Претензія про повернення боргу
Цивільно-правові відносини зачасту мають майнові підстави, тож кожен громадянин може зіткнутися з процесом повернення боргу. Стягнення боргу та ефективність процесів напряму залежить від дій, що вчинялися особою чи його захисником від самого початку.
Претензія про повернення боргу є доволі дієвим досудовим методом вирішення конфлікту. Вона може нагадати боржнику про його зобов’язання перед клієнтом. І вберегти обидві сторони від зайвих судових витрат.
Заборгованість буває двох видів: договірна та позадоговірна. Методологія вирішення спорів обох видів аналогічна. Відрізняється тільки доказова база. Претензія про повернення боргу може використовуватися при будь-яких обставинах виникнення боргової зобов’язаності.
Борг регулюється різними галузями права та може стягуватися примусово та добровільно. Написання претензії допоможе вирішити питання в добровільному порядку.
Направлення вимоги про повернення боргу
У разі відмови боржника сплачувати борг адвокат готує письмовий текст претензії (вимоги), в якій роз’яснює письмово актуальну суму боргу на момент контакту. Крім того, адвокат роз’яснює зміст статті 190 КК України - шахрайство, а також повідомляє, що у випадку несвоєчасного виконання боргу відносно боржника буде зареєстроване кримінальне провадження за вказаною статтею.
Вимога про повернення боргу містить в собі всі потрібні розрахунки, додаткові санкції щодо боржника.
Коли складається вимога про повернення боргу
Претензія складається для того, щоб нагадати боржнику наявні зобов'язаності перед клієнтом. Це пропозиція добровільно закрити фінансовий конфлікт, який виник через порушення умов договору. Оплата простроченої заборгованості у разі отримання претензії повністю врегулює спір і зробить непотрібним звернення до суду.
Вимога про повернення боргу складається письмово. Правильно оформити її, зазначивши всі нюанси допоможе адвокат. У разі відмови боржника сплатити заборгованість цю претензію можна буде використати, як аргументацію в судовому процесі.
Також претензія про повернення боргу допоможе боржнику зрозуміти чіткі положення та суми з якими доведеться мати справу. До неї додаються документи та інші докази, щоб зазначити правомірність стягнення боргу.
І тільки після того, як з надсилання претензії пройшов час і боржник не виконав зобов'язання особа може звернутися до вищих інстанцій для погашення заборгованості.
Зразок претензії про повернення боргу
Претензія має в собі містити чіткі пункти. В тексті вимоги мають бути прописані конкретні порушення договору, посилання на пункти договору і закони на підставі яких клієнт хоче повернути борг. А також дуже важливо зазначати конкретні суми заборгованості.
Також претензія про повернення боргу може містити визначення штрафних санкцій та інших виплат, що були передбачені в умовах договору між особами.
В правильному оформленні вимоги допоможе адвокат. Він не упустить жоден важливий пункт та пропише претензію так, щоб надалі її можна було використати в судових процесах, якщо боржник не поверне кошти добровільно.
Допомога адвоката в написанні претензії про повернення боргу
У випадках порушення цивільноправових відносин подача претензії у письмовому вигляді дає шанс урегулювати конфлікт. Тому варто звернутися до адвоката, це допоможе підвищити шанси на досудове вирішення питання.
Претензія про повернення боргу, що написана адвокатом дає можливість письмово зафіксувати всі претензії та вимоги, оформити їх юридично правильно.
Як такого універсального зразка претензії про повернення боргу немає. Кожен зміст має адаптуватися під кожну ситуацію. Наші юристи спеціалізуються на оформленні претензій і вдало аргументують будь-які вимоги прописані в листі, спираючись на закони та пункти договору.
Правова оцінка ситуації
Юрист аналізує наявні у клієнта документи та ситуацію, що склалась між ним та боржником.
Складання претензії про повернення боргу
Юрист відповідно до наявних документів складає претензію, яка містить розрахунки, де зазначено суму заборгованості, суму штрафних санкцій (у випадку передбачених договором або законом) та інші обґрунтовані вимоги до боржника.