Детальніше
Комітет з питань правоохоронної діяльності ВР рекомендує прийняти в цілому три законопроєкти
Вступ
1 травня 2024 року Комітет з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради України провів засідання, на якому розглянув кілька важливих законопроєктів, що стосуються реформування різних аспектів правової системи України. Серед розглянутих законопроєктів були ті, що стосуються запровадження Спеціалізованої економічної прокуратури, удосконалення законодавства про оперативно-розшукову діяльність, посилення відповідальності за військові правопорушення та усунення законодавчих прогалин щодо адміністративної відповідальності батьків. У цій статті детально розглянемо ці законопроєкти та рекомендації Комітету.
Запровадження Спеціалізованої економічної прокуратури
Мета законопроєкту
Проєкт закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України, Кримінального кодексу України та інших законів України щодо запровадження діяльності Спеціалізованої економічної прокуратури (реєстр. № 11087) було підготовлено з метою зменшення протиправного тиску на бізнес з боку органів досудового розслідування та прокуратури. Законопроєкт також мав на меті забезпечити ефективний нагляд за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України.
Рішення Комітету
Незважаючи на важливість поставлених цілей, цей законопроєкт був відхилений. Комітет вирішив, що його положення не відповідають необхідним стандартам для реалізації задекларованих цілей.
Забезпечення безперешкодної діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури
Мета законопроєкту
Проєкт закону про внесення зміни до частини 1 статті 14 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» (реєстр. № 11168) розроблено з метою забезпечення безперервного та безперешкодного здійснення прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) покладених на них функцій. Законопроєкт також спрямований на приведення статті 14 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» у відповідність до Закону України «Про прокуратуру».
Рекомендації Комітету
Комітет рекомендує парламенту прийняти законопроєкт № 11168 за основу і в цілому. Це рішення підкреслює важливість підтримки діяльності САП в умовах підвищеної уваги до антикорупційних заходів в Україні.
Посилення відповідальності за військові правопорушення
Мета законопроєкту
Проєкт закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за військові правопорушення (реєстр. № 10379) розроблено для удосконалення засад адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Рішення Комітету
Після численних обговорень, включаючи консультації з Генеральним штабом ЗСУ та Міністерством оборони України, Комітет підтримав редакцію законопроєкту, що посилює відповідальність за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону. Комітет рекомендує парламенту прийняти цей законопроєкт у другому читанні та в цілому як закон.
Усунення законодавчої прогалини щодо адміністративної відповідальності батьків
Мета законопроєкту
Проєкт закону про внесення змін до статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (реєстр. № 9390) спрямований на усунення законодавчого недоліку щодо адміністративної відповідальності батьків або осіб, які їх замінюють, за ухилення від виконання обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання дітей віком до 14 років.
Рекомендації Комітету
Комітет рекомендує парламенту прийняти цей законопроєкт у другому читанні та в цілому як закон. Це рішення допоможе забезпечити відповідальність батьків за виконання своїх обов’язків перед дітьми, тим самим сприяючи захисту прав дітей на належні умови життя та виховання.
Підвищення оперативності кримінального провадження
Мета законопроєкту
Проєкт закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо оперативності кримінального провадження (реєстр. № 11039) спрямований на підвищення оперативності кримінального провадження з дотриманням міжнародних стандартів, прав та інтересів сторін кримінального провадження та принципу верховенства права.
Рекомендації Комітету
Комітет розглянув цей законопроєкт у першому читанні та рекомендує прийняти його за основу. Це сприятиме покращенню ефективності кримінальних процесів в Україні, забезпечуючи швидке і справедливе правосуддя.Можливо, Вас зацікавлять наступні статті:консультація адвокатаконсультація юриста аналіз документів правовий аналіз ситуації письмова консультація перевірка документів юристом юристи документи опомога адвоката онлайн адвокат онлайн юридичний висновок правовий висновок адвоката юрист онлайн Правовий аналіз ситуації, Правовий висновок, Написання адвокатського запиту, адвокатський запит, аналіз ситуації юристом, аналіз ситуації адвокатом, юридичний аналіз ситуації, висновок юриста,
Висновок
Засідання Комітету з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради України 1 травня 2024 року продемонструвало значний прогрес у вдосконаленні правової системи країни. Прийняття рекомендованих законопроєктів сприятиме підвищенню ефективності діяльності правоохоронних органів, захисту національної безпеки, підтримці правопорядку та забезпеченню справедливості в умовах воєнного стану. Рішення Комітету підкреслюють важливість постійного реформування законодавства для адаптації до поточних викликів та потреб суспільства.