Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Правила написання позовної заяви

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
BASE (Базова) 7.81
Реклама
Ланткевич Кирило
Ланткевич Кирило
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

Час прочитання: 7 хвилин Кількість переглядів: 1515
Рейтинг:
0
Дата публікації: 03.08.2023

Навчаюсь на третьому курсі Державного університету економіки і технологій. Спеціалізуюсь на договірному, господарському та корпоративнмоу праві, зокрема, надаю консультації та пишу фахові статті.

Позовна заява - ключовий процесуальний документ, яким порушують справу в рамках позовного провадження.

Позов - це спосіб, за допомогою якого особа може реалізувати захист в суді порушених прав.

Звісно, подання такого процесуального документа не обмежується цивільним судочинством, а є можливим і в господарському, адміністративному, кримінальному процесах.

Складаючи позов, позивач може викласти обставини справи, навести аргументи, докази, вимоги, заперечення, що стосуються спору та загалом описати суть справи виходячи з власних міркувань та не порушуючи встановлених правил. 

Структурні елементи позовної заяви:

Виходячи з практики та наукового обгрунтування позов складається з наступних елементів: вступна, описова, мотивувальна та прохальна частина.

  1. Вступна частина.  Написання цієї частини потребує від позивача визначення з підсудністю справи, тобто конкретний суд, до якого буде подаватися позов та зазначення його повного найменування. Далі викладаються особисті дані сторін (ПІБ, місце проживання, поштовий індекс, номера телефонів, електронні адреси). Відповідно до ст. 176 ЦПК якщо предмет позову стосується: визнання права власності на майно, стягнення аліментів, строкових, безстрокових або довічних платежів, розірвання договору найму або ж про право власності на нерухоме майно, що є приватною власністю фізичних осіб - в таких позовах потребується визначення ціни позову, яка зазначається у вступній частині. 
  2. Описова частина. Ця частина виступає центральним елементом позовної заяви, оскільки саме в ній позивач описує обставини справи всі наявні факти, які підтверджують будь-які події, або дії, що мають відношення до предмету спору. Варто зазначити, що висвітлення обставин не потребує ліричних відступів, вираження власних думок, або ж вражень, адже це не буде враховано судом при розгляді вашого позову. Наведені факти повинні бути чітко структурованими та знаходитись у правильній хронологічній послідовності. Згідно зі ст. 175 ЦПК описані обставини у позові повинні підтверджуватися доказами, що до нього додаються. 
  3. Мотивувальна частина. Досить важливим є обґрунтування викладених обставин у попередній частині за допомогою норм чинного законодавства. Отже, саме в мотивувальній частині позивач зазначає, які саме норми процесуального чи матеріального права порушив відповідач та визначає права та обв’язки учасників справи. Метою такого визначення є обґрунтування того, що всі вимоги та правові позиції викладені у позовній заяві, відповідають чинному законодавству. 
  4. Прохальна частина. Ця частина повинна містити конкретні позовні вимоги до відповідача. Якщо ж вимоги мають матеріальний характер, то зазначається ціна позову. Також можуть бути описані прохання процесуального характеру до суду. Звісно, зміст позовних вимог буде залежати від предмету спору, але в більшості випадків він стосується забов’язань вчинити певні дії, або ж утриматися від їх вчинення, відшкодування шкоди, стягнення грошових коштів і т.д. Далі зазначаються додатки, копії самого позову та тих документів, що виступають в якості доказів. Кількість копій повинна відповідати кількості відповідачів та третіх осіб. Також варто додавати квитанцію про сплату судового збору. Якщо ж позов складає та підписує ваш адвокат, то потребується додавати копію довіреності, або іншого документу, що підтвердить його повноваження.

Алгоритм дій для подачі позовної заяви: 

  • Перш ніж приступити до написання позовної заяви варто провести попередній аналіз і обрати засоби захисту, тобто засоби примусового характеру за допомогою яких відбуватиметься відновлення оспорюваних у суді прав.
  • До таких засобів відносять: визнання суб’єктивного права, визнання недійсним правочину, виконання обов’язку в натурі, відшкодування шкоди та інші, що повною мірою відповідають змісту порушених прав. 
  • Наступним кроком є встановлення учасників справи, тобто відповідачів та третіх осіб, якшо такі наявні.
  • Далі для того щоб перейти до безпосереднього написання позову варто визначити підсудність справи, зібрати всі необхідні докази по справі, які підтверджували б факт порушення ваших прав та все те, що буде викладено в позові.

Після цього готуються додатки, сплачується судовий збір і готова позовна заява подається до суду. Подавати позов можна різними способами: безпосередньо до канцелярії, поштою або ж за допомогою електронного суду. 

Допомога адвоката у написанні та поданні позовної заяви:

Оскільки позов є досить важливим процесуальним документом то при його написанні рекомендовано звертатися до адвоката.

Це допоможе уникнути неправильного опису обставин справи, формулювання позовних вимог, а також проблем з визначенням підсудності та інших тонкощів.

Адвокат має більше інструментів для збору необхідних доказів та складе позов, що буде відповідати всім вимогам чинного законодавства

 

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

  • АН
    Андрій

    Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

  • ВІ
    Віктор

    Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

  • НА
    Настя

    Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

  • ОЛ
    Олександр

    Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

  • МА
    Марія

    Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

  • ОЛ
    Олексій

    Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

  • СЕ
    Сергій

    Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.31 Топ 2
    image

    Грицай Микола Ігорович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 59.93 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 55.59 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.76 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 49.34 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Україна / Кременчук
    і
  • PREMIUM 48.51 Топ 7
    image

    Хижавська Олеся Ярославівна

    Юрист Україна / Хмельницька область
    і
  • PREMIUM 39.19 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.6 Топ 9
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 37.79 Топ 10
    image

    Палагіна Юлія Володимирівна

    Юрист Україна / Харківська область
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.