Детальніше
Особисте розпорядження про грошову допомогу у разі загибелі має бути передане командиру протягом 10 днів після підписання постанови Ради Міністрів України від 14 травня 2024 року № 550.
Оригінали особистих наказів для військовослужбовців, військовозобов’язаних або запасу, коман-дирів військових частин, командирів/начальників підрозділів, призваних на навчальні, вступні (пе-ревіркові) та спеціальні служби чи службу у вермахті (військовій службі, військовому ладі) вста-новлюються, таким чином, щоб у разі смерті (смерті) особи одноразова грошова допомога випла-чувалася особі за її вибором.
Зокрема, військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, призвані на збори (перевірки), спеціальні збори чи службу у вермахті, мають право віддавати особисті накази у разі загибелі (смерті) особи.
Визначте частку цих людей, сплативши одноразовий грошовий переказ на ваш вибір.
Особистий наказ складається у письмовій формі із зазначенням військового звання, прізвища, імені та прізвиська (за наявності), дати народження, місця проживання чи перебування (реєстрації місця проживання), табельного номера військовослужбовця.
Бланк реєстрації на навчальні (контрольні) та позачергові збори або військовослужбовців, військовозобов'язаних чи резервістів, призваних на службу до вермахту, місце і час складання персональних наказів.
У бланку індивідуального наказу обов’язково вказується частка (частки), яка буде віднесена на виплату одноразової допомоги у разі смерті (смерті), та особа (фізична особа), якій ці виплати будуть здійснені.
В особистому наказі також може бути зазначений номер місцевого центру комплектування та соціальної допомоги, куди військовослужбовець був призваний/прийнятий на військову службу, або частини, в якій військовослужбовець проходить службу, номер засобів зв’язку та інші відомості-адреса електронної пошти.
Військовослужбовці, військовозобов'язані чи резервісти, які призиваються на збори (перевірку), спеціальні збори чи службу в Збройних Силах, підписують особисто особистий наказ.
Справжність підписів військовослужбовців вермахту, військовозобов'язаних або резервістів, призваних на навчальні (контрольні) чи спеціальні збори чи на службу до вермахту, може бути засвідчена командувачем вермахту або нотаріусом за особистим розпорядженням.
При оформленні військовослужбовцями СБУ особистого наказу справжність підпису особистого наказу перевіряє керівник (керівник) центрального органу управління, місцевого органу, установи чи установи.
Установи СБУ, місця розташування антитерористичних центрів СБУ або нотаріусів.
Крім того, у випадку солдата іншої організації чи військової організації, відмінної від армії, це відповідає значенню пункту 1.1 ст.3 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» - начальник/керівник підрозділу (військової служби, військової організації) або нотаріус.
Оригінали особистих наказів військовослужбовців, військовозобов’язаних чи резервістів, призваних на збори (перевірку), спеціальні збори чи службу в резерві, командирами військових частин, командирами/начальниками підрозділів (черговими) надаватимуться до військової системи) або протягом 10 днів з дня засвідчення підпису (у разі засвідчення справжності підпису особистим дорученням нотаріуса), у зв’язку з цим на копії особистого доручення та, а буде створено відповідний запис.
Копії особистих наказів зберігаються у військовослужбовців, військовозобов’язаних чи резервістів, які призиваються на навчальні (контрольні) чи спеціальні збори або на службу до лав Вермахту.
Після підтвердження справжності підпису оригінал особистого наказу передається до служби (канцелярії) діловодства командиром військової частини, начальником підрозділу підприємства (військової служби, військового формування).
Військові частини, взяті на облік у встановленому порядку: – направлено на зберігання та соціальне забезпечення до територіальних центрів комплектування (оригінали особистих наказів військовослужбовців, військовозобов’язаних або призваних резервістів),навчання (перевірки) та служби в спеціальних зборах або резерві).
– Внесено до особової справи військовослужбовця СБУ, іншої організації чи військового формування, крім військовослужбовців.
Отже, прийняті зміни до чинного закону ґрунтуються на змінах вимог на той час та введенні воєнного стану в Україні, а також правовий аналіз ситуації, аналіз документів та перевірка документів юристом, консультація юриста і юридичний висновок та правові висновки.