Збільшення розміру аліментів
Аліменти на дитину можуть надаватися на добровільній основі чи по рішенню суду. І в тому, і в іншому випадку їх розмір встановлюється у вигляді долі від доходів або у твердій сумі. Але з часом може виявитись, що отриманих коштів недостатньо для забезпечення належних умов дитині. Або виникають обставини, що вимагають збільшення витрат. Для таких випадків передбачено закон про збільшення розміру аліментів. Стаття 192 Сімейного Кодексу надає можливість змінити розмір виплат.
Як відбувається збільшення розміру аліментів
Змінити виплати можливо тільки по рішенню суду. Для цього партнер, з яким мешкає дитина, має подати позовну заяву про збільшення розміру аліментів. За загальними нормами суд не може скасувати те рішення, яке прийняв раніше. Але саме у випадку з аліментами закон дозволяє відступити від правила. На заяви про збільшення розміру аліментів діє принцип альтернативної підсудності. Тобто подати позов можна в суд за місцем прописки чи постійного мешкання як позивача, так і відповідача.
Підстави для збільшення розміру аліментів
Не слід вважати, що розмір аліментів можна збільшити за власним бажанням або через те, що встановлена сума перестала влаштовувати отримувача. Законом передбачено, що в ситуаціях, коли виплати здійснюються у твердій сумі, вона має індексуватися. Збільшення розміру аліментів у вигляді відсотків від доходу індексується автоматично. Для інших збільшень виплат потрібно мати вагомі причини. Суд враховує інтереси дитини, але при цьому ретельно розглядає всі обставини справи.
Беруться до уваги наступні підстави:
● зміна стану здоров'я та життєвих обставин дитини;
● наявність у платника інших дітей;
● стан здоров'я платника та одержувача;
● наявність у платника чи одержувача непрацездатних батьків, дітей, чоловіка, жінки;
● доведені великі витрати платника (придбання нерухомості чи іншого майна, що за вартістю перевищує десять прожиткових мінімумів) за умови, що він не може довести джерело походження коштів;
● наявність у власності платника нерухомого майна, значних коштів на рахунках, авторських чи корпоративних прав.
Також будуть враховуватись інші обставини, що мають суттєве значення.
Докази для збільшення аліментів
Позов про збільшення розміру аліментів передбачає, що в одержувача є докази зміни матеріального стану платника. Тобто знадобиться доводити необхідність збільшення виплат довідками та іншими паперами. Зібрати їх не завжди просто. Як і скласти позов. Щоб не втрачати час та зусилля на марні розгляди, краще відразу звернутися до адвоката. Фахівець об’єктивно оцінить ситуацію та візьме на себе підготовку всіх необхідних документів.
Як докази зміни матеріального стану платника або одержувача можуть бути використані:
● довідки про доходи;
● кредитні договори;
● медичні папери;
● квитанції на оплату з навчальних закладів;
● довідки про утримання непрацездатних родичів;
● висновок лікаря.
Якщо мова йде про збільшення виплат через погіршення стану здоров'я дитини, варто розглянути варіант зі стягненням додаткових виплат. Цей випадок регулюється статтею 185 Сімейного Кодексу. Вона передбачає, що платник аліментів та їх отримувач мають брати участь у додаткових витратах на дитину. До таких відносяться лікування, розвиток, навчання. Доказами в таких випадках можуть бути медичні довідки, призначення лікарів, квитанції зі школи чи садочка, висновки спеціалістів. В будь-якому випадку має бути доказова база. Чим ретельніше вона зібрана, тим більше ймовірність, що суд задовольнить позов. Обґрунтувати потрібно не тільки причину подання заяви про збільшення аліментів, а й запитані суми.
Переваги звернення до адвоката:
● не потрібно докладати зусиль для збору документів;
● нема потреби розбиратися в нюансах законодавства;
● відсутні ризики відхилення позову через помилки при складанні;
● значне зменшення часу на розгляд справи;
● підвищення шансів на збільшення виплат.
З нашими фахівцями вам не потрібно перейматися через судові засідання чи підготовку позову. Досвідчений адвокат по сімейним справам візьме на себе всі клопоти за вашою справою. Включаючи представлення інтересів в суді. Більш за те, фахівець допоможе при веденні досудових переговорів. Часто саме вони дозволяють обійтися без суду, коли сторони домовляються про добровільне збільшення виплат. Але тільки за умови надання юридичних обґрунтувань та правильної технології ведення переговорів.