Детальніше
Порядок створення та роботи груп оповіщення
Групи оповіщення утворюються за розпорядженням голови (начальника) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації) за пропозицією керівника районного (міського) ТЦК. Визначається їх кількість, склад, порядок роботи та старші груп оповіщення.
Керівництво структурних відділів районних та міських державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад, підприємств, установ і організацій, а також територіальних відділень поліції, на основі вказівок від голів адміністрацій або керівників ТЦК, призначають осіб для участі у групах оповіщення та координують їхню діяльність під час оповіщення.
Для планування роботи груп оповіщення, керівник ТЦК видає наказ за день до заходів, в якому вказується:
- Керівники груп оповіщення з числа співробітників ТЦК;
- Маршрути оповіщення, включаючи адреси будинків, громадські місця, будівлі та споруди, назви вулиць чи площ;
- Перелік підприємств, установ і організацій, чиї працівники мають бути оповіщені;
- Графік та терміни проведення оповіщення;
- Процедуру залучення керівників установ чи підприємців, що управляють багатоквартирними будинками, до груп оповіщення, де керівником такої групи є представник ТЦК чи інших відповідних організацій.
Повістки для оповіщення видаються представнику ТЦК, який має право їх вручати, і реєструються під його підпис. Після завершення оповіщення, цей представник звітує про кількість виданих та вручених повісток.
Повістки, які мають бути вручені представниками адміністрацій, виконавчих органів рад, підприємств, установ і організацій, доставляються разом з розпорядженням від керівника ТЦК про проведення оповіщення.
Процес вручення повісток на вулиці та складання акту відмови відбувається таким чином:
Керівник групи оповіщення або уповноважений представник ТЦК зупиняє громадянина, представляється, інформує про причину зупинки та мету спілкування.
За запитом громадянина, представник ТЦК показує свій паспорт, службове посвідчення та посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки, а також просить громадянина показати свій паспорт та військово-обліковий документ.
Якщо особа підлягає оповіщенню згідно з розпорядженням керівництва, їй вручається повістка.
У разі відмови від отримання повістки, уповноважений представник складає акт відмови, який підписують щонайменше два члени групи оповіщення.
Акт відмови оголошується громадянину і подається керівнику ТЦК для вжиття заходів щодо притягнення до адміністративної відповідальності. Акт реєструється в ТЦК.
У разі відмови від отримання повістки, поліцейський, який є частиною групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставляє громадянина до ТЦК згідно з відповідними статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Зазначимо, що заповнення повісток ТЦК не потребуватиме додаткового часу, оскільки вони можуть бути сформовані через систему “Оберіг”.
Юридичний сервіс «Консультант» надає широкий спектр професійної правової допомоги під час виконання правил військового обліку та мобілізації.
Юридичний сервіс "Консультант" надає правову допомогу у будь-якій ситуації. Наші юристи, здійснять правовий аналіз ситуації, зроблять всебічний аналіз документів, підготують юридичний висновок та забезпечать представлення інтересів клієнта в органах державної влади або суді, візьмуть участь у судовому засіданні у будь-якому місті України. Консультація адвоката та правовий захист адвокатом є гарантією якісного захисту ваших прав та інтересів.
Юридичний сервіс «Консультант» надає послугу « допомога адвоката онлайн ».