Детальніше
юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Проходження військово-лікарської комісії під час мобілізації.
Для забезпечення визнання дієздатних осіб, які проходитимуть військову службу та оцінки відповідності військовослужбовців, військовозобов’язаних, запасу, бортпровідників, Міністерство оборони України від 14 серпня 2008 року видало наказ № 402, яким визнано положення про . з медичних оглядів Збройних Сил України (далі - Правила). Це правило встановлює правила для процесу набору, включаючи оцінку стану здоров’я, прийняття кандидатів на військову службу та оцінку того, чи придатні члени льотного екіпажу.
Медичний огляд військовослужбовців призначений для оцінки їх придатності до військової служби. Також він визначає зв'язок захворювань і травм (таких як поранення, контузії, ампутації) з військовою службою. Також розглянуто необхідність та параметри забезпечення медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.
Військово-лікарська експертиза – це комплексне медичне обстеження, яке зобовязані пройти такі особи:
• військовозобов'язані, військовослужбовці та члени їх сімей (крім пов'язаних із сім'єю призовника)
• ті, хто резервує, і ті, хто хоче це зробити.
• Громадяни, придатні до військової служби за угодою.
• Кандидати на навчання у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, закладах професійного удосконалення військової освіти (далі – ВВНОЗ)
• учні військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв (іменуються ліцеїсти).
• Особи, звільнені з армії.
• Визначення ступеня придатності особи до військової служби та середньої школи.
•Встановлення прямого зв'язку між захворюваннями, пораненнями (контузіями, наривами, гнильми) військовослужбовців, військовозобов'язаних, запасу та захворюваннями і пораненнями (пораненнями, контузіями, каліцтвами), що призвели до їх загибелі.
Медичний огляд проводиться військово-лікарськими комісіями (ВЛК) з метою визначення придатності.
1. призовників, військовозобов'язаних, резервістів (кандидатів у резервісти) до військової служби;.
2. Військовослужбовці до військової служби.
3. Військовослужбовці до військової службу за певними військовими спеціальностями.
4. Військовослужбовці, у тому числі військовозобов'язані, резервісти, кандидати в запас, - для проходження служби в десантно-десантних військах, на підводних човнах, надводних кораблях, морській піхоті та частинах спеціального призначення.
5. До військової служби бажаючі навчатися у ВВНІЗ або є ліцеїсти.
6. Кандидати для проходженння військову службу за контрактом.
7. Проводиться відбір кандидатів для участі в міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки як усередині країни, так і за її межами.
8. Військовослужбовці, у тому числі військовозобов'язані та резервісти, призначаються для роботи з джерелами іонізуючого випромінювання, компонентами ракетного палива, електромагнітними полями, лазерним випромінюванням, мікроорганізмами I - II груп патогенності, особливо небезпечних інфекційних захворювань.
9. Військовослужбовці призначаються для проходження служби у спеціальних закладах.
Крім того, метою медичного огляду є встановлення:
1. Чи можуть військовослужбовці та члени їх сімей проходити службу та проживати за кордоном.
2. Потреба у відпустці у зв'язку з хворобою або травмою.
3. Необхідність тривалого спеціалізованого лікування, медичного спостереження або навчання у спеціалізованих навчальних закладах членів сімей військовослужбовців з урахуванням стану їх здоров'я.
4. Необхідність тривалого лікування.
Результати медичного огляду вносяться до Єдиної медичної книжки військовозобов’язаних, запасних та кандидатів у запас відповідно до Положення.
Процес мобілізації передбачає виконання кількох кроків з метою ефективного переведення національної економіки, діяльності державних установ, органів місцевого самоврядування, корпорацій, установ та окремих осіб в особливі ситуації. Крім того, це передбачає організацію та підготовку Збройних Сил України до війни, а також аварійно-рятувальних служб цивільного захисту у воєнний час. Процес мобілізації може бути як таємним, так і публічним, формальним або неофіційним, про що йдеться у статті 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Воєнний стан було введено указом президента від 24 лютого 2022 року у відповідь на насильницьку поведінку Російської Федерації щодо України. Також указом президента №65/2022 видано наказ про загальну мобілізацію.
Юридичний сервіс «Консультант» підбере фахового спеціаліста, що надасть відповідну юридична консультація під час війни, оскільки юридична допомога під час війни є в край необхідною, оскільки військовий юрист або військовий адвокат, має можливість здійснити правовий аналіз документів, проконсультувати та надати своєчасну правову допомогу, що допоможе захистити свою права та свободи.