юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Моментом переходу корпоративних прав, що визначається володінням часткою у статутному капіталі, є внесення запису про зміну права власності на частку (ВП ВС від 06.08.2021 №906/1336/ 19).
Закон «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» вимагає від власників підприємства подати згоду на зміну власника та перехід частки капіталу для реєстрації зміни власника.
Якщо продаж частки здійснюється виконавцем покупцеві, який є іншою учасником товариства, складається та нотаріально посвідчується письмовий договір про передачу частки, що підтверджує внесення змін до відомостей про учасників в Єдиному державному реєстрі.
Складність реалізації прав покупця є при купівлі частки з аукціону (ст. 61 Закону про ВП).
За цим правилом здійснюється реалізація майна, на яке накладено арешт (крім майна, вилученого із сфери цивільного права, обмеженого в обігу та майна, зазначеного у частині восьмій статті 56 цього Закону). Інше майно продається на електронних торгах або за встановленою ціною.
За результатами аукціону кінцевому учаснику видається свідоцтво про проведення електронного аукціону (п. 4 ст. X Порядку реалізації арештованого майна).
Проте цей акт не значиться в переліку документів у ч. 5 ст. 17 Закону про реєстрацію ТОВ цей закон ускладнює документальне оформлення зміни складу учасників ТОВ.
Процедура не має конкретики щодо особливостей продажу частки в ТОВ «СК». Результати торгів свідчать про участь організатора в процедурі, включаючи наступну інформацію:
- ПІБ фізичної особи - переможця електронних торгів, пакет документів, що посвідчують її особу, місце проживання (якщо юридична особа, документально зазначаються її найменування, місцезнаходження та код за ЄДРПОУ).
грошова оцінка виграшу, наданого переможцю електронних торгів за придбане майно.
- Підтверджуючою є інформація про правовстановлюючі документи, які засвідчують володіння боржника майном.
Пунктом 8 Порядку Х встановлено, що процедура проведення електронного аукціону є засобом документального підтвердження володіння придбаним майном у випадках, коли це передбачено законодавством.
Оскільки процентну частку в СК виконавець купує у переможця торгів, то для подолання зазначеної перешкоди між акціонером та уповноваженою особою товариства може бути укладено договір про проведення електронного аукціону, ця додаткова угода повинна бути документально оформлена. Цей порядок разом з іншими відповідними документами, передбаченими ч. 5 ст. Зміни до відомостей про склад юридичної особи та розмір її акцій подаються державному реєстратору відповідно до статті 17 Закону про реєстрацію акціонерного товариства.
Юридичний сервіс «Консультант» підбере юриста чи адвоката, що проведе правовий аналіз ситуації, сформує відповідний процессуальний документ (заяву, позовну заяву, клопотання, тощо), а також допоможе у зборі доказової бази для найефективнішого вирішення питання. Спеціалісти сервісу супроводять процес від початку до виконання судового рішення. Також нададуть консультацію та допоможуть у вирішення таких питань як: підготовка мирової угоди з кредитором, зняття арешту з нерухомості, банкрутство фізичної особи, зменшення боргу, та інше.