Працюю юристом з 2015 року.
У процесі роботи юридичні особи та фізичні особи-підприємці стикаються з тим, що необхідно розширити або навпаки звузити види своєї діяльності. У такому випадку у підприємців виникає потреба у зміні виду господарської діяльності (КВЕД).
Види господарської діяльності можна змінити через державного реєстратора (ЦНАП, акредитованого нотаріуса) або онлайн.
В нашій статті розглянемо порядок зміни квед для ФОП через державного реєстратора.
Зміна кведів здійснюється в наступному порядку:
- Для початку необхідно заповнити Заяву щодо державної реєстрації фізичної особи - підприємця (форма 1), яка діє з 01 червня 2020 року.
В заяві необхідно:
- Обрати пункт «Державна реєстрація зміни відомостей про фізичну особу-підприємця» та поставити галочку або плюс.
- Обрати пункт «Зміна видів економічної діяльності» та поставити галочку або плюс.
- Поставити відмітку про реєстрацію зміни до відомостей про фізичну особу - підприємця протягом 24-х годин.
- Написати прізвище, ім’я та по батькові ФОП, вказати дату народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або паспортні дані. Слід зауважити, що паспортні дані вказують лише ті особи, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта.
- Перелічити види економічної діяльності. Основний квед вказується першим. Якщо хочемо включити квед, пишемо номер кведу та проставляємо плюс. Якщо хочемо виключити непотрібний квед пишемо номер кведу та проставляємо мінус.
Всі букви вносимо друкованими літерами.
В заяві також зазначаються відомості про особу заявника (фізична особа-підприємець або уповноважена особа, паспортні дані, номер телефону та спосіб видачі виписки (особисто заявнику або поштовим відправленням на адресу місце знаходження). Кожна сторінка заяви підписується заявником та проставляється дата.
Якщо заяву подає уповноважена особа, державному реєстратору необхідно подати паспорт та фотокопію нотаріальної довіреності, де вказуються повноваження особи на подання заяви.
- Наступним кроком є звернення до державного реєстратора, зазвичай у Центр надання адміністративних послуг або до нотаріуса, який має доступ вносити відповідні зміни. Зміна кведів здійснюється саме акредитованими нотаріусами. Слід зазначити, що зміна кведу через ЦНАП здійснюється на безоплатній основі. Відповідно у нотаріуса зміна кведів є платною послугою. Результатом послуги є видача Виписки з ЄДР.
- Після того як забрали виписку від державного реєстратора, необхідно подати до податкової служби за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з відповідними змінами. Заяву можна подати особисто або направити поштою. В заяві необхідно зробити відмітку в рядку «Внесення змін», а також вказати у пункті 8 актуальні КВЕДи згідно з випискою. Якщо ФОП є платником єдиного податку, за його бажанням можна подати заяву на отримання Витягу з реєстру платників єдиного податку, в якому будуть зазначені нові види економічної діяльності ФОП.
Ось такі дії необхідно зробити для внесення зміни кведів ФОП через державного реєстратора. Слава Україні! Героям Слава!