юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Сьогодні для підприємства прийнято видавати кредит. Однак це все частіше зустрічається: борг втрачається, коли боржника визнають банкрутом. Чи звільняє банкрутство боржників від обов'язку сплати кредиту? Чи має банк право звернути стягнення на майно боржника, якщо виплати були забезпечені цим майном?
Такий фінансовий стан боржника як неплатоспроможного є необхідним для оголошення банкрутства. Коли ні угода про санацію, ні мирова угода не можуть врятувати ситуацію, настає час судового вирішення питання. Важливо визнати, що банкрутство боржників не звільняє їх від сплати грошових зобов’язань, пов’язаних із їхніми боргами, таких як вартість товарів, праці та послуг, суми кредиту та позики, включаючи відсотки, які вони все ще мають потрібно платити.
Борг все ще підлягає оплаті, і банкрутство боржника не звільняє його від сплати грошових зобов’язань, пов’язаних із боргом, таких як вартість товарів, праці та послуг, а також відсотків за боргом. У разі банкрутства до складу грошових зобов'язань боржника не включаються проценти та штрафи, пов'язані з датою подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян. , зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникла внаслідок цієї участі.
Після офіційного визнання боргу банкрутом у суді банк негайно припиняє нарахування пені та пені.
Щодо грошового зобов'язання, то воно визначається датою подання заяви до суду про порушення справи про банкрутство. Процес банкрутства ініціюється боргом або кредитором. Спір щодо розміру та способу стягнення грошових зобов’язань боржника вирішується в судовому порядку. Справи про банкрутство вирішуються господарським судом за правилами, визначеними Законом про відновлення платоспроможності боржника або його банківську діяльність.
Зверніть увагу, що стаття 1 Закону про банкрутство поділяє кредиторів на дві групи. Зокрема, кредитори, які мають фінансові вимоги до боржника, не залежать від застави, тобто банкрутства, а ті кредитори, фінансові вимоги яких захищені майном, вважаються забезпеченими. Тобто, якщо кредит був наданий банком, який був забезпечений заставою, то банк вважався забезпеченим кредитором, а якщо застави не було внесено, то банк входив би до складу боржників банкрутства.
Важливо зазначити, що погашення вимог забезпечених кредиторів за рахунок майна банкрута, яке є предметом забезпечення, здійснюється у позачерговому порядку. Слід звернути увагу на те, що майно, яке було передане в іпотеку банку, не є частиною масової ліквідації. Кошти, отримані від продажу цього майна, спрямовуються лише на погашення кредитів банку або забезпеченого кредитора.
Однорідні кредитори, які заявили про визнання своїх вимог до дня офіційного оголошення справи про банкрутство, подають до суду письмові заяви з викладенням вимог до боржника протягом 30 днів з дня оприлюднення офіційного оголошення про банкрутство. Крім того, забезпечені кредитори повинні подати заяву з грошовими вимогами щодо боргу під час процедури банкрутства щодо частини боргу, яка не є забезпеченою, або, якщо вони відмовляються надати забезпечення, ця частина боргу вважається простроченою. Розпорядник майна оформлює вимоги боржників як забезпечені заставою їхнього майна, відповідно до поданих ними заяв. Якщо використання, вимоги до реєстру відсутні, вони вносяться відповідно до фінансової звітності боржника.
Інші кредитори мають обмежений період у три дні для подання заяви про визнання обґрунтованості грошових вимог. Після закінчення 30 днів з моменту офіційного оголошення про банкрутство суд відмовив кредитору в задоволенні позову.
З моменту порушення справи про банкрутство грошові вимоги банків задовольняються незалежно від статусу банкрутства чи заборгованості банку. Це може статися лише в умовах банкрутства.
Саме в судовому процесі вирішується питання про порядок та порядок задоволення вимог кредиторів, у тому числі вимог банку. Як наслідок, відповідно до Закону про банкрутство обов’язок розгляду грошових вимог та проведення правового аналізу письмових доказів, наданих кредитором, характеру та складу цих вимог, а також обов’язок обчислення розміру та тривалості цих вимог. грошові вимоги передано на розгляд господарському суду.
Щодо підтвердження законності вимог кредиторів, правомірності заперечень боржників ці питання вирішуються в досудовому засіданні. У першому судовому засіданні розглядаються самі вимоги кредиторів, у тому числі ті, щодо яких були заперечення боржника.
Повідомляємо, що вимоги про стягнення штрафу не можна вважати частиною поточних вимог боржника або мораторій на такі звернення не поширюється на ситуацію, оскільки пеня та відсотки, пов’язані з поданням заяви до суду для початку справи про банкрутство не входять до складу грошового зобов'язання боржника.
Після завершення судового засідання (за процедурою знищення активів боржника) починається перехід до наступної процедури – санації, ліквідації чи мирової угоди – або справа закривається.
Спеціалісти юридичного сервіс "Консультант", нададуть юридичні послуги для бізнесу та допоможуть в таких питаннях, як підготовка претензії боржнику, підготовка договору, підготовка контракту, перевірка контрагента, претензія боржнику, вимога боржнику, та супроводять на всіх необхідних етапах для вирішення відповідного питання.