума штрафу становитиме 3400 грн з майбутньою можливістю позбавлення водійського посвідчення.
- У випадку коли водій, що здійснив перевищення швидкості, протягом 10 днів побачив хоча б половину нарахованого штрафу, то сума штрафу не буде збільшуватись, а також не призведе до більш серйозних покарань.
- Водночас коли протягом одного місяця не відбудеться оплата штрафу за порушення швидкості, тоді водій що здійснив порушення переходить у статус боржника, а не правопорушника і його справа переходить до органів виконавчої служби.
Також існує один нюанс (знижка) коли перевищення швидкості зафіксували фото або відео камери.
- Тоді якщо водій транспортного засобу що здійснив порушення, оплатить штраф протягом 10 днів то сума штрафу зменшується на половині.
- Оплатити штраф можна онлайн на тих же сайтах де здійснюється перевірка штрафу, або у будь-якому якому відділенні банку, а також на місці здійснення порушення шляхом передачі коштів працівнику поліції, але обов'язково через платіжний термінал.
Перевірити наявність штрафу можна онлайн зайшовши в електронний кабінет водія, або на сайті МВС України, а також в додатку Дія.
Фіксація перевищення швидкості руху транспорту може бути встановлена тільки за допомогою фіксатора швидкості руху.
Якщо виникла ситуація коли вас звинувачують у перевищення допустимої швидкості, але ви впевнені втому, що цього не відбулося, то краще спокійно у всьому розібратися на місці разом із працівником поліції.
Для початку переконайтесь в тому, що на прикладі для фіксації порушення швидкості вказано глиняний знак вашого транспортного засобу.
Наступною дією потрібно дізнатися з якою похибкою прилад вимірює показання.
Також можна попросити у працівника поліції ознайомитись із сертифікатом фіксатора швидкості та документом на його перевірку (дані документи працівник повинен мати біля себе).
У випадку коли дані документи відсутні, ви маєте повне право не довіряти даному приладу.