Детальніше
юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Медичний огляд призовників (допризовників)
Військовозобов’язані проходять медичні огляди або на призовних дільницях районних (міських) ТЦК та СП або в місцевих закладах охорони здоров’я, за якими закріплені лікарі ВЛК ТЦК та СП. В Автономній Республіці Крим, обласних областях, Київському міському ТЦК, збірних пунктах СП медичний огляд проводять лікарі медичної частини тимчасового складу. Ці лікарі набираються із закладів охорони здоров’я комунальної чи державної форми власності.
Медичне обстеження потенційних призовників проводить бригада медичних працівників, до складу якої входять хірург, лікар загальної практики, невропатолог, психіатр, офтальмолог, отоларинголог, стоматолог, дерматовенеролог. Крім того, за потреби до процесу експертизи можуть бути залучені лікарі інших спеціальностей, відібрані з державних закладів охорони здоров’я. Склад медичного персоналу визначається розпорядженням голови районної державної адміністрації або міського голови.
Перед постановкою громадян на призовні дільниці районні (міські) ТЦК та СП вимагають з різних джерел певні документи. До них належать заклади охорони здоров’я, зокрема лікарі первинної ланки, від яких просять надати витяги з медичних карт як амбулаторних, так і стаціонарних пацієнтів. Ці виписки мають бути за формою № 027/о, яка затверджена МОЗ України 14.02.2012 р. наказом № 110. Додатково обов’язкові дані медичного огляду, які характеризують стан здоров’я призовників. , якщо ця інформація вже не доступна в електронній системі охорони здоров’я, відомій як ESOZ.
Надавачі первинної медичної допомоги, як зазначено у додатку 3 Положення про призов громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня № 352. , 2002, зобов’язані декларувати медичні характеристики військовозобов’язаних (якщо інформація вже доступна в електронній системі охорони здоров’я, так званій EHR).
Відповідальність за ведення відомостей про осіб з інвалідністю покладається на підрозділи соціального захисту населення райдержадміністрацій (органів місцевого самоврядування). Крім того, спеціальні школи, школи-санаторії, школи соціальної реабілітації, навчально-реабілітаційні центри займаються отриманням медико-педагогічної характеристики. Насамкінець, відділи охорони здоров’я райдержадміністрацій (органів місцевого самоврядування) надають переліки закладів охорони здоров’я, в яких можуть пройти медичне обстеження та лікування громадяни допризовного та призовного віку. Також ведеться облік осіб, які нещодавно перехворіли на вірусний гепатит, черевний тиф, паратиф, дизентерію та інші інфекційні захворювання.
Оцінка фізичного стану та придатності до військової служби проводиться згідно з рекомендаціями, викладеними в графі І Розкладу захворювань та відповідних графах у таблицях додаткових вимог до стану здоров’я (далі – ТДВ). Під час обстеження потенційних призовників (або допризовників) медичні працівники оцінюють загальний стан здоров’я та визначають рівень придатності до військової служби.
Одночасно враховуються такі фактори, як конкретне захворювання чи фізична вада, ступінь її прогресування, будь-які функціональні порушення, освіта та спеціалізація особи, її поточна працездатність та вимоги до здоров’я для виконання обов’язків у різних родах Збройних Сил України. все ретельно розглянуто. Ця оцінка також стосується військ, сил та інших військових частин.
У рамках медичного огляду майбутній призовник має можливість надати будь-які додаткові медичні документи, що стосуються його здоров’я. Лікарі повинні враховувати інформацію, що міститься в цих додаткових медичних документах, коли вони приймають рішення про придатність особи до військової служби за станом її здоров’я. Крім того, ця інформація повинна бути записана в електронній системі охорони здоров’я, яку зазвичай називають EHS.
Після проходження медичного огляду кожен лікар вносить відомості про призовника в облікову картку та інші відповідні документи, передбачені Положенням про порядок підготовки та проходження призову громадян України на строкову військову службу, а також прийом призовників. на військову службу за контрактом. Це положення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.03.2002 р. No 352.
Записуються дані встановленого діагнозу разом із датою медичного огляду. За станом здоров'я особи надається висновок про її придатність до військової служби з урахуванням призначення до конкретних видів і військ (сил) Збройних Сил України та інших військових формувань. Додатково скріплюються особистою печаткою та підписом. Крім того, медичні працівники вносять відповідну медичну документацію до відповідного реєстру ЄСОЗ.
При виявленні у військовозобов’язаних захворювань або станів, які тимчасово не придатні до військової служби, їм проводиться огляд лікаря згідно з ТДВ. В оцінці, підписаній лікарем, вказується дата огляду, визначення придатності до військової служби, обмеження щодо конкретних родів чи підрозділів збройних сил, а також статус лікаря як члена призовної комісії.
Військовослужбовці строкової служби, визнані приписною комісією непридатними до військової служби, направляються на медичний огляд під керівництвом ВЛК ТЦК.
За результатами медичного огляду ЦК та СП приймають рішення, вибираючи одну з наступних постанов:
▶ придатний до військової служби;
▶ тимчасово непридатний до військової служби, потребує лікування та орієнтовний строк лікування);
▶ потребує направлення на додаткове медичне обстеження та проведення повторного медичного огляду;
▶ непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час;
▶ непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку.
Разом з постановою надається довідка з ВЛК. Лікар, який входить до складу призовної комісії, робить запис про рішення ВЛК в обліковій картці призовника (також відома як карта медичного огляду призовника на збірному пункті). Крім того, довідка ВЛК з постановою про непридатність (або тимчасову непридатність) призовника до військової служби зберігається в особовій справі призовника.
При зарахуванні до армійських команд призовникам видається довідка районного (міського) ТЦК та СП, яка разом з необхідними обліковими документами передається до військової частини. Медичні документи призовника, включно з результатами будь-яких додаткових досліджень, таких як рентген, флюорограма, комп’ютерна томографія, магнітно-резонансна томографія, ЕКГ та інші відповідні дослідження, повинні бути подані в паперовому вигляді протягом 10 днів після завершення призову. На вимогу військовозобов'язаного ці документи мають бути негайно повернуті до першоджерела. Результати огляду медичних документів призовника та будь-які додаткові дослідження, які мають вирішальне значення для встановлення діагнозу, оформляються висновками лікарів та картою медичного огляду призовника, які вносяться до особової справи призовника. Відомості про останні профілактичні щеплення призовника проти правця, дифтерії, кору, краснухи, епідемічного паротиту, а також група крові та резус записуються у військовий квиток згідно з пунктом 2.18 глави 2 розділу II Положення.
Військовослужбовцям, визнаним під час медичного огляду тимчасово непридатними до військової служби, надається відстрочка від призову на строк до 1 року. Ця відстрочка надається за станом здоров'я. Після закінчення зазначеного терміну ці призовники мають пройти повторний медичний огляд. Забезпечення виконання військовозобов’язаними, які отримали відстрочку від призову за станом здоров’я, вимоги щодо своєчасного проходження повторного медичного огляду покладається на районні (міські) ТЦК та СП. Цей обов’язок викладено у пункті 2.11 глави 2 розділу ІІ Регламенту.
У разі введення воєнного стану призовникам за станом здоров’я може бути надано відстрочку від проходження військової служби не більше ніж на 2 місяці. За медичної необхідності ця відстрочка може бути продовжена ще на 2 місяці, а потім втретє на такий самий термін. Після закінчення строку відстрочки військовозобов’язані проходять медичний огляд для визначення придатності до військової служби, як зазначено в абзаці п’ятому пункту 2.12 глави 2 розділу II Положення.
Якщо ВЛК (військово-лікарська комісія) визначить, що призовник потребує додаткового медичного огляду, призовна комісія (комісія з питань обліку) направляє його до закладу охорони здоров’я комунальної або державної форми власності. Разом з цим призовнику буде видано направлення за формою, наведеною в додатку 9 Положення про підготовку та проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, т.к. затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.03.2002 р. No 352.
Після завершення обстеження складається Акт обстеження, який підписує директор закладу охорони здоров’я, незалежно від того, є він приватним або державним. Потім цей звіт передається до призовної комісії (вона ж комісія з питань обліку) для ознайомлення та розгляду ТКК та СП.
У процесі призову ТКК та СП проводять комплексну оцінку потенційних призовників для виявлення будь-яких гострих захворювань, поранень або станів, які можуть перешкодити їх відрядженню. Це обстеження включає обстеження, консультації спеціалістів та можливу госпіталізацію до комунального чи державного закладу охорони здоров’я. Після цих оцінок приймаються рішення щодо того, чи продовжувати відправку осіб на збірний пункт, чи вилучати їх зі складу диспетчерської групи.
Юридичний сервіс «Консультант» підбере фахового спеціаліста, що надасть відповідну юридична консультація під час війни, оскільки юридична допомога під час війни є в край необхідною, оскільки військовий юрист або військовий адвокат, має можливість здійснити правовий аналіз документів, проконсультувати та надати своєчасну правову допомогу, що допоможе захистити свою права та свободи.