Працюю юристом з 2015 року.
Виплата аліментів на дитину проводиться на підставі домовленості батьків або згідно з рішенням суду.
- Розмір коштів на дитину визначається в частині від доходу мами чи батька або твердою грошовою сумою.
- Розмір аліментів повинен вистачати дитині для забезпечення її потреб.
Сімейним законодавством дозволяється змінити суму аліментів, яка визначена судом шляхом її збільшення або зменшення. В сьогоднішній статті розглянемо питання збільшення суми аліментів.
Сімейним кодексом передбачено, що розмір встановлених судом аліментів або за згодою батьків можливо збільшити на підставі позову того хто платить аліменти або того хто отримує їх при зміні фінансового становища платника на краще або при покращенні його здоров’я.
Та зі сторін, яка є зацікавленою в збільшення аліментів, повинна написати позовну заяву в суд, в котрій вона наведе приклади на яких підставах треба збільшити їх розмір. Позов треба подати за місцем реєстрації позивача або його перебування чи за місцем де зареєстрований відповідач або за місцем де він перебуває.
Обставинами, які враховуються судом під час збільшення суми аліментів є:
- Фізичний стан або матеріальний стан дитини.
- Фізичний стан або матеріальний стан особи, яка виплачує аліменти.
- Факт наявності в особи, яка виплачує аліменти інших дітей, дружини, чоловіка, батьків, які є непрацездатними.
- Наявне власне майно в особи, яка виплачує аліменти або ж коштів, корпоративних прав та на результат інтелектуальної власності.
- Доведення отримувачем аліментів факту придбання платником майна, розмір якого більший десятикратного розміру прожиткового мінімуму для людини працездатного віку, яка платник не довів звідки походять такі кошти.
- Обставини, які мають важливе значення у справі.
Саме тому, особа, яка є зацікавленою, щоб відбулось збільшення розміру аліментів, під час звернення в суд з позовом, повинна навести обставини для збільшення, які передбачені 182 статтею Сімейного кодексу.
- В позові треба зазначити наявні докази, які вказують про поліпшення матеріального стану, особи, яка виплачує аліменти. Також, додаються довідки, які підтверджують хворобу дитини, зростання потреб на утримання дитини.
- Варто вказати, що цей перелік не є обмеженим.
- Доводами зміни матеріального становища особи, яка виплачує аліменти може бути довідка про доходи, договір по кредитах, довідка з медичних закладів, договори придбання майна, та інші документи, що підтверджують покращення матеріального стану платника.
- Під час звернення в суд, позивач, який вимагає збільшити розмір аліментів, треба довести факт обставин, на підставі який надано можливість збільшення розміру аліментів.
- Також, треба подати документи про поліпшення матеріального становища того хто сплачує аліменти, а також, що сума витрат на забезпечення дитини зросла, а попередньо визначеного розміру аліментів не достатньо для задоволення потреб дитини.
В тому випадку, коли фізичний стан дитини став гіршим, краще написати в суд заяву про стягнення додаткових коштів на її утримання.
Сімейним законодавством передбачено, що батько або матір, який сплачує аліменти, повинен брати участь в несенні додаткових витрат, які виникли в силу різних обставин.
Таким чином, заява на збільшення розміру аліментів розглядається в судовому порядку. При її задоволенні, новий розмір стягуватиметься з дня коли нове рішення суду набере законної сили, а не в момент подання позову.