Детальніше
Навчаюсь на третьому курсі Державного університету економіки і технологій. Спеціалізуюсь на договірному, господарському та корпоративнмоу праві, зокрема, надаю консультації та пишу фахові статті.
Підстави для вилучення посвідчення водія:
- Законодавством передбачається такий вид санкції як позбавлення посвідчення водія, про що зазначається у протоколі, який складається уповноваженими особами на місці вчинення правопорушення. Посвідчення може вилучатися до набрання чинності постанови суду.
- Варто заначити , що особа буд вважатися такою, яка позбавлена права керувати транспортним засобом, виключно якщо є відповідне рішення суду.
- Варто навести приклад правопорушень, санкції яких передбачають вилучення посвідчення водія: керування технічно несправним авто (ст. 121 КУПАП), строк позбавлення 3-6 місяців; створення аварійної ситуації (ст. 122 КУПАП) передбачає строк позбавлення посвідчення 6-12 місяців; керування авто в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння (ст. 130 КУПАП) строк позбавлення - 3 роки, при повторному порушенні - 5-7 років, а якщо водій вчинив правопорушення втретє о передбачається позбавлення посвідчення строком на 10 років.
Значення та особливості видачі тимчасового дозволу:
- При застосуванні санкції за вчинення вищезазначених правопорушень, працівники поліції паралельно з вилученням посвідчення видають водію тимчасовий дозвіл на керування авто.
- Протягом часу, який відводиться законодавством для винесення постанови судом, водій має можливість отримати дозвіл строком на три місяці.
- Якщо підставою вилучення посвідчення водія є правопорушення за ст. 130 КУПАП то передбачається можливість подовження строку чинності тимчасового дозволу до винесення постанови.
- У випадку, коли справу не було розглянуто судом протягом року, водій має право звертатися із заявою про повернення вилученого водійського посвідчення.
- Тимчасовий дозвіл підлягає обміну на звичайне водійське посвідчення у разі настання підстав повернення права керувати транспортним засобом.
- В такому дозволі обов’язково повинні міститися: дата вчинення правопорушення, серія і номер протоколу дані уповноваженої особи. що складала протокол та вилучала посвідчення, та стаття КУПАП відповідно до якої застосовувалася дана санкція.
- Якщо ж тимчасовий дозвіл було втрачено, то передбачається можливість його відновлення шляхом звернення із заявою до підрозділу поліції.
Способи повернення водійського посвідчення:
- У випадку, коли суд у тримісячний строк не розглянув справу, особа має право подавати заяву з метою повернення водійського посвідчення. Заява може подаватися незалежно від стадії розгляду справи і відповідь на таке звернення є обов’язковою.
- Якщо ж справа була розглянута, та є відповідна постанова суду, то повернення посвідчення є можливим тільки після спливу строку, вказаному у рішенні суду. Дострокове повернення прав чинним законодавстовм не передбачається. Також вимагається повторне складання всіх необхідних іспитів в сервісному центрі МВС та проходження медкомісії.
- Повернення прав водія можливе у разі виконання водієм постанови суду про сплату стягнення за правопорушення та подання до місцевого центру Національної поліції копію постанови, що свідчить про закриття провадження.
Що робити коли водійське посвідчення було втрачене або вкрадене?
- Варто звернутися із заявою до територіального центру Нацполіції з метою отримання довідки про видачу нового посвідчення.
- Також це можна зробити через онлайн-портал Дія, або за допомогою Електронного кабінету водія.
- Процедура відновлення прав не залежить від того, де ви втратили посвідчення. Законодавством встановлюється п’ятиденняй строк на виконання даної послуги.
- Отримати відновлене посвідчення можна у територіальному сервісному центрі МВС.
- Якщо ж особа вирішила скористатися онлайн – ресурсом дія, що значно практичніше та швидше, то необхідно подати відповідну заяву та сплатити адміністративний збір.
- Допускається отримання як звичайного посвідчення-карточки, так і цифрового посвідчення.
Юридична допомога у відновленні прав водія:
- Допомога юриста при позбавленні прав направлена не тільки на контроль дій працівників правоохоронних органів в момент вилучення посвідчення, що унеможливить порушення прав та інтересів водія, а й на застосування вищеописаних способів його повернення.
- Збір необхідних документів, написання заяв та комунікація з Нацполіцією та сервісними центрами – це одні із основних завдань юриста у даних справах.