юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Заходи щодо тимчасового зупинення реалізації майна у виконавчому провадженні.
Зупинити примусове стягнення боргу та реалізацію майна боржника у виконавчому провадженні можуть лише законні підстави. До них належать положення ст. Стаття 34 Закону про виконавче провадження.
Відповідно до п. 2, 3 ч. 1 ст. 34 Закону виконавчий агент припиняється від участі у вчиненні виконавчих дій, зокрема у разі:
- зупинення стягнення судом на підставі виконавчого листа;
- суд зупиняє передачу арештованого майна за відсутності у боржника іншого майна, яке може бути оподатковувано.
Зупинення процесу стягнення на підставі виконавчого документа є повноваженням суду при перегляді касаційних рішень.
Процес звернення стягнення на арештоване майно зупинено судом першої інстанції, який ухвалив першочергове рішення у ситуації.
Суд не може виконувати повноваження державного виконавця, а здійснює нагляд за виконанням рішення суду відповідно до розділу VII Кримінального процесуального кодексу України.
Особи, які беруть участь у виконавчому провадженні, мають право оскаржити рішення суду, якщо вважають, що діями чи бездіяльністю виконавця чи посадової особи органу ДВС під час виконавчого провадження порушено їхні права чи свободи (ст. 447 Кримінально-процесуального кодексу України).
При розгляді скарги на дії, бездіяльність чи рішення посадових осіб органу державної виконавчої влади чи виконавця не можуть бути застосовані правила статей 149-153 ЦПК України, які регулюють порядок забезпечення позову (статті 447-451 ЦПК України). Цивільного кодексу України), які подані в порядку судового нагляду на виконання рішення суду, що набрало законної сили (за яким стягнення не зупинено).
У п. 15 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України щодо розгляду кримінальних і цивільних справ суд посилається на практику розгляду скарг на дії, рішення чи бездіяльність державного виконавця чи інших посадових осіб держави. виконавчий. 6 від 07.02.2014 роз’яснено, що при розгляді скарги на рішення, дії чи бездіяльність виконавця суд не вправі вчиняти дії щодо захисту скарги (як і позову) шляхом зупинення виконавчого провадження, зупинення дії оскаржуваного рішення тощо, оскільки особа не уповноважена судом діяти від їх імені. Крім того, до завершення остаточного розгляду скарги за наявності достатніх підстав суд може зупинити провадження по стягненню на підставі виконавчого листа.
Відповідно до статті 2 розділу 11 Порядку реалізації арештованого майна, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 29 вересня 2016 року № 2831/5, підстави припинення проведення електронних торгів. (або потрібно використовувати конкретну ціну) є такими:
- - рішення суду про зупинення реалізації майна, на яке накладено арешт;
- зупинення вчинення виконавчих дій у справах, передбачених Законом "Про виконавче провадження";
- зволікання у вчиненні виконавчих дій;
- зупинення виконавчого процесу у разі продовження судом строку подання апеляційної скарги або прийняття апеляційної скарги до розгляду, розстрочення вчинення виконавчих дій;
- наявність технічних факторів, що перешкоджають роботі Системи, виключно в період відновлення її працездатності.
У разі наявності застережень у пункті 2 цього розділу Організатор негайно припиняє проведення електронних торгів (аукціонів за фіксованою ціною) в цілому або за окремим лотом, приймається рішення про призупинення проведення електронних торгів (аукціонів за фіксованою ціною). запис про причини та рішення щодо них. З моменту зупинки електронних торгів (торгівлі за фіксованою ціною) в цілому або за окремим лотом термін дії електронних торгів автоматично припиняється.
Арештоване майно вважається реалізованим з моменту його розміщення на сайті ДП «Сетам» відповідно до наказу, отриманого виконавцем, щодо реалізації арештованого державою майна. Рішення виконавчої влади не є обов’язковим для початку вилучення майна, на яке накладено арешт.
Пунктом 3 статті 2 Порядку реалізації арештованого майна виконавець створює проект заяви, у якій описує відомості, передбачені абзацами третім-16 цього розділу, яка подається ліквідатору. Представник державної виконавчої служби подає заяву безпосередньо підпорядкованому керівнику відділу державної виконавчої служби для узгодження та передачі Організатору. До постанови про опис та арешт майна додаються такі документи (в електронному або письмовому вигляді): 1) копія виконавчого документа, якщо є, 2) довідка виконавця про загальну кількість документів та сума, яка з них буде стягнута, 3) копія ухвали про опис та арешт майна боржника, 4) документи, що підтверджують вартість (оцінку) майна (повідомлення сторін щодо визначення вартості). майна, акт виконавця щодо визначення вартості майна або звіт суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання про оцінку майна, строк дії якого відповідає вимогам ч. 6 ст. ст.57 ЗУ «Про виконавче провадження»); 5) інші документи.
Про таке йдеться в постанові ЦВК ВС від 20 липня 2022 року №370/1226/15 (Наступні дії 6/70/46/20) №61-18704св21.
Дії, рішення чи бездіяльність виконавця щодо виконання судового наказу можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками або самим ГПК, які мають значення у створенні виконавчого документа (ч. 1 ст. ст.74 ЗУ «Про виконавче провадження», ст.447 ЦПК).
Пунктом 3 частини першої статті 34 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що виконавець припиняє вчинення виконавчих дій у разі визнання судом недійсним продажу арештованого майна без інших речей боржника, на які може бути звернено стягнення.
Частиною першою та частиною п'ятою статті 35 Закону України "Про виконавче провадження" встановлено, що виконавець зобов'язаний зупинити вчинення виконавчих дій у випадках, зазначених у пунктах 1, 4, 6, 8, 11 частини першої ст. 34 цього Закону у найкоротший строк, а у випадках, зазначених у пунктах 2, 3 і 5 частини першої статті 34 цього Закону, - до розгляду питання, а також після усунення обставин, що стали підставою для зупинення. вчинення виконавчих дій виконавець повинен продовжити примусове виконання рішення в порядку, визначеному цим Законом, про що виносить постанову з відповідним висновком.
Систематичний розгляд перелічених норм дозволяє зробити висновок, що зупинення виконавчого провадження - це зупинення вчинення виконавчих дій, викликане обставинами, які перешкоджають їх вчиненню, перелічені в нормах ЗУ "Про виконавче провадження" , які не можуть бути обійдені виконавцем або учасниками виконавчого провадження протягом певного часу.
При зупиненні виконавчого процесу виконавчий виконавець не має права брати участь у будь-яких виконавчих діях, що вчиняються внаслідок зупинення виконавчого процесу, до досягнення умов, що дозволяють відновити процес за рішенням суду. виконавчий агент.
Юридичний сервіс «Консультант» підбере юриста чи адвоката, що проведе правовий аналіз ситуації, сформує відповідний процессуальний документ (заяву, позовну заяву, клопотання, тощо), а також допоможе у зборі доказової бази для найефективнішого вирішення питання. Спеціалісти сервісу супроводять процес від початку до виконання судового рішення. Також нададуть консультацію та допоможуть у вирішення таких питань як: підготовка мирової угоди з кредитором, зняття арешту з нерухомості, банкрутство фізичної особи, зменшення боргу, та інше.