Детальніше
юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Оплата праці при прийнятті на роботу зареєстрованих безробітних, які належать до соціально незахищених категорій.
Повідомляємо, що з 16 лютого 2023 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів № 124 від 10 лютого 2023 року. Ця постанова передбачає, що тепер роботодавці матимуть право отримувати:
Відповідна особа може отримати компенсацію своїх фактичних витрат у розмірі ЄСВ на місяць. Однак ця компенсація не може перевищувати подвійний мінімальний страховий внесок, якщо особа була працевлаштована не менше 2 років за направленням центру зайнятості.
До цих категорій осіб належать зареєстровані безробітні, які перебувають без роботи понад 1 місяць.
1) один із батьків або опікун;
2) особи, які мають на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;
3) одинокі батьки, які виховують дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;
4) особи, які надають допомогу особам з інвалідністю з дитинства або особам з тяжкими формами інвалідності без присутності подружжя; 5) діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
6) особи, звільнені після відбуття покарання або лікування;
7) особи, яким до досягнення права на пенсію за віком залишилося менше 10 років;
8) особи віком від 15 років, які можуть бути прийняті на роботу за згодою одного з батьків або опікуна, як виняток;
9) особи, які внаслідок збройної агресії проти України відповідно до Закону були позбавлені особистої свободи, після звільнення;
10) особи, які перебували без роботи понад шість місяців.
Вирішально! Компенсаційні виплати розподілятимуться протягом 12 місяців протягом наступних двох років, зокрема для кожного наступного місяця роботи, починаючи з дня, коли особа буде прийнята на роботу.
Для осіб, які перебувають на обліку як безробітні більше одного місяця та працевлаштовані за направленням центру зайнятості не менше одного року, вартість праці зменшується на 50%, якщо вона не буде нижче мінімальної. заробітна плата. Це стосується окремих категорій осіб, у тому числі інвалідів, які ще не досягли пенсійного віку, учасників бойових дій, осіб, яким не виповнилося п’ять років для призначення пенсії за віком.
За кожен відпрацьований місяць, починаючи з дати працевлаштування, компенсаційна виплата буде нарахована протягом наступного року загальною тривалістю 6 місяців, особливо за непарні місяці.
50 % мінімальної заробітної плати при працевлаштуванні мають право за направленням центру зайнятості зареєстровані безробітні, які відносяться до таких категорій:
1) особи віком до 25 років із загальним страховим стажем менше 12 місяців;
2) особи віком до 35 років для першого місця роботи;
3) особи, які пройшли строкову військову або альтернативну (невійськову) службу, на перше місце роботи після звільнення.
Виплата компенсації буде обмежена максимум 6 місяцями, враховуючи, що особа забезпечує гарантії працевлаштування на термін, що перевищує подвійні виплати. Цю виплату отримають працівники, які працюють у непарні місяці.
Зважай! Ці види компенсаційних заходів не поширюються на ситуації, в яких роботодавець:
Даний суб’єкт є установою або фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування, який має заборгованість із сплати різних платежів, у тому числі заробітної плати, внесків на соціальне страхування, внесків на обов’язкове державне пенсійне страхування, платежів до державного (місцевого) бюджету. Крім того, воно могло бути визнано банкрутом або щодо нього порушено справу про банкрутство, або може бути розпочата процедура ліквідації.
В сьогоднішній реаліях, консультація податкового юриста буде доцільна у питаннях з оподаткування бізнесу, у зв’язку з чим Юридичний сервіс «Консультант» підбере спеціаліста для надання фахової консультація юриста з податкових питань також на сервісі можливо отримати консультація податкового юриста онлайн, що заощадить час. Юрист у податкових справах надасть консультація податкового юриста, а також сформує дієву правову позицію та підготовить відповідні документи з питань оподаткування.