Детальніше
Алгоритм дій щодо отримання військового квитка
Верховна Рада 11 квітня ухвалила законопроєкт №10449 про мобілізацію в цілому. За документ проголосували після узгодження 4294 правок, які вчора розглядали до другої години ночі. “За” віддали голоси 283 народних депутатів.
Підготовка цього законопроєкту тривала від минулого року. Він набуде чинності через місяць після підписання його президентом Володимиром Зеленським.
Є багато запитань серед військовозобов»язаних, і зокрема на даний момент після прийняття нового мобілізаційного закону є найактуальнішим: «Як отримати військовий квиток, якщо не служив в армії?»
Усі чоловіки, які були призвані на службу до армії, отримують військові квитки. Саме вони визначають належність військовозобов’язаного до виконання військового обов’язку.
Надаю вичерпну відповідь, тож яким чином отримати військовий квиток після 25 років, якщо чоловік не проходив військову службу.
Що таке військовий квиток?
Це документ, що посвідчує особу військовослужбовця (військовозобов’язаного або резервіста) та визначає належність його власника до виконання військового обов’язку.
Відповідно до закону України «Про військовий обов’язок та військову службу, видаються квитки районними або міськими територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (раніше – військкоматами).
Загалом квитки видають під час призову на службу, зарахування до військового навчального закладу або під час звільнення у запас або зняття з військового обліку за станом здоров’я.
А також, нагадую про те, що нещодавно призовний вік в Україні зменшили з 27 до 25 років (ст. 15 закону України Про військовий обов’язок і військову службу).
Отож, як же отримати квиток після 25 років, якщо не проходив військову службу.
Хочу запевнити про те,що чоловіки, які не служили в армії та вийшли з призовного віку (після 25 років), також можуть отримати військовий квиток.
– Для отримання необхідно звернутися до військкомату за місцем прописки. Не є виключенням звичайно і той факт, що можуть запитати стосовно того, де він був та чому не проходив військову службу.
Для отримання військового квитак, потрібно звернутися у ТЦК за місцем прописки та надати такі документи:
--заява;
--копія паспорта та ідентифікаційного коду;
--копія документа про освіту (за наявності);
--копія свідоцтва про одруження (за наявності);
--копія свідоцтва про народження дитини (за наявності);
--приписне свідоцтво;
--медична картка;
--три фотографії 3х4 (на звороті вказати прізвище).
Отже, підсумовую вищесказане, якщо слідувати алгоритму дій, що запропонований, можна без зайвих проблем отримати військовий квиток.
А також,нагадую, раніше ця норма передбачала, що жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю та не перебували на військовому обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (не отримували військово-обліковий документ) до затвердження цього Порядку, можуть працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані до кінця 2026 року.
Таким чином, ми бачимо про те,що приймаються зміни не тільки до чинного закону прийняті з урахуванням змін до вимог часу та введеного воєнного стану в Україні , а також і щодо діяльності бізнесу відповідно до того факту , що був проведений Правовий аналіз ситуації, аналіз документів і проведена перевірка документів юристом та юридичний висновок і письмова консультація.