Детальніше
Верховна Рада України прийняла Закон про врегулювання спорів щодо об'єктів критичної інфраструктури
Верховна Рада України прийняла у повторному другому читанні та в цілому Закон про внесення зміни до статті 8 Закону України «Про критичну інфраструктуру» (щодо врегулювання спорів, предметом яких є право власності держави на об'єкти критичної інфраструктури, що перебувають у державній власності) (законопроєкт №8316). Про це повідомила пресслужба Апарату ВР.
Право на звернення до суду
Зазначається, що право на звернення до суду для захисту прав та свобод не обмежується. Це важливий аспект, який забезпечує можливість громадянам і юридичним особам захищати свої інтереси у випадку виникнення спорів щодо об'єктів критичної інфраструктури. Крім того, закон надає чітке визначення процедур, які мають бути виконані для звернення до суду, що підвищує прозорість і доступність правосуддя.
Виконавче провадження
Виконавче провадження не зупиняється щодо зобов'язань, які виникли після дати примусового відчуження часток (акцій, паїв) операторів критичної інфраструктури на користь держави. Це включає рішення про виплату заробітної плати, вихідної допомоги, інших виплат (компенсацій), що належать працівнику, у зв'язку з трудовими відносинами; про відшкодування матеріальної (майнової) шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи; про стягнення аліментів; про стягнення заборгованості зі сплати внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування і заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Це положення спрямоване на захист соціальних прав працівників і забезпечення безперервного виконання важливих фінансових зобов'язань.Можливо, Вас зацікавлять наступні статті: консультація адвоката, консультація юриста, аналіз документів, правовий аналіз ситуації, письмова консультація, перевірка документів юристом, юристи документи, допомога адвоката онлайн, адвокат онлайн, юридичний висновок, правовий висновок адвоката, юрист онлайн.
Примусове відчуження майна
"Удосконалено правове регулювання окремих аспектів здійснення примусового відчуження майна в умовах правового режиму воєнного стану, що надасть додаткові можливості для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на об'єктах критичної інфраструктури", - йдеться в повідомленні. Це також забезпечує більш ефективне реагування на кризові ситуації та мінімізує негативний вплив на життєво важливі об'єкти інфраструктури.
Управління корпоративними правами
Передбачається, що за рішенням Кабміну Міністерство оборони України здійснюватиме управління корпоративними правами (акціями, частками), примусово відчуженими в умовах правового режиму воєнного стану, відповідно до законодавства з питань управління об'єктами державної власності. Це дозволить забезпечити ефективний контроль та управління важливими інфраструктурними об'єктами в умовах війни, що є критично важливим для національної безпеки.