Закінчую перший курс Державного університету економіки і технологій, на юридичному факультеті. Вже рік консультую клієнтів юридичної клініки, що створена на базі університету. Беру активну участь у проходженні курсів з саморозвитку та підвищення професійного рівня юристів. Прагну постійно опановувати нові знання та закріпляти їх на практиці.
Розірвання шлюбу - одна із підстав припинення шлюбу.
- Перед тим як звертатися до державних органів з приводу розлучення, варто взяти до уваги такі аспекти: сімейний стан, наявність дітей, а також, спори будь-якого характеру між подружжям та факт спільної згоди чоловіка та дружини на розірвання шлюбу.
- Процедура розірвання шлюбу може здійснюватись наступними способами: подання заяви до ДРАЦС, шляхом онлайн - ресурсів, через суд.
- Якщо подружжя не має неповнолітніх дітей, дружина не перебуває у стані вагітності та є згода щодо розірвання шлюбу, в такому випадку актуальним буде звернення до найближчого ДРАЦС із відповідною заявою, що складається з двох частин, які кожен із подружжя заповнює самостійно. Після подачі заяви передбачається час на примирення строком на один місяць. Якщо заява не була відкликана наступним кроком є складення відповідного актового запису та як підсумок видається свідоцтво про розірвання шлюбу. Варто зазначити, що процедура розірвання шлюбу вимагає сплати державного мита у розмірі: 0,5 ( якщо була досягнута згода); та 0,03 неоподаткованих мінімумів громадян (у разі розірвання шлюбу з безвісно відсутнім або недієздатним громадянином). Присутність обох із подружжя не обов'язкова, адже є можливість передачі зави одного із подружжя іншим, але за умови нотаріального посвідчення.
- Судовий порядок розірвання шлюбу буде актуальним тише тоді, коли подружжя не дійшло спільної згоді а його розірвання, або ж якщо виникли спори майнового або іншого характеру. Такі справи розглядаються у формі спрощеного позовного провадження. У позові повинні бути коротко описані обставини справи та обґрунтовані мотиви розірвання шлюбу. Відповідно до ст. 240 ЦПК передбачається перерва у розгляді справи, з метою досягнення примирення між подружжям на строк, що не перевищує шести місяців. Законодавством також передбачаються обмеження щодо подачі позову, а саме: позов про розірвання шлюбу не може бути подано на період вагітності дружини, а також протягом одного року з дня народження дитини. Якщо чоловік та дружина дійшли згоди щодо розірвання шлюбу то буде доречним вирішувати дане питання в рамках окремого провадження, шляхом подачі спільного позову а також договору, в якому зазначаються права та обов'язки подружжя, а також вирішується те, з ким буде проживати дитина та умови її виховання. Окреме провадження передбачає більш спрощений процес вирішення цього питання та встановлюються коротші строки. Подружжю надається місячний строк з метою відкликання заяви, якщо ж сторони не досягли примирення, суд виносить рішення про розірвання шлюбу. При визначенні підсудності справи варто обирати суд за місцем проживання подружжя. Передбачається сплата судового збору у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.
- Також можливим є розірвання шлюбу через онлайн-портал в рамках пілотного проекту у сфері державної реєстрації актів цивільного стану. На Вебпорталі є можливість подати відповідну заяву, що звісно не займає багато часу в порівнянні з вищезазначеними способами. Варто зазначити, що даний Вебпортал тимчасово не діє у зв'язку із введенням воєнного стану.
Нерідко між подружжям виникають спори, що пов'язані із поділом майна. В такому випадку варто звертатися до суду з позовною заявою, що допоможе вирішити даний спір з урахуванням інтересів кожної із сторін та виходячи із принципів верховенства права та законності. Позовна давність у таких справах становить 3 роки з дня розірвання шлюбу. Можливими є спори, що пов'язані з призначенням аліментів та утриманням. Якщо між подружжям не було досягнуто домовленості, то аліменти призначаються за рішенням суду.
Важливість юридичної допомоги при розірвання шлюбу:
Звернення до юриста допоможе уникнути більшості проблем, які зазвичай виникають при розлученні. Досвідчений юрист не тільки правильно викладе обставини справи та мотиви розірвання шлюбу у позові, ай допоможе у визначені необхідного пакету документів, вирішенні спорів з розподілу майна та сплати аліментів.