Детальніше
Працюю юристом з 2015 року.
Для того, щоб забезпечити дитину гідним утриманням та розвитком після розлучення батьків, необхідно виконувати судове рішення в стягненні аліментів. Навіть під час війни законодавство України забезпечує реалізацію судового рішення щодо стягнення коштів. Адвокат по стягненню аліментів наддає фахову консультацію та допомогу під час виникнення такої ситуації.
- Варто зазначити, що судове рішення виконується державними або приватними виконавцями. Завданням виконавців є дотримання сімейного законодавства, яким регулюється такий різновид правовідносин.
- Виконавцем стягуються кошти в сумі, яка визначена у виконавчому документі. Також, цей розмір повинен бути не меншим від гарантованого, що встановлений сімейним законодавством.
- Законодавство встановлює, що кошти, які стягуються мають бути достатніми для того, щоб забезпечити гармонійний розвиток дитини. Гарантованим розміром аліментів є не менше п’ятдесяти відсотків від прожиткового мінімуму, який встановлений на одну дитину.
- Аліменти на дитину стягуються із зарплати або іншого доходу боржника. Підставою для стягнення є постанова.
- Установа, яка здійснює відрахування із доходу боржника повинна перерахувати стягнуті кошти на розрахунковий рахунок, який визначений стягувачем у відповідній заяві, а при його відсутності на рахунок виконавчого органу.
Виникають ситуації на практиці, коли боржник не сплачує аліменти, внаслідок чого виникає заборгованість. В такому разі державний або приватний виконавець;
- створює повідомлення згідно з яким вноситься інформація до реєстру боржників;
- застосовує заходи, які спрямовані на звернення стягнень на цінності неплатника;
- відправляє особі стягувача повідомлення, що вона має право звернутися до відповідних органів з повідомленням про несплату аліментів.
Лише стягувач має право на звернення в правоохоронні органи із заявою щодо порушення кримінального провадження стосовно неплатника аліментів. Це пояснюється тим, що кримінально процесуальне законодавство визначає, що провадження відкривається лише на основі заяви потерпілої особи.
Якщо боржник не сплачував аліменти чотири місяці, а на хвору дитину три місяці, то виконавець має право вживати такі заходи:
- заборонити виїзд за кордон;
- заборонити керувати автомобілем та іншим видом транспорту;
- заборонити користуватися різними видами зброї;
- заборонити полювати.
Після того, як боржник сплачує борг, прийняті заходи обмеження знімаються. Для цього виконавець виносить постанову.
Варто зазначити, що під час війни та до її закінчення постанови виконавців щодо тимчасового обмеження прав боржника у користування різним видом зброї, втрачають свою дію.
Якщо боржник вчиняє дії з ознаками адміністративного порушення, то виконавець створює про це протокол та надсилає його в суд.
Коли боржник не виплачує аліменти шість місяців, то це може призвести до виконання ним суспільно корисних робіт.
В тому випадку, коли стягувач не отримує аліменти, він має право отримати тимчасову державну допомогу для дітей.
З наведеного вище можемо прийти до висновку, що допомога у стягненні аліментів є необхідною. Послуги юриста зі стягнення аліментів охоплюють від консультації до отримання коштів від неплатника.