Працюю юристом з 2015 року.
Реєстрація бізнесу в Україні потребує кропіткої роботи. Для того, щоб зареєструвати юридичну особу без зайвих клопотів, можете звернутись до кваліфікованого юриста, який наддасть послуги з реєстрації бізнесу. Однією з найчастіше реєстрованою організаційно-правовою формою юридичної особи є Товариство з обмеженою відповідальністю. В нашій статті розглянемо як зареєструвати Товариство з обмеженою відповідальністю через державного реєстратора.
В першу чергу для того, щоб зареєструвати Товариство з обмеженою відповідальністю необхідно визначитись зі складом засновників, найменуванням, розміром статутного капіталу, юридичною адресою, особою керівника.
Реєстрація бізнесу у формі Товариства з обмеженою відповідальністю потребує підготовки наступного пакета документів:
- Заява про державну реєстрацію юридичної особи, яка діє з 11 липня 2021 року. Форму заяви 2 можна завантажити на сайті Міністерства юстиції України. В заяві можна обрати систему оподаткування майбутнього товариства, обрати групу єдиного податку та зареєструватись платником податку на додану вартість.
- Рішення (якщо засновник один) про створення ТОВ або протокол зборів (якщо засновників більше ніж два). У рішенні вказуємо дані кожного засновника; повне та скорочене найменування ТОВ; розмір статутного капіталу, вказуємо частку кожного учасника ТОВ; визначаємо місцезнаходження; затверджуємо Статут; вносимо заплановані види економічної діяльності (КВЕД); призначаємо директора; вказуємо контакту інформацію та на кого покладаємо обов’язок щодо здійснення всіх необхідних дій пов’язаних з державною реєстрацією. Рішення необхідно нотаріально завірити.
- Пронумерований статут готуємо у двох примірниках та засвідчуємо підписи засновників у нотаріуса. Також, нотаріус зшиває статут. Один примірник статуту разом з іншими документами подається державному реєстратору (в ЦНАПІ або акредитованому нотаріусу), а інший примірник зберігається у ТОВ. Щоб засвідчити підпис на статуті засновник подає нотаріусу паспорт та ідентифікаційний код. Слід зазначити, що в статуті необхідно вказати учасників; повне та скорочене найменування ТОВ; місце знаходження; відповідальність товариства та учасників; цілі діяльності; права та обов’язки товариства та їхніх учасників; інформацію про статутний капітал та майно товариства; порядок розподілу прибутків та покриття витрат; інформацію про органи управління; порядок вступу та виходу з товариства; інформацію про фінансову, господарську та зовнішньоекономічну діяльність; облік та контроль; припинення діяльності.
- Сплати реєстраційний збір за реєстрацію товариства та прикріпити оригінал документу про сплату. Розмір реєстраційного збору складає 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
- Якщо засновником є іноземна юридична особа необхідно подати витяг із торговельного, банківського, судового реєстру.
- Також готуємо структуру власності, в якій вказуємо кінцевого бенефіціарного власника товариства та робимо нотаріально завірену копію паспорта.
Повний пакет документів необхідно подати державному реєстратору, який подає в державну податкову службу, органи статистики, Пенсійний фонд всю інформацію, що внесена до заяви про державну реєстрацію юридичної особи за формою 2. Документи має право подати засновник, директор або уповноважена особа за нотаріальною довіреністю. Результатом послуги державного реєстратора є реєстрація товариства та отримання Виписки.
Наступним кроком буде звернення в органи статистики для отримання Довідки про ЄДРПОУ та відкриття рахунку у банку. За новими змінами у законодавстві, юридична особа самостійно вирішує чи виготовляти печатку.
Як бачимо, реєстрація компанії потребує значних юридичних знань. Для економії вашого часу завжди буде доречним звернутися до юристів, які надають послуги з реєстрації фірм.