Консультації, безпосереднє ведення справ, витребування документів, складання письмових висновків, реалізація прав і свобод громадян.
Одноразова грошова допомога при пораненні
Основний обов’язок кожного військового – це захист Вітчизни, який супроводжується дотриманням державою системи соціальних гарантій.
Конституцією України, спеціальними законами та підзаконними нормативно – правовими актами встановлено засади соціального захисту військовослужбовця та членів його сім’ї.
Соціальний захист – елемент системи гарантій, який забезпечує потреби військовослужбовців та його сім’ї, зокрема, матеріальний.
Належне соціальне забезпечення (соціальний захист) військового та його сім’ї створює сприятливі умови для захисту країни.
Порядок, який прийнятий з метою забезпечення на належному рівні потреб військових, визначає механізм та умови сплати грошового забезпечення.
Порядком встановлено, що складовими грошового забезпечення є: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення. В залежності від суб’єктивного складу правовідносин, законодавець визначає різні нормативно – правові акти, якими регламентуються умови та розміри сплати.
До одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать:
- винагорода;
- допомога.
Військова агресія російської федерації проти України підняла на поверхню питання щодо належного матеріального забезпечення військовослужбовців, які отримали поранення на війні. Актуальність виплати вказаної допомоги не зникає вже понад 10 місяців.
З метою належного соціального забезпечення військовослужбовця на законодавчому рівні врегульовано питання щодо розміру та порядку виплати одноразової грошової допомоги при пораненні (травми).
За своєю правовою природою одноразова грошова допомога при пораненні є компенсацією за поранення на війні.
Обставини при яких отримано травм на війні військовослужбовцем впливають на розмір такої допомоги.
До таких обставин можна віднести:
- отримання поранення під час виконання військовим своїх обов’язків;
- отримання поранення під час проходження служби.
Підтвердження отримання поранення (травми).
Вказаний факт підтверджується довідкою про одержання травми та постановою ВЛК.
Наслідком отримання поранення може бути, як втрата працездатності, так і встановлення інвалідності. В залежності від встановленої групи інвалідності, так само і від ступеня втрати працездатності без встановлення інвалідності залежить розмір одноразової грошової допомоги при пораненні, яка підлягає виплаті.
Війна внесла деякі корективи щодо покращення соціального захисту військовослужбовців у разі поранення.
А тому слід також згадати, що урядом з метою належного захисту військовослужбовців прийнято постанову, якою врегульовано окрім одноразової грошової допомоги при пораненні, у випадку отримання поранення за захист Батьківщини виплату додаткової винагороди, як складової грошового забезпечення в сумі 100 тис грн за місяць пропорційно часу лікування та/або відпустки для лікування.
Вказані виплати здійснюються на підставі наказів командирів.
Проте, отримання коштів за поранення на війні не здійснюється в автоматичному порядку.
Для отримання компенсації за поранення на війні військовослужбовцю потрібно надати:
- документи, які підтверджують факт отримання поранення саме на війні;
- документи, що підтверджують встановлення інвалідності та/або втрати працездатності;
- заяву про отримання коштів за поранення на війні;
- документ, який посвідчує особу та РНОКПП.
Тобто, на теперішній час систему гарантій соціального захисту військовослужбовця при пораненні на війні, що призводить до втрати працездатності чи встановлення інвалідності складає:
одноразова грошова допомога при пораненні;
додаткова винагорода у зв’язку з пораненням за захист Батьківщини.
Таким чином, одноразова грошова допомога при пораненні має важливе значення для військовослужбовців, як головний елемент їх соціального захисту.